• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ŠANANA kaže:
kak se ponaša tih 75 ks pošto ima frezu, jer naš MD8 nema frezu, a rekli su nam da je preslab motor da bi imal i frezu na sebi, pa te pitam, il je to sve do pumpe koja pogoni frezu :?: :?: :?: :scratch
mislim da ovi noviji MD 10 imaju motor 110ks na sebi,al nesem siguren,uglavnom puno su jači ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mike pardon gr 10 je bourgoin a md 8 je stariji. nema jači motor imaju isti i md8 i gr10 ima jači samo ako ima zadnju vuču al ako i md 8 ima zadnju i na njemu je onda motor 110 ks kak vi velite. meni je 75 ks motor. s tim da sam ga jesenas generalno uredio jer ga je stari priredio s STARST SPREJOM dok mu se nafta zaštopala a mene nije bilo doma da ga odzračim jer ima roto pumpu treba ga znat odzračit a on nije znal nego je špricao u granu i palio ga dok njie navukao naftu. pa sam ja samo za počistio stubline(cilindre) i stavio veče klipove tak da je motor startniji i jači možda nekih 80 ks više nije sigurno.
šanana da stvar je do pogonske pumpe i hidromotora to treba uskladiti i dobiti omjere s tim da si ja sam složio u kabini da mogu ubrzat frezu i usporit tj otvoriti i zatvoriti pritisak ulja ili ju čak isključiti. a prvo i najbitnije je stvar freze mora biti lagana za okretat i za nosit. ja sam ju složio od sječke deutz fahra 1302 kombajna. i s tim da sam izvadio sve i nože savinuo pod 90 stupnjeva i kad sam radio prvu godinu s tom frezom bilo je sve super al mi je motor osjetio frezu kad sam bržije išao al to na brijegu samo. pa mi nije vrag dao mira pa sam se ja osobno sam poigrao s frezom i po zakanu fizike izračunavao i vadio cjelu sredinu noževa tak da su mi noževi ostali samo tam gdi je red kukuruza prolazio i frezao ga ujedno. noževi su po vađeni podjednako i čak neki okretani i tak da mi neče freza skakati i tresti odnosno izgubiti balans nego po mojem izračunu dok pukneju na jednoj strani 2 noža niti onda neče tresti niti ništa se dogoriti a več 3 da pukne bilo bi problema dok se nebi stavili novi. i tako sam se igrao s tim dobra 2 tjedna i informirao se s hidrauličarima itd i onda sam u sredinu stavio sam lim i tak da sad ne frezam cijelu dučinu freze znači onih 130 cm nego samo skranje redove kukuruze i kombaj nide niti ju ne osjeti a posao napravi isto brzo kako i da nema freze jer je to tak složeno i hidromotori i hidropumpe su dobro usklađeni i ti omjeri freze i sve je to sklađeno savršeno tak da raim kako oču i gdje oču bez razlike. al malčer je svejedno u dvorištu za svaki slučaj jer mi je ovu jesen bil potreban pošto je freza u garaži jer se čekala hidro pumpa jer je ona več bila pri kraju pa nije mogla sabijati pritisak pa eto nastupao je malčer pa sam frezu izvadio da ju ne nosim bezveze naprijed. a treba mi pola sata da ju stavim gore i još oko sat vremena da pospojim crijeva i spremana je jer nisam izmišaljao litanije od te freze nego najjednostavnije i najbržije a djelotvornije i to mi je baš kak mora biti.

sad sam napisao sve kaj sam znao s tim da je tata bio glavni varioc i limar a ja hidrauličar i matematičar pošto sam takvu školu završio.
pošto sam pisao u ovu temu i otišao off jako puno ako nekom smeta nek prebace kud to i spada onda SORY
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I na cijeni su zakon :mrgreen:
Rade isti posao kao i neka rabljena malo bolja Krone.Claas ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
@ kikic MF pardon u pravu si "gr" 10 je a ne "md" :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
K

Karlito

Guest
uf šta mi se ne sviđa po dizajnu ona JD balirka,a i ovo kaj marko kaže da ne radi ništa bolje od classa samo ima zvučnije ime..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
može sigurno,pogotovo od onih koje nisu varijabilne..druga joj je prednost što JD ima izuzetno jake remenove,a njihovu snagu demonstriraju tako što s remenom dignu cijeli traktor u zrak...

jdbalers0009.jpg


evo i demonstracije snage..

http://www.deere.com/en_US/deerecom/vid ... s/ottumwa/
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dok ja s mojom Krone izbaliram tak tvrdu balu da nebreš čavao zabiti nutra,več bi remeni popucali :mrgreen:
Kako god ona bila moderna,imala jake remenove,sve je do onoga kaj balira a ne do balirke ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ovako, pitanjce: Jesu li deutz-fahr preše dobre? Do sad su mi dvojica balirali, jedan s običnom balirkom pa omatao, drugi odmah u kombinaciji baliranje i omatanje i u oba slučaja su bale nekako mlohave. Dok je to radio tip s welgericom rp 235 bile su ko kamen.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nije stvar samo baliranja treba imat malo i prakse s balčirkom a i zavisi deutz fahr balirke imaju senzor koji se pomiče kolko očeš čvrstu balu a i treba dosta jaka snaga traktora i znat napunit balu u sve krajeve jednako dok ide kraju.
prvu godinu nije niti meni išlo bile su mlohave i ništa poslje sam čitao u knjizi od balirke i točno piše sve od reda do neznam čega sve kako se balira i kad sam pratio knjigu ispale su puno lijepše bale i poslje skužio za taj senzor i sad je pomaklnut da dok ju zbijam s 3080 100ks osjeti tak da nije isto ponavljam po 100 put s 60 ks i s 100 ili kaj ja znam svaki stroj zahtjeva svoju snagu na kojoj radi fenomenalno. ja sam imao welgericu rp220 na probi al tolko se teško tjerala da ju nisam htjel uzet bale su bile dosta čvrste al mi ubilo traktor pa sam probao deutz fahr i išla besprijekorno i približno bale bile a sad kad sam se naviknuo na nju ma nema balu složim da 60 ks zetor prednji kotači idu po zraku dok ju nosi i razna ko da je od klesara izašla.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jare kaže:
i kako si zadovoljan s njom?koliko je bala napravila?

jako sam zadovoljan s njom :D
jako je lagana za terat a napravi pravu balu, noževi fino nasjeckaju , ima svu opremu , i ja sam zadovoljan :D

napravio sam oko 2000 bala, mrvica mi fali do 2000 bala :D :D
s tim da mi je prošle godine došla kad je sezona bila praktički gotova, znači velika večina bala je napravljena ovo prolječe i do sad :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
bogec kaže:
jare kaže:
i kako si zadovoljan s njom?koliko je bala napravila?

jako sam zadovoljan s njom :D
jako je lagana za terat a napravi pravu balu, noževi fino nasjeckaju , ima svu opremu , i ja sam zadovoljan :D

napravio sam oko 2000 bala, mrvica mi fali do 2000 bala :D :D
s tim da mi je prošle godine došla kad je sezona bila praktički gotova, znači velika večina bala je napravljena ovo prolječe i do sad :D

A gdje je torta :?: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh