• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

H

Helena

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
120kn košta usluga pravljenja silaže.....
ako ideš kuppovat recimo zbaliranu sjenažu možeš doči i do cjene preko 500kn po bali :!:
A tako ! hvala na informacijama sad ide velika kalkulacija ... :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kod nas cjena bale sjenaže je 500 do 550kn za balu, ima prođu jer ima i kupaca :!:

helena kolko bala bi kupila :?:

kad je bila suša frajer iz susjednog sela je prodao 100 bala po 1000kn komad, fine je pare zgrnuo
 
H

Helena

Guest
Razmišljamo o kupovini jednog šlepera ali neznamo koliko se može na jedan takav kamion natovarit bala ,s obzirom da skoro svake godine kupujemo sijeno i to nekvalitetno i plaćamo 14 kn kockastu balu i plus što potrošimo rada i sredstava na spremanje sa prirodni livada dođemo do računice da bi isplatnije bilo taj novac uložiti u kupovinu urolane sjenaže .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Helena kaže:
Razmišljamo o kupovini jednog šlepera ali neznamo koliko se može na jedan takav kamion natovarit bala ,s obzirom da skoro svake godine kupujemo sijeno i to nekvalitetno i plaćamo 14 kn kockastu balu i plus što potrošimo rada i sredstava na spremanje sa prirodni livada dođemo do računice da bi isplatnije bilo taj novac uložiti u kupovinu urolane sjenaže .

ja kolko sam vidio u prolazu kad voze sjenažu kamionima, stane oko 30 komada :!:

opa 14 kn bala kockasta, malo mucho za onog ko kupuje, tu su ispod 10kn bala sijena i to podosta dobrog, mislim kolko to sijeno može bit spram sjenaže.

tu ima kod nas čovjek sa velikom stajom i stalno kupuje sjenažu, to se kupuje bala i bala i plača 550kn balu

ali kad se kupuje sjenaža valjalo bi da se zna šta je unutri, jer ima onih koji prodaju pokvarenu sjenažu, staru, od loše trave, prvo odi u štalu da vidiš kakve su mu bale, a nakon toga samo kupit bale koje su do onih gdje se vidi da je uzimano, jer znaju neki ljudi one bale koje su za prodat tj lošije metnit na drugo mjesto, eto mali savjet
 
H

Helena

Guest
Hvala na savjetu bogec tako nekako i mi razmišljamo, kad već kupujemo onda provijerit što kupujemo , ali me tiješi činjenica da možda kakva god da je ne može biti lošija od ovog sijena kojeg sad kupujemo ako nije pokvarena jasno ,ali u svakom slučaju ići na sigurno
 
I

ivica

Guest
evo i moje balirke ,inace baliram vecinu sebi a usluzno kolko stignem ,prosle god sam racunao sjenazu 100kn a suho 40kn
uvoz iz njemacke prije 3 god. ,99.g. -16000€
P9030049.jpg

P9030074.jpg

P6220164.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e to ja zovem balirkom :D ,koliko je to ks traktorčić :?: , toj predpostavljam 100 nebi bilo dosta :!:
 
I

ivica

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
e to ja zovem balirkom :D ,koliko je to ks traktorčić :?: , toj predpostavljam 100 nebi bilo dosta :!:
ide bez problema sa 90 ks ,naravno u ravnivnci ,posto je sama teska 5,5t
fendt 312 -120 ks -igra se s njom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
fino, fino, nema kaj!

Imaš gore u čošku svog posta opciju UREDI i nju koristi kad zaboraviš nešto napisati u predhodnom postu :!:
rješeno marko hurlimann xa86
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
balirka je klasična 120x120 samo kaj imao omotač na sebi pa je malo teža za vuč samo po brdovitom terenu. kod mene mf 4255 tjera kombinirku ferabolijevu bez greške i dobro sabijene bale jesu al inače ima tu jedan kaj tjera sa nnew holandom tm155 kombinirku isto ferabolijevu i veli da mu je premala naspram traktora da ju niti ne osjeti da je iza njega zakopčana. ide 100ks s kombinirkom pjevajuči
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lijepi srtrojček. To je zakon, jedan stroj,jedan traktor. Vidio sam na natjecanju jedne godine, imao je jedan Zetora 80ks i McHale kombinirku.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da samo kaj nije tandem ja mislim. ima ju jedan tu pokraj vrbovca novu mchale kombinirku i novog mf 155 s kojim ju tjera prošle godine je kupio kombajn class mediona i ide dost solidno zeko s kombinirkom????
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nema McHale tandem nego jednuosovinu sa većim gumama.Ne znam kak radi ,vidio na slikama sa natjecanja. Mislim da je zekanu dosta to za tjerat i vuć...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Helena

Jel može da se privremeno dođe s mašinom iz Hrvatske do vas?
Zašto bi se transportirale bale, ako bi moglo da se izbalira vaša roba kod vas?

U Gudovcu se jedan čovjek iz okoline Sinja kod mene interesirao za kombinirku.
To je oko 2 sata po cesti do vas. Ako bi mu dali posla, isplatilo bi se i njemu.

Na šumarski šleper ide oko 30 okruglih bala, zavisi o promjeru.
Za sjenažu sam skeptičan, jer bude zbog rukovanja rupa u foliji i slično.

p.s.
zaboravio sam, da imate i u Livnu balirku. Ako ste u stanju da se dogovorite, vi uzmite omotač, pa radite zajedno.
Ili nek vama uslužno napravi bale i vi sami omotate. To je važnije od samih bala i bolje da kontrolirate taj dio procesa.
 
H

Helena

Guest
tine kaže:
Helena

Jel može da se privremeno dođe s mašinom iz Hrvatske do vas?
Zašto bi se transportirale bale, ako bi moglo da se izbalira vaša roba kod vas?

U Gudovcu se jedan čovjek iz okoline Sinja kod mene interesirao za kombinirku.
To je oko 2 sata po cesti do vas. Ako bi mu dali posla, isplatilo bi se i njemu.

Na šumarski šleper ide oko 30 okruglih bala, zavisi o promjeru.
Za sjenažu sam skeptičan, jer bude zbog rukovanja rupa u foliji i slično.

p.s.
zaboravio sam, da imate i u Livnu balirku. Ako ste u stanju da se dogovorite, vi uzmite omotač, pa radite zajedno.
Ili nek vama uslužno napravi bale i vi sami omotate. To je važnije od samih bala i bolje da kontrolirate taj dio procesa.
Ma Tine stvar je u tome što smo mi koji hoćemo primjeniti ovakovu tehnologiju u postotku 0,01% u odnosu na ostale stočare ,tako da se nikako ne isplati ovome iz Sinja doći u Livno da zarola na nekih 30 hektra kolika je sad trnutno površina pod sijanim travama , a opet od tih površina polovica je u extezivnoj proizvodnji ,itd itd.. a ovo da mi nabavimo omotač a da ova balarica u dogovoru sa nama radi rolanje mislim da nemože proći iz samo jednoga razloga što je ta balarica nabavljena samo zbog toga da zarađiva uslužno a ne da prvenstveno bude u službi vlastitog gospodarstva ,takvu tehnologiju je teško progurati na ovom terenu pogotovo uslužno . :scratch
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Pa, on vama uslužno izbalira, a vi sebi omotate.
Sigurno je povoljnije nego kupovat gotove bale.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
tine kaže:
Pa, on vama uslužno izbalira, a vi sebi omotate.
Sigurno je povoljnije nego kupovat gotove bale.

na 30 ha se sigurno nekome isplati doči, mora se isplatiti
kod nas dođu balirat ljudima i za dvije tri bale, a kak nebi došli za 30 ha gdje bi napravio sigurno i u ekstenzivnim uvijetima kojih 400 bala ak ne i više, i da se nikom ne isplati, to je onda katastrofa, pa rade za novac ne za ljepe oči
 
H

Helena

Guest
bogec kaže:
tine kaže:
Pa, on vama uslužno izbalira, a vi sebi omotate.
Sigurno je povoljnije nego kupovat gotove bale.

na 30 ha se sigurno nekome isplati doči, mora se isplatiti
kod nas dođu balirat ljudima i za dvije tri bale, a kak nebi došli za 30 ha gdje bi napravio sigurno i u ekstenzivnim uvijetima kojih 400 bala ak ne i više, i da se nikom ne isplati, to je onda katastrofa, pa rade za novac ne za ljepe oči
Ma sve to stoji , samo što je taj prokleti skepticizam prisutan , kako ću vladat sa okruglom balom ,pa kako je skladištiti , itd . :?: Koja jačina traktora je potrebna za omotač i koja je cijena polovnog omotača , dalje ,koja je cijena folije , i koliko bala može omotati jedna rola folije ,kod nas na našem gospodarstvu bi se sve to dalo riješiti s obzirom da imamo jako puno prostora oko štale , inače su nam krave kad nastupi proljeće pa sve do kasne jeseni stalno vani i noću i danju tad štalu koristimo samo kao izmuzište . sad sam off. nećete zamjerit
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za omatanje je dosta traktor 40ks..tu nije bitna snaga traktora več snaga hidraulične pumpe..koliko je prootok itd.
sa 1 folijom omotaš oko 20 bala + - 1,2..
cijena oko 500kn +.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
marko ti je rekao može bit i 40 ks traktor samo mora imati veči protok tako da bržije zamata. ja zamotam sad oko 21-23 bale zavisi kako mi kad ispadne. cijena kod mene oko 630 kuna okolica zg. a cijena polovnih omotača ti se kreče oko 4500 pa do nekih 7000e u vrbovcu je jedan cijena je 5000e a nije baš nešto puno je radio i razderan je dosta a cijena velika prema tome bolje ti se isplati dati 3000e više i uzet novog kako sam i ja gledao polovne i kad sam vidio kakav krš trže otišao u tornado u bjelovar i za 7500e s pdv kupio novog i prezadovoljan sam s njim a zamotao sam oko 1000 bala a ti si sad malo iskalkuliraš pa češ si znat najbolje
 

Najnoviji postovi

Na vrh