• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nemoguče da su omotači tak skupi, čovječe 4500-7000€, ma to je malo previše, kad polovnu rolericu kupiš več za 5000€, a nove su oko 8000 - 10000, ne mora to biti welger ili mchale, nego recimo mascar ili feraboli, komu treba samo za privat, dovoljno su dobre!
Stvarno su preskupi ti omotači, kikić :!: :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
cijena se kreče tak kak je i kikić napisao...
malo je skupa ali kaj je tu je.
 
V

vla

Guest
Kod kupovine omotaca bala, na sta treba obratiti paznju.Da li su bolji noseni ili vuceni. Kod vucenih sta je bolje: bocni utovar bala ili zadnji.
Kakva su vasa iskustva i preporuke i koju foliju koristiti, obicnu ili UV.
Tako omotane bale senaze, koliko mogu dugo stajati van da ne propadnu.
Hvala na savetima.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
vla kaže:
Kod kupovine omotaca bala, na sta treba obratiti paznju.Da li su bolji noseni ili vuceni. Kod vucenih sta je bolje: bocni utovar bala ili zadnji.
Kakva su vasa iskustva i preporuke i koju foliju koristiti, obicnu ili UV.
Tako omotane bale senaze, koliko mogu dugo stajati van da ne propadnu.
Hvala na savetima.

razne izvedbe nosače i razno koštaju, ja imam vučeni sa stražnjim utovarom, to je jako dobro jer ne baca omotanu balu na zemlju več ju polako metne i nema bušenja najlona, pogotovo jer češ imat sirak ili grašak tako da ti je ta izvedba za to najbolja.
kod bočnog utovara se onaj ko balira mora stalno zabacivat da nemjesti balu onom ko ju omata, tako da je bolje zadnje uzimanje, manje zezancije

samo nemoj uzimat eko foliju, sve druge su uv i dobre su, a boja koja ti se svidi, bjela, zelena, crna

ako je bala kvalitetno napravljena može stajat i dvije godine, ak ne i duže, na puno sam mjesta vidio da koriste u hranidbi jako stare bale i ok su nisu pokvarene
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma vučeni su bolji s bočnim utovarom jer ju odma može i osovce postaviti tam gdje je najlon najdeblji i ništa se ne prebuši i ne pada s visokog. stražnji su dobri al opet ju spuštaš poležički i kao je malo oštrije prebuši najlon bez obzira kolko ju polako spustiš i to nije to više ovak jue bolje barem meni. ja zamotam i s omotačem privezem na jednu stranu i samo ih redam jednu do druge ili sad kako sam kupio hvatač zamotam pa ju s hvatačem stavim jednu na drugu na jedno mjesto i to je to nema zajebancija. imal je tu susjed stražnjeg al sam moral najlone od bala podmetati ispod bale jer mi ju je uvijek prebušilu najlon i zalijepio sam ju al opet se na tom mjestu kvarila.
inače bale ako se opče ne probuši i ako je dobro izbalirana može jako dugo stajat. meni su znale neki i po godinu dana stajat za koje sam i zaboravio gdje jesu dok ih nisam vidi i njisu se niti malo pokvarile.
@šanana momotač je uvijek skuplji od recimo neke obične rolerice imaš ti lorelica i za 4000e i to dosta dobra al opet nije to to a naspram omotača je rolerica jeftinija. zato ti postoje rolerice 120x120 za traktore oko 65ks obične pa do onih kaj imaju sve živo za koju je potreban 110 ks traktor za npr kakva je moja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uvijek bolji omotač s uzimanjem bale sastrane....radio sam i s jednim i drugim a ovaj kaj uzima sastrane imam i doma...
S bočnim stavljanjem bala prije omotaš..Recimo kad jednu balu omataš možeš doč do druge i pripraviš se za uzimanje i kad je ova gotova samo ju iskipaš i drugu uzmeš..dalje ako recimo omataš bale sudanske trave ili nečega kaj ima tvrdu stabljiku uzmeš 2 bale i voziš nekamo gdje omataš...

A ovo kaj bogec veli da uvijek oonaj koji balira mora dobro nastavljat bale i nije baš istina...bitno je samo kak ti balu sastrane nastavi,da ju možeš ljepo uzet a da susjedu ne zgaziš kaj..ali ima i tu rješenja sam si ju makneš s omotačemm ;)

Kad radiš s njim sve polako vidiš kak kaj treba i kak je bolje i lakše uzet balu ;)

Da recimo ne misliš da onaj koji iza uzima balu nije dobar,je dobar je ali evo ja imam ovoga i bolji mi je nekak..
Zavisi sve na kaj se privikneš..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kikic MF kaže:
ma vučeni su bolji s bočnim utovarom jer ju odma može i osovce postaviti tam gdje je najlon najdeblji i ništa se ne prebuši i ne pada s visokog. stražnji su dobri al opet ju spuštaš poležički i kao je malo oštrije prebuši najlon bez obzira kolko ju polako spustiš i to nije to više ovak jue bolje barem meni. ja zamotam i s omotačem privezem na jednu stranu i samo ih redam jednu do druge ili sad kako sam kupio hvatač zamotam pa ju s hvatačem stavim jednu na drugu na jedno mjesto i to je to nema zajebancija. imal je tu susjed stražnjeg al sam moral najlone od bala podmetati ispod bale jer mi ju je uvijek prebušilu najlon i zalijepio sam ju al opet se na tom mjestu kvarila.
.


