• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Mea culpa

b5e9bb98153281189f5b780cf32f188a.jpg
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,276
A vidi stroja !!!
Kažu da je ovo "Prva Balirka"":icon_e_biggrin:
Imal je za kupiti na Njuškalu????:icon_fU:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Y5TEKIe_jmQ[/YT]
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imali koja trgovina da drži dijelove za talijanske balirke.
Jer nijedan od ovih nema niš jakopić niš, elta ništa žica žalac ništa, ferenčak ništa za najobičnije sitnice
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Bitno da se svi od reda dobro reklamiraju a kad nesta trebas onda problemi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da jučer sam džaba išao jakopiću nema ni hvatač špage ništa.
Nit ima pojma gdje da nabavi malo smješno.
Žica iz bjelovara veli imam ja komplet dođi ja mu slikam na kraju ni on ništa.
Elta ništa isto.
Imaju gola kućišta fi 27 bez ičega smješno.
Ja ih pitam a šta da stavim kućište petljača bez ičega.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
moze li neko poslikati ako ima svopku balirku sgorbati 133 zubcanike i lanac kako idu
Imaš na balirki kod špage sliku kako ide faza.

Ako kome bude trebalo na ovoj stranici ima dijelova za balirke većinom talijanskih proizvodnja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ovih dana se malo baliralo, ide skroz ok iako izgleda ko zadnje rasulo. Slučajno sam našao podatak da na welgerici na polumjesecima tj. oprugama držača špage trebaju biti vijci dotegnuti 4.5 okretaja računajući od kad dotakne vijak oprugu. Ja sam stavio 5 i radi odlično.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kupio sam balirku Sipmu Z-224 i radim generalnu na njoj pa da li mi imate preporucit kakvu trgovinu za dijelove ali da salje postom?
Žica žalac bjelovar
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kako rece Zeljko za saraf sa oprugom, a gornji saraf kada dotakne onaj polumesec ili kako ga ko vec zove ide 3,5 kruga.
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Pozdrav, na balirki mi je ispala rolna sa poluge noza i pukao je jedan zub na tanjurastom zupcaniku. Dali netko zna hoce li balirka ispravno raditi ako promjenim samo rolnu na polugi noza, smeta li sto je jedan zub pukao? Na slici se vidi puknuti zub na zupcaniku..

21131
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nemoj se igrati,bolje zameni taj tanjir da ne bi napravio veliki kuršlus a uz put pogledaj i te male zubčanike ako su se pojeli zameni i njih jer ako ti najaši zub na zub napravićeš haos a cena delova je paprena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Pozdrav prijatelj ima problem na balirci john deere 332
Uglavnom ima problem sa vezanjem igle donesu špagu i naprave prvi vuzel i počne raditi drugi vuzel al ga ne napravi dokraja razveže ga..
Stavio je jedan novi petljač i nove igle u cemu bi bil problem kaj razveze balu .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda su zatupljeni nožići što režu špagu, provijerili ste je li balirka sto posto u fazi? Obje strane zezaju ili samo jedna?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,982
Može biti stotinu razloga,ali najlakše ćete skužit tako da jedan jako sporo ručno okreće balirku,a drugi gleda na vezačima šta se dešava
To što ste promjenili vezač ne znači da je stari bio loš,ako je balirka u fazi i ako nije drastično istrošeno sve,puno je puta dosta samo malo fino podesiti da radi kao singerica
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
KAptol. Možeš reskirati i mijenjaš samo polugo, koja izpala. ako zaglavi, moguče je, da prosijekne osigurač vezačkog mehanizma, al tad češ imati sreču. Može se dogodit na vezačkom kakva havarija. Ako češ se izbijegnuti, ja bi navarijo gusanom elektrodom zub i ljepo ga obrusijo i idemo dalje. Virojatno ovaj tanjur nije baš povoljan. LP
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
KAptol. Možeš reskirati i mijenjaš samo polugo, koja izpala. ako zaglavi, moguče je, da prosijekne osigurač vezačkog mehanizma, al tad češ imati sreču. Može se dogodit na vezačkom kakva havarija. Ako češ se izbijegnuti, ja bi navarijo gusanom elektrodom zub i ljepo ga obrusijo i idemo dalje. Virojatno ovaj tanjur nije baš povoljan. LP
Ipak sam promijenio tanjurasti zupcanik i oba zupcanika na petljacima, nisam htio riskirati. Uglavnom radi super, kao i prije..
 

Najnoviji postovi

Na vrh