• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije da ti vrijedjam sogora, ali i ja bi prije njoj dao da vozi .. :p :blackeye

slike sam trazio i tu i tamo, ali nisam isao puno unazad. onda sam gledao tvoje postove sa slikama ali isto nisam nasao. dojadilo mi dok sam do travnja dosao.. :roll:

uglavnom..

bogec kaže:
silenzio stampa :!:

ali vidjet ces kada ostali skuze pa navale sa pitanjima :) ;)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ja sam isto s nestrpljenjem čekao emisiju, a znao sam za sve još od dana snimanja jer sam od bogeca baš taj isti dan kupovao sjeme ljulja :D . Ali jako malo su prikazali u emisiji...
Bogec oženi ti gospođicu voditeljicu i nek ide u zaradu s balirkom, da vidiš kak bi ju ljudi zvali, a ti bi lijepo samo kupio novce... :D :mrgreen: :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kao prvo, mozda bi ovo trebalo nekud prebacit.. ali nema se kud :scratch

kao drugo, bez obzira na pare i baliranje, zeni tu nju..

ako neces ti, pitaj mogu li ja :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim, otkrili ste ga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: znao ja več dulje vrijeme, al nisam smio zucnut ni riječ :D :D :D
 

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
ima li tko iskustava, preporuka i li kritika o balirki "Wolagri compact 125 cut"?
 
B

Balirke

Guest
Meduza kaže:
ima li tko iskustava, preporuka i li kritika o balirki "Wolagri compact 125 cut"?

Pozdrav,

prije noliko sezona radio sam jednu oko Karlovca i u principu jedina primjedba je da su u pitanju lanci. Zašto?
po mom mišljenju lanac dok je novi, pomazivan i održavan-super ali s godinama se javljaju problemi, odnosno pucanje lanaca jer se stalno vuku kroz masu (sijeno/slamu). Na njoj su lanci jačine 20B (pojačani) i kad pukne jedan - obavezno mijenjati sve. Sistem valjaka je ista/slična stvar ali lanci ne idu u masu za baliranje.
Nadalje je pitanje kako stoka reagira na ulje za podmazivanje lanaca ako se oni redovito podmazuju? A tu je jedino rješenje koristiti ulja za lance u prehrambenoj industriji.
Po mom mišljenju bolje rješenje su valjci za balirke fiksne komore. Neki govore da lanac preša može bolje sabiti balu ali po mom mišljenju to je jako slično, jedino što se preša s valjcima otvori kad je presabijena a ova s lancima lomi lanac!

Ako imate dodatnih pitanja slobodno me kontaktirajte na: Neispravan link je obrisan! ili mailom: ured@balirke.net.

Srdačan pozdrav
 
I

ivica

Guest
ja imam balirku na lance (krone combi pack 1250) i nikad je nebi mjenjao za valjke ,pogotovo u slami ,ja mogu balirati i pljevu dok valjci nejdu vec kaj je slama jako suha ,a kaj se tice lanaca jedan segment lajca me dojde 50kn i zamjenjem ja za 10min isto ko i lezaj na kraju letve ,a ulje uopce ne dolazi u dodir s balom jer su lanci bocno od bale a podmazivanje na njima je minimalno ,do sad sam s njom napravil oko 4000 bala i znam gotove sve o njoj ,elektroniku i senzore sam doktoriral ,jedino jos neznam kak resetirati senzore za tvrdocu bale jer mi vise ne pokaziju tocno
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I kako si zadovoljan sa njom ?
Vidio sam dosta takvih balirki,ali ih baš i ne hvale previše...
 
M

mladi kosac

Guest
ja sam sa svojom zadovoljan jer je balirka taman za moj 542,ima i njih različitih modela a čovjek iz sela ima 5540 i isto je zadovoljan,s njom kada baliraš i kada je bala napravljena ako ne izbaciš balu i nstaviš dalje balirati pic-up se isključi zako da ju nemoreš prepuniti
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:lol: Da ti nisi iz mog sela?
Ima kod mene u selu lik sa 542 tjera takvu rolericu ili još malo veču,a da mu je taman,nebih baš reko,jer sam ga vidio u radu i traktor KUHA,nemože stisnut balu kak se spada,nisu bale za ništ!
Balirka vjerujem da je dobra,samo kad bi joj bio dobar traktor najmanje 60 konja...
Imaš možda koje slike?
daj ubaci u ovu temu...
 
M

mladi kosac

Guest
moj ne kuha a na mojoj balirli piše da je max opterećenje 60 ks,moja dobro sabija bale,slike imaš u temi o nama-mladi kosac i u ovoj temi samo ne znam koja je stranica
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Što mislite o balirkama JD one velike na remenje mislim da su tip 550 ili 560,dobro mi izgledaju...
Što mislite o njima?
 
B

baota

Guest
pozdrav ,imam jedno pitanje . nasao sam jako dobru balirku deutz fahr 230 orginalna je boja na njoj na valjke je i na lanac sa centralnim podmazivanjem probali smo sa njom raditi moze da radi i na mrezu i na spagu , ima onu platu sa komandama sto ide u kabinu i to sve radi jedino ima problem utikac od struje je drugaciji
pa kada treba da odsjece mrezu ima malih poteskoca sa tom strujom . zani ma me samo jeli elektronika skupa za popravku tih balirki jer mi se cini jako jednostavna
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
dino kaže:
Što mislite o balirkama JD one velike na remenje mislim da su tip 550 ili 560,dobro mi izgledaju...
Što mislite o njima?

ja sam već duže vrijeme u nabavi za rolo-balirkom(nije mi hitno ali,,,,usput imam i kockicu)

John Deere sigurno kolko znam najbolje balirke na svijetu
Claas ima malo zeznuto kad je zatvorena komora drže ju samo cilindri a kad se bala bolje nabija a i s vremenom znaju popustit hidrocilindri ne sabije se tolko bala (skoro i kupili ali ne odustali zbog možda te mane nek nas je netko preduhitrio a balirka ko nova varijabilna cijena nekih 4-4500e)
i meni treba balirka samo za suho u 99%slučaja i to varijabilna i da bale mogu biti što veće
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I ja sam u istoj situaciji,nije mi hitno,imam kockicu,ali bilo bi mi puno lakše kad bi nabavio okruglu.
Probao sam kod prijatelja raditi sa Claas-ovom,i javlja se upravo taj problem koji ti napominješ.
I meni su se najviše dopale te JD-ove,na remenje,ali neznam ni kakve su jer ju nitko kod mene nema.
Samo me malo zabrinjava,koliko sam gledo na youtube-u,sa tom balirkom neradi traktor ispod 100 konja,a ja imam 80!
Ja također baliram samo suho.
 
M

mladi kosac

Guest
ako baliraš samo suho oda uzmi neku varijabilnu na remejne,a traktor od 80 ks ju tera bez problema
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mladi kosac,daj ti nama slike svoje balirke u radu..bas me zanima kako to izgleda,i kakve su bale...
 

Najnoviji postovi

Na vrh