• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pa veli dobri su rubovi ali zašto ne bih složio da ima prave rubove kak ima biti.. :p
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa dobri su rubovi, ako je sitna trava i imas noževe ne možeš bolje ni napravit
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
Ja malo zapeo za te rubove ;) ;)

ma bit če i rubovi, samo još malo prakse, al ko što drugi vele to je nasjeckana trava, svih 14 noževa su skroz gore :!:

slikica spuštanja bale
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
drago mi je da ti tako lijepo ide i da si zadovoljan... ;)

tko ti omata bale dok ti baliraš?kako baliraš u brdu,dali ti se bale otkotrljaju dolje?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
koju foliju koristiš?

unterland, triowrap, 750mm veličina, a može omotač i 550 mm koristit :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
drago mi je da ti tako lijepo ide i da si zadovoljan... ;)

tko ti omata bale dok ti baliraš?kako baliraš u brdu,dali ti se bale otkotrljaju dolje?

hvala :D

stari omata, ili šogor, ovisno kak imamo posla doma, ja baliram, nedam se ja iz munje ko mala djeca sam ;)

balirao sam na jednom brdu i to je tak visio brijeg da sam se preznojio i sa klimom, i kad sam ispustio balu iz balirke nije se kotrljala, a iza omotača to nije niti moguče

još mi trebaju dovest elektronski brojač za omotač i rampu na balirku, imam brojač bala na balirki na monitoru, sve mi piše kolko bala na kojem polju
mislim da omata stari 24 kruga il malo jače
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
bogec kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
koju foliju koristiš?

unterland, triowrap, 750mm veličina, a može omotač i 550 mm koristit :D


Samo da te ispravim, nije 550, nego 500 :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
dobar ti je onda stari matematičar ako broji s očima i pameti...
ja jednom kad sam bio malđi kad još nisamo imali balirku ni omotač kad nam je jedan balirao sam probao zamatat a isto nema brojača odmah sam se zmotao :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
dobar ti je onda stari matematičar ako broji s očima i pameti...
ja jednom kad sam bio malđi kad još nisamo imali balirku ni omotač kad nam je jedan balirao sam probao zamatat a isto nema brojača odmah sam se zmotao :mrgreen:

hi hi hi, ma nije teško, bar na manje bala, kad bude puno bala onda je to mali problem a do tad če to doči
kad se bala vrti vrti se i nož na postrojenju a on je sjajan srebrn i samo njega brojiš kolko je puta prošao :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
a zašto nisi odmah dobio brojač??

e to sad neznam ni ja, ali su domah rekli da mi fali rampa i brojač i da če mi dovesti, pa to je i standard oprema, a meni je trebalo hitno strojeve jer sam imao svu slamu na polju i ljuljeve za suho
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
samo ti njih nazovi da ne bi oni zaboravili na tebe :twisted:

neče zaboravit, pa ima i dobrih ljudi na ovom svjetu :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
BOGEC
Evo brda

[youtube:1m346m4w]LKGle1AdrX0&feature=related[/youtube:1m346m4w]
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
BOGEC
Evo brda

e na sličnom nagibu gdje sve visi se probaj okrenut u drugi smjer, ima da te oblije znoj i na minus 20 celzijusa, jedino moj stari obožava ovakva brda, on tera ko da ga netko hvata, sva sreča imam samo jedan takav brijeg, sve drugo je milina od posla
 

Najnoviji postovi

Na vrh