• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
problem su ti vile najprije ce biti da ti je lanac od vila negdje preskocio i ne donose ti sijeno do kraja tunela
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,241
nisu vile, one nemaju veze s duljinom špage. jedna špaga je duža za 10 cm od druge. budem poslikao pa stavim sliku. vile jako dobro ubacuju sjeno u tunel.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Jesi tvrdoglav bože dragi. Kako nemaju veze sa dužinom spaga? Vile ubacuju sijeno i ako ne ubacuju sijeno ravnomjerno do kraja što je češći slučaj ili više ubacuju do kraja na jednoj strani imaš više mase i kada klip nabije tako nejednako rasporedjenu masu sijena imaš za posljedicu da je bala kriva, ukosena kako god hoćeš, a samim tim jedna spaga je duza ,a druga kraća.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pogledaj na stezacima spage da ti nakon odredjenog broja ne nakupi prasine pa se jedna strana vise izvalci. Kod mene kroz zatezac spage ne mozes provuc cvor dok ne odvrnes

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Welgerica 41 je odradila prvi 515 bala bez ijedne razvezane.
U Nedjelju sam pre kise uspeo to spremit,da sam znao da je u takvoj kondiciji smlatio bi i vise.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Evo nabacio sam malo "dodatne opreme" na presu







Hidraulicno podizanje radi odlicno i spas je za neravne njive, kojih bar kod mene ime poprilicno dosti. Dodatna guma me je vec jednom spsaila, da je nije bilo ne bi uspio prec preko jednog potoka posto je prelaz bio na knap za sirinu traktora.:8):
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,241
Dongfeng Jesi pametan Bože dragi. Napisao sam da su vile u fazi i da ubacuju sjeno savršeno u tunel. Bio majstor i podesio čekić, nož, i vile. Škrge su dosta dobre i stavio sam stopere gore i dole u tunelu, njih nije bilo.

Zetor93 kak da provjerim jel lanac preskočio?
Ovaj moj majstor nema ideju a i ne bavi se baš balirkama, ima koji dobar majstor za balirke?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Otkud znas da je sve savrseno kad ti se majstor nerazumije puno ubalirke.....
Ljudi ti hoce pomoc,pa polako sa njima......i to sto bale budu usukane u vecini je slucaj do unosa sijena
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,241
imam shemu kak se stavlja u fazu vile i po toj shemi smo radili. i usporedio s neta i kod par ljudi kaj imaju istu balirku.
hoče pomoći pa vrijeđaju.....
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
otkačiš lanac koji pogoni vile.onda okrećeš zamajc tako da bat kad se vraća prema nazad bude poravnat sa otvorom za unos sijena u tunel.Tad vile namjestis tako da budu oko 5cm odmaknute od otvora za unos sijena odnosno kad su vile u položaju pod 90 stepeni kod nekih balirki su odmaknute 5 -10 ili više cm. .Tad staviš lanac i probaš ručno da se nebi zajebo i polomio vile.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Dongfeng Jesi pametan Bože dragi. Napisao sam da su vile u fazi i da ubacuju sjeno savršeno u tunel. Bio majstor i podesio čekić, nož, i vile. Škrge su dosta dobre i stavio sam stopere gore i dole u tunelu, njih nije bilo.

Hvala, a valjda bi i trebao biti pametan koliko toliko dok sam fakultetski obrazovan.
Mogu biti vile i u fazi ako nisu dodavaci ustimani ( spustani ili dignuti) opet će ti krivit.

A ti nadji majstora neka ti to popravi i debelo naplati.
 

KenoMujkic

Novi član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
19
Pozdrav kolege poljoprivrednici. Trebam pomoc,u pitanju je Claas mark. 50. Kad radim labavije (manje nabijene bale) veze svve uredno. Cim stegnem desna strana puca,al zato sto se desi to da spaga ostane na onom skidacu,nekad samo onom rogcicu tak da je bala zategne i normalno puca,al labave ne puca. Lijepo odradi sve. Da li ko zna sta radit. Hvala unaprijed.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Kad si zadnji put mijenjo taj petljač,
Otiđi do Steve u Ugljevik, kupi, 75 km.,
moraš imati te dijelove u rezervi, kad se to dešava, onda mijenjaš, dodavače špage, petljač, taj kljun, i svaki put to odrađuješ na ručnom okretanju, ovako sad da ti neko rekne to je to,nevjerujem.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
zavukli se u hladovinu :D
13407350_1045924448826024_1837637430_n.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ova je balirka uvijek u hladovini pored ovog traktora. Svidja mi se MF.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Da gallignani ma nemam problema s njom nikakvih , samo gas !
Kod mene je 4 godine ... Godisnje radim 8-10000 bala
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Koji je ovo model gallignanija jel brza, koliko mozes uradit bala za sat vremena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh