• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tvoj stari je izgleda ''stari bilogorac''!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Tvoj stari je izgleda ''stari bilogorac''!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

očito :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kad nam ide frajer sa burgonom brat kukuruze na tom komadu ne usudi se okrenut, več se vrača na rikverc pa opet gore, jer tak je strmo i visi na jednu stranu, al kad vidim u selu lasovac kaj oni kose i oru, majko mila, moj breg je ravan za to, njih na bregu pogura i po suhom , npr traktor sa prednjom vučom nemreš baš kontrolirat kad imaš bilo kavi priključak kak gura , ja tam nejdem balirat, več su me zvali pa sam reko da sam rezerviran, to su extremni sportovi

sam nek munja i galignani budu na sigurnom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E moj je djed nkad orao i kosio okolna brda LAsovca i Šandrovca, veli oralo u krug, nema dizanja pluga jer se odmah prevrneš, a imao je imt 540 ( onaj stari 540 kaj imam na slici u temi kukuruz 2008, kaj je reko bogec, Pepsi generacija!), oral je sa imt 2x12'' i kosil sa bočnom kosom, al da je uvijek ona gledala u brdo da se ne prevrne, veli na vagi si cjeli dan, al se nije niti jedanput prevrnuo, veli mi da je išel kud drugi nikad nisu, samo polako i smireno!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobro je bogec, glavno je da se dobro umotaju u foliju da se ne kvare. Malo pazit di se pustaju i kako transportiraju i to je to
 
K

krx pozega

Guest
Bogec vidim snašo se ti pravo sa balirkom i novom pilušom...super mi je drago...samo naprijed...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
krx pozega kaže:
Bogec vidim snašo se ti pravo sa balirkom i novom pilušom...super mi je drago...samo naprijed...

hvala, ma ide ko munja, divota za terat, čistam se odmorim u traktoru :D

sad sam neki dan balirao susjedu sjenažu, mokra ko đubre, a on navalio jer nema vremena, ma reko ajd da ga rješim, i bale su bile super , traktor ni da trepne, balirka samo šapče :D

krx kak tvoja pila :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jedno pitanje da ne otvaram novu temu

ODNOSI SE NA ČLANOVE IZ BOSNE I HERCEGOVINE

može li mi tko od vas reči koliko košta folija za omatanje bala sjenaže, veličine 750mm ili 500mm kod vas :?: :?: :?: :?: :?: :?:

hvala
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
brda i doline
IMG_0823.jpg

DSC00026.jpg
IMG_0828.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Opa, fino, fino, jel kaj zekanu teška balirka???! :mrgreen:

Od kud si majstor???? :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
uf kako omataš s fercom pun gas :scratch :?:
balirka vidim nema noževe tak da zetoru nije nimalo teško..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
nekako mi se čini da je slabo sijeno pokupljeno na onoj prvoj slici na brdu...dosta ga ostaje za balirkom...kako se IMT drži s omotačem?
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
mislim da mu nije teska,nema nozeve pa ide,cak sam jednu balu uspio napraviti i sa ferdzom al jadnik je jedva izdrzao.a sto se tice ferdze i omotaca oko dvije i po minute po bali obicno blokiram rucicu izadem van i cekam, gas i ako je pun i ako je mali nema bas neke velike razlike.sijeno je tesko pokupiti na takvom terenu (LIKA,Korenica)
IMG_0379.jpg
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
i zbog konfiguracije terena, a najvise zbog toga sto je tesko zemlju urediti za sjetvu i poslje toga ostaju neravnine na njivi.ima puno kamena pa je tesko orati max 20 cm a normalno gdje je kamenje tesko da nece koja neravnina ostati.
 
B

Bobo

Guest
Malo je OFF TOPIC, ali me zanima kako pokrecete omotac bala s 539?

Ako treba samo jedno crijevo biti pod pritiskom, a drugo povrat ulja, ponda nije problem, ali ako treba sto raditis dvoradnim cilindrom na omotacu, kako onda?

U omotace nisam upucen, pa ne znam da li na njima uopce ima dvoradnih cilindara :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Malo je OFF TOPIC, ali me zanima kako pokrecete omotac bala s 539?

Ako treba samo jedno crijevo biti pod pritiskom, a drugo povrat ulja, ponda nije problem, ali ako treba sto raditis dvoradnim cilindrom na omotacu, kako onda?

U omotace nisam upucen, pa ne znam da li na njima uopce ima dvoradnih cilindara :scratch

ja ti na zetoru kopčam na 1 i na nula,ručicu kipe zablokiram u radni položaj.i radim preko komandi od omotača
zetor ima 0,1,2 oznake na izvodima hidraulike, nula je slobodni povrat
 
B

Bobo

Guest
AHA, omotac ima svoj hidraulicni razvodnik i samo mu treba protok ulja...

To je vec jasnije...

Hvala!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
omotaču moraš samo stvorit non stop da ima protok ulja,znači pumpa mora radit non stop..
 

Najnoviji postovi

Na vrh