• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
LIjepa balirka.
Kak ide?
Cijena?
Bogec je rekao da se susjedu štopala Welgerica.

cijena za velgericu je preko 30000, mislim da je bila upravo takva ko na slici, varijabilna, na remene, i štopala se, kak jemmeni frajer reko , slama je ulazila između remena, uglavnom suho nije išlo.

marko, ako smo ja i taj frajer(uslužno balira u zadrugi za novce, ja ga inače ne poznam, upozno sam ga jer me pozvo na pivu) bili na dva metra razmaka kraj međe, on nemre balirat a moje bale ko čelik onda mislim da je bilo vraški suho, tu nije padala kiša podosta vremena.
prošle godine mi je balirao frajer slamu sa welger starom na trake, 150 bale , moram ih traktorom gurat, tako da ipak se može slama nabit jako da bude teretna, a opet frajer mi sa welgericom rp12 baliro sjeno, pa dobro da vjetar ne otpuše balu a još sam ju platio po 40kn, a onu veliku slamu po 50kn, ima svaćega.

znači u slami se ipak najbolje pokazuje sistem valjci i lanci u kombinaciji
 

ANGUS

Novi član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
19
mario kaže:
LIjepa balirka.
Kak ide?
Cijena?
Bogec je rekao da se susjedu štopala Welgerica.


Nema štopanja,brzina baliranja ovisi o ravnini strnike 8 do 15 km cijena 37000 e sa pdv ,neznam koja je u pitanju bila Welgerica moguće da je fiksna komora one štopaju,moja stara Welgerica sa valjcima nije mogla balirati slamu po danu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
da valjci lanci je prava kombinacija..
meni je frend pričao da s Deutz Fahr nebre balirat jako suhu slamu nego mora kad je vufko jer mu inače sve ide u valjke i samo se namata.....
a kaj se tiče bala možeš ti napravit turbo trdu balu ali ju moraš rukama micati..
pa slama nem avise od 100 150kg...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bala slame moja ima 250 kila prosjek.

ANGUS

A kako se pokazala u sjenaži? Dobro nabije sjenažu?
 

ANGUS

Novi član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
19
bogec kaže:
mario kaže:
LIjepa balirka.
Kak ide?
Cijena?
Bogec je rekao da se susjedu štopala Welgerica.

cijena za velgericu je preko 30000, mislim da je bila upravo takva ko na slici, varijabilna, na remene, i štopala se, kak jemmeni frajer reko , slama je ulazila između remena, uglavnom suho nije išlo.

marko, ako smo ja i taj frajer(uslužno balira u zadrugi za novce, ja ga inače ne poznam, upozno sam ga jer me pozvo na pivu) bili na dva metra razmaka kraj međe, on nemre balirat a moje bale ko čelik onda mislim da je bilo vraški suho, tu nije padala kiša podosta vremena.
prošle godine mi je balirao frajer slamu sa welger starom na trake, 150 bale , moram ih traktorom gurat, tako da ipak se može slama nabit jako da bude teretna, a opet frajer mi sa welgericom rp12 baliro sjeno, pa dobro da vjetar ne otpuše balu a još sam ju platio po 40kn, a onu veliku slamu po 50kn, ima svaćega.

znači u slami se ipak najbolje pokazuje sistem valjci i lanci u kombinaciji


Bogec ja sam dosad izbaliro bala jako punu 1,6 m stime da slama nije ni jednom okisla i nema nikakvog štopanja.
Welger nema samo ovu seriju na remenje ima slična bez noževa i rotora.Moj prijatelj ima sličnu kao tvoja balirka.
 

ANGUS

Novi član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
19
mario kaže:
Bala slame moja ima 250 kila prosjek.

ANGUS

A kako se pokazala u sjenaži? Dobro nabije sjenažu?


Neznam jer još nisam radio sjenažu,ali mislim da će biti dobro kad slamu nabije kao kamen.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ANGUS kaže:
Bogec ja sam dosad izbaliro bala jako punu 1,6 m stime da slama nije ni jednom okisla i nema nikakvog štopanja.
Welger nema samo ovu seriju na remenje ima slična bez noževa i rotora.Moj prijatelj ima sličnu kao tvoja balirka.

ovaj frajer je terao oko 8km na h , varijabilna je , e sad el sa noževima ne znam, radio je bale 120, napravio je oko 1500 komada, ah njemu je i interesu da mu ide i po suhoj slami jer tera zaradu :!: uglavnom nova balirka

ja kad sam maseya tero doma na benzinskoj mi priđe frajer iz narte, kaže kaj ču terat s njim, ja mu velim, veli on ima same 130ks i welgerica nova za 40000 eura mu tuši traktor u sjenaži, očito malo te balirke imaju potrebu za večom snagom, pa nije ni čudo podosta je robusna
kak ide ova od tvog prijatelja balirka :?:
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Angus I ja sam mišljenja da je to jedna od najboljih balirki jer sam je i sam htio ali se nismo mogli dogovoriti u lateranu oko sigurnog dana isporuke,a i pričalo se da su slabi s logistikom oko održavanja. Stoga smo uzeli džon dirovu 578 premium jer imamo i njihov traktor a i najbliži su nam s servisom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
E bogec, neznam kaj da velim, svaka čast i čestitam, punoooooooo bala nek naparavi, a ja sad imam još jedan razlog da navratim do tebe!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

btw, a kak su ti dovezli omotač, jel isto sa traktorom?

hvala svima :D

e ta budančevica ko da je u drugoj galaksiji, a tebe nema i nema :!:

omotač su dovezli sa autom na prikolici, a lambo je balirku dovezo

balirka košta 21000 +pdv, omotač 7500 + pdv

danas sam napravio 160 bala slame, nabite su skoro ko sjenaža jer ja nemrem mrdnut niti jednu, poslje sam smanjio