• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Sad se sjetih dok si kupovao, neki su ti govorili da treba 150 ks traktor za balirku :D :lol: :lol: :lol:

ooooooo daaaaaa, ma skoro dva traktora trebaju vuči :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

traktor uopče nije opterečen, milina od rada :!: :D

ok vidio sam ja balirki s kojima se traktori muče a jači su od mog, ali zato sam tako dugo tražio strojeve da se nebih zezno, inače ja ne volim opterečivat strojeve.

podosta velikih stočara stalno dolazi vidjet strojeve, ja sam stalno trebam imat pijaču spremnu :D bili su neki i na polju, pa su ostali začuđeni kak perfektno radi strojček
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
nadam se da cu i ja doči vidjet strojeve i munju koja me pogotova zanima :p
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
nadam se da cu i ja doči vidjet strojeve i munju koja me pogotova zanima :p

uvjek si dobrodošao :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
pa posalji neku adresicu na pp da znam kamo doć...

Tražim isto, nego jel se tam kod tebe bogec puno policije mota!?
Izišla mi je registracija na autu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":f4dtrh2u]pa posalji neku adresicu na pp da znam kamo doć...

Tražim isto, nego jel se tam kod tebe bogec puno policije mota!?
Izišla mi je registracija na autu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote:f4dtrh2u]


kod nas vlada zakon jačeg, ko na divljem zapadu, nekad dođu ali samo navečer kad je zabava il tak nekad inače je tu mirno :!:
o pa kod nas rijetko da uopče ima registriran traktor koji, osim naravno mojih ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
TEXAS, a bogec šerif!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :p :p :p
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Evo da se malo pohvallim s balirkom i Claasom.: :p
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lijepo, lijepo, nema kaj!!!

Bogec je crvena, a ti si zelena kombinacija!!!! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ma stavio slike da malo konkuriram bogcu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: šala naravno :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Lijepo, lijepo, nema kaj!!!

Bogec je crvena, a ti si zelena kombinacija!!!! :mrgreen:

pa mislim kad bekneš više od pola milje para moraš bit i modno osvješten da sve uzmeš usklađeno pa bar po boji :mrgreen: :mrgreen:
marko u kojoj brzini teraš u sudanskoj :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
hm neznam jer nisam ja balirao ali mislim da je baliran u 4 brzoj ili 5sporoj..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
e danas je bogec bio malo u zaradi sa munjom i orkestrom :D
baliranje sjenaže djeteline i lucerne, bilo je 6 bala i jedna manja jer nije bilo materijala više, ali i to je dobro za početak

e sad što se tiče snage u baliranju, uključio sam noževe na najjače, znači skroz, balirao sam u drugoj radnoj, na 1700 obrataja, kad je bala bila onak gotova traktor to nije osječao, išlo je ko po loju, divota od posla, tak da sad sam sav iznenađen kak je lako terat s noževima uključenima :D :D :D :D sjenaža je bila taman prosušena, baš kak treba bit :D
i još jedna stvar , puno sam čuo ljudi da im neče omatat mrežu il špagu ak nije bala gotova, ja sam zadnju balu dopola napravio i omotala je balirka bez problema :D
za lucerišta je ovaj omotač divota, a ni ja se nemoram zabacivat kod kipanja bale, sam ju ostavim iza

slijedi par pikčr
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
malo poradi na rubovima :mrgreen:
kod lucerne možeš složit takve rubove da je kut od 90stupnjeva 8) :p

šta se tiče omotača ne bih baš rekao da je tako dobar kako ti kažeš...
jer ti kad balu puštaš dole ako stoji koji štračak koji je tvrd i pustiš na njega direkt češ balu pripičit... ps..moje mišljenje možda griješim :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
malo poradi na rubovima :mrgreen:
kod lucerne možeš složit takve rubove da je kut od 90% 8) :p

šta se tiče omotača ne bih baš rekao da je tako dobar kako ti kažeš...
jer ti kad balu puštaš dole ako stoji koji štračak koji je tvrd i pustiš na njega direkt češ balu pripičit... ps..moje mišljenje možda griješim :!:

to mi je prvih 6 bala sjenaže, oni koji su kod mene balirali su imali čak i lošije rubove, neznam nek veli još neko, to je trava , lucerna i djetelina, al trava se nekak izgubila

ja balu mečem polako na zemlju i puno je nježniji od onih koji bace balu pa se ona kotrlja koji krug i tu se buši, znači kad ju položim na zemlju onda onu ruku odmaknem od bale i bala stoji na mjestu, kod nas je jedini takav omotač večinom su oni bočni i bacaju bale, sve ovisi kak ko radi i pazi
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa ako ima lucerne onda ti bala mora biti lijepa po rubovima...
nemoj gledat kako drugi baliraju valjda tvoje mora biti ljepše od njihovog :!: :!:
ako ti je ovo prvi put nisu rubovi tako loši ali pošto imaš pravi stroj i balirku i traktor pokušaj to malo uvježbat da bude bolje.. :p
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam i sam takav omotač samo mascar. Puno boljinego bočni utovar. Balu dignes i lijepo spustiš di nema tvrde koševine, lakše je s njim i manipulirat jer nije ogroman ko bočni. Bale su dobre, sam ako oćes kut od90 na rubovima treba više brat sa krajevima pick up-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh