• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
model 1690, meni je brza a nisam nikad mjerio jer kod mene su male parcele pa tako da ne mogu ti tacno reci ...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
13390833_10206649792511189_1219634954_n.jpg


Poslije rada, nagrada, meni piva, a zekanu i pičilici, odmor...
dok svučem pivu.
Slika od prekjuče kad sam uslužno radio kod sebe,:mur::mur::mur::mur:
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Lijepo si to odradio zemljak, zar nije pauza od pive ovaj mjesec:(giggle):
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Pauza ???
E to je privatna stvar,, nebi ja o tome::(call):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Evo dvije od jucerasnje akcije,

bila su dva plasta sijena prije pokupljena pa je i to balirano i tu mi je puko osigurac na zamajcu, bila je zurba posto je kisa vec spremala.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Jel zna neko gdje ima kupit u BiH igle za galignani jucer u pola bunta spage navezak bio i slomio mi jednu iglu ,,, zavario sam ju ali bih htjeo svakako da kupim novu da stavim ....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad sem imal kocka balirku odmah sam skinul jednu iglu i na poklopcu špage iznutra markerom nacrtal njezin oblik ako pukne da znam zavariti , malo posla a dobro dođe .
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
ma zavario sam ja nju nije problem radi sve super, ali bih htjeo svakako zamijeniti ju( nek bude u rezervi ) cuo sam se sa kemom ali uspjeo sa m naci kod jednog majstora sto popravlja balirke...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Mislim da je to isti onaj Makitalplast,, samo sad druga ambalaža,,
mislim da su najevtiniji,, odavno ih nekoristim,,
zadnjih nekolko godina, samo Uragan.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Uragan eco koristim vec tri sezone i nemam sta rec protiv njega. Ovaj kanap su skoro nabavili pa sam uzeo bas da ga probam. Cijena je ista kao i Uragan i Tornado
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Imam problem da mi u zadnje vrijeme ova strana bale do tunela je slabije sabijena, a ujedno mi je na tom kraju i spaga kraca (al to nije uvijek tako, npr svaka 5 bala)..
A inace kod drugih zna biti manje sijena na vanjskoj strani tunela zbog nedovoljnog dotoka mase, a kod mene je suprotno..
Koji problem bi bio tu?


I jos mi se dogada da spage nisu nekako na sredini bale, nego bjeze nekako udesno, gledano odozada, kaj bi to bilo?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Provjeri dali ti stoperi mase imaju ispravne federe i kako su ti podešeni stoperi špage tj,dali ti obadvije špage pružaju isti otpor kad ih rukom izvlačiš
Provjeri zategnutost federa za tvrdoću bale,dali je ista lijeva i desna strana
Kakva je podešenost i oštrina noža na batu
Dali imaš škrge u tunelu?
Ima jako puno faktora:icon_razz:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Špage pruzaju isti otpor jer nemam za svaku spagu poseban stoper, za obadvije je jedan..
Zategnutost federa mislim da tu ne igra ulogu jer jednostavno nema mase, npr sijena tu gdje je spaga kraca..
Škrge imam, ali ne znam u kakvom su stanju, trebalo bi bas to provjeriti..
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Jel ovo Welger???
Znači negdje mase više a negdje manje,, sigurno.
E sad neznam, al mislim da se to na vilama , ovim do tunela da štelovati,, pogledaj.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
pa to ti je makital makedonski,ja sam prije godinu dana koristio makital bijeli i dobar je bio a sad taj novi ne znam,a sada koristim uragan tip 500 super je.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Vidi i naoštrenost noža na batu
Meni se sličan slučaj dešavao jer mi je puko jedan feder na zaustavljaču mase,imam ih na tunelu iznad i ispod bata(galignani) balirka,nakon zamjene puknutog federa bale potpuno pravilne:cool2:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Welger nema stopere mase sa oprugama nego samo ko neke stepenice gore i dole a bočno škrge. Meni je uvijek vanjska strana slabije nabijena, suprotno noža a dodavači su spušteni do dna i više se ne zamaram time.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
I moji dodavaci su spusteni do dna, al ne znam zasto mi unutarnju stranu manje nabija, prvo sto budem napravio je pogledao skrge i naostrio noz i protunoz, mada su i sada dosta ostri..
 

Najnoviji postovi

Na vrh