• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Znači ovo što je navedeno 50X50 to ti je zavisno od balirke do balirke , imaju različite mjere tunela

Ali dužinu bale možeš da podešavaš na koliko zeliš , najmanje što može je jedan udarac malja a to ti je nekih 10tak cm , zavisno od količine mase koja ulazi

Računaj i na daleko veću potrošnju špage jer ima mnogo vezanja

Koliko normalnih bala može da se poveže sa dve špage. Kad usporediš cjenu špage i cjenu m3 grveta mislim da se isplati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nisam ja rekao da se ne isplati nego da uračunaš dodatni trošak

Kod mene veže oko 700-800 bala sa tip 500 špagom
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nisam ja rekao da se ne isplati nego da uračunaš dodatni trošak

Kod mene veže oko 700-800 bala sa tip 500 špagom



Nismo se razumjeli. Mislio sam u odnosu na drva da se i te kako isplati. Slame koliko hoćeš ljudi daju džabe samo balirat i trpat. Kad uračunam sve moguće troškove opet se isplati. Pošto je baliranje slame kod vas meni traži dvije kune po normalnoj bali.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
3kn/bala
-najbolje uloži onda još novce i u balirku,ti trebaš velike količine pa ćeš je otplatit za jednu sezonu
-a gdje tolike bale planiraš spremiti
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
3kn/bala
-najbolje uloži onda još novce i u balirku,ti trebaš velike količine pa ćeš je otplatit za jednu sezonu
-a gdje tolike bale planiraš spremiti

Ima mjesta za bale za sada nemam navaca za balirku ali nadam se da će da bude.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Spremi se i na popravke na veznom uređaju balirke, jer ako bude udarala svakih 20cm balu, vezač se bude raspao duplo brže nego da radi pola metra bale :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Spremi se i na popravke na veznom uređaju balirke, jer ako bude udarala svakih 20cm balu, vezač se bude raspao duplo brže nego da radi pola metra bale :)

Bale i ne treba da budu kraće od pola metra ali nebi trebalo ni da su duže.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
to zavisi od spaga ja sam probao sve tipove i najvise izide iz john derre spaga, je da je najskuplji al kad sracunas isplati se
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Znači ovo što je navedeno 50X50 to ti je zavisno od balirke do balirke , imaju različite mjere tunela

Ali dužinu bale možeš da podešavaš na koliko zeliš , najmanje što može je jedan udarac malja a to ti je nekih 10tak cm , zavisno od količine mase koja ulazi

Računaj i na daleko veću potrošnju špage jer ima mnogo vezanja
Promeri tunela kod balirki na nasem prostoru su 46/40,46/37,42/33,41/31 ima i drugih ali ovi su najzastupljeniji
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
to zavisi od spaga ja sam probao sve tipove i najvise izide iz john derre spaga, je da je najskuplji al kad sracunas isplati se
ja sam sracuno jednom prilikom i iz 2 bunta spage mi je izaslo oko 780 bala koja gor dol u pitanju tewe austrija plave boje a moja presa ni s jednom drugom bolje ne radi tj najmanje kod ove raspe eventualno 5 10 na 2 bunta
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ja sam sracuno jednom prilikom i iz 2 bunta spage mi je izaslo oko 780 bala koja gor dol u pitanju tewe austrija plave boje a moja presa ni s jednom drugom bolje ne radi tj najmanje kod ove raspe eventualno 5 10 na 2 bunta


A koliko koštaju ta dva bunta špage.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja sam placo tu tewe oko 30€, mada korisim dosta makital malo je jeftinija a i ove austriske rijetko ima, mislim da je ona slovenacka,koristim tip 500 i istjeram tako oko 700 komada
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pa tolko je i slovenska tornado 400 -plaćao je prošle godine u trgovini "as agro"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
malo se igram po memoriji pa nađoh nekoliko snimaka baliranja



[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VtmUmT6a26c[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-EMOUoZRdKQ[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ide mali vladika sa tom balirkom ko veliki...mislim da ju ni IMT 539 nebi mogao tak vuči...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Samo nemoj da upoređujemo koji bi mogao a koji nebi mogao , tema je balirke
 

Najnoviji postovi

Na vrh