na vašim omotačima sa bočnim uzimanjem bala kod ispuštanja dolje se kotrlja i nema tog da se neče probušit, ok večina su cjele ali ima svega
na mom omotaču ja balu držim sa onom velikom rukom sve dok ju nisam polegao na zemlju i tek ju onda puštam tako da je ona mirna na mjestu

one fore sa izvažanjem bala i omatanjem prolaze kad imate dnevno 20 il 30 bala , al kad dnevno imate 200 onda taj film neče igrat tak skoro u kinima

ako je bočno uzimanje omotača, onaj koji balira se mora za svaku balu zabacivat natraške, tu nema boga da to nemora radit, i tu se onaj koji balira jako usporava.i pogotovo je jako gadno kad bi došli kod mene gdje je trava jako velika i flanke su jako guste,tu onda nastaju problemi jer balu u pravilu ispusti na flanku
dok ja samo ispustim balu dolje a omotač ju uzima tak kak stoji da praznom djelu

daj mi reci a ko to sve ima omotač koji uspravlja balu, to na prste nabrojiš

situacija je sljedeča, vidjela žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu, tako i sa omotačima, kao prvo moj je jeftiniji u startu, ima isti učinak, a manje probušenih bala, a to što je kod nas uvriježeno pravilo da kad jedan nešto kupi to onda moraju imat svi to je problem sam za sebe, tako ako netko nije radio sa stražnjim omotačem ne može tvrditi da nije dobar, a ja sam se barem nagledo i naslušo svega i svačega
 
B

Bobo

Guest
Bogec, tvoj je ovakav, zar ne ;) ;) ;)

[youtube:1k9faehq]LDk5ZwhFKOE[/youtube:1k9faehq]
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
To i je bogecov...... Ja sam ga ulovio na djelu i snimio.

:D :D :D :D :D :D :D
to je bila pokazna demonstracija :mrgreen:

mogo bi kad počme sezona doč malo bale vozit kojih par dana, kaj veliš :?:

abrkili to moj stari omata, njem je ovak zanimljivije jer onda sam ja prije gotov pa ja onda moram u štalu a on se vuče po polju, pa nekog poznatog sretne.........ma znaš i sam

naravno da se možeš vozit dalje, al ko što velim to moj stari gušta, ja sam u munji i baliram
 
A

Alen

Guest
Kolega, pa jesam ti rekao da smo kažeš kad treba orat ili bale vozit..... Kad je munja u pitanj zajašim na metlu i stižem!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i ja sam reko da dolazim bale vozit, samo mi pripravi dvoje vilice i ja letim :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ijuuuuuuuuuuuuuuu kolko ja težaka imam :D

pa kolko vas se prijavilo svaki bude par bala sam imao za izvest :mrgreen:

a kolko sam ja shvatio ja bum sa 539 vozio sjenažu il ču morat ič posudit još traktora :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ma ti baliraš, stari nek omata, a alen i ja vozimo :lol: :lol: :lol: :lol: , nekako čemu mu namontirat iza vilice na rusa i naprijed stavit zadnju gumu s felgom od 539 da bude uteg, a 539 če u hladu na polju promatrat i iza imat zakapčenu prikolicu punu pijače :lol: :lol: :lol: :lol:
AAaaaa kaj ti na to veliš, dobra prognoza ;) ;) ;) ;) :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
A ma ti baliraš, stari nek omata, a alen i ja vozimo :lol: :lol: :lol: :lol: , nekako čemu mu namontirat iza vilice na rusa i naprijed stavit zadnju gumu s felgom od 539 da bude uteg, a 539 če u hladu na polju promatrat i iza imat zakapčenu prikolicu punu pijače :lol: :lol: :lol: :lol:
AAaaaa kaj ti na to veliš, dobra prognoza ;) ;) ;) ;) :D

nek alen uzme u vrt-u jednog velikog john derea, uh al onda mora bit i pratnja sa rotirkama

ne, pijača mora bit na polju i na mjestu gdje bale vozite, da nebi mi netko putem ožednio :D

joj a još kad i šogi dođe vozit a on ne pozna ni jednu brzinu manju od največe :shock:
 
B

Bobo

Guest
Ah, balirke, omotaci... sve je to jednako...

A kao da ti nikad nisi u OFF TOPIC otisao ;) ;)


To je na ovom forumu ocito neizbjezno, posto se dvije ili cak tri teme lako mogu povezati u jednu,a razdvajanje jedna na tri djela tek to ne bi imalo smisla...

nek pisu decki sto ih volja ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
zakaj sam na kraju stavio :mrgreen: :!:
svakome se mora desiti ali kad se nađu ŠANANA,bogec i Alen uvijek nekakvi dogovori kak če neš zajedno raditi 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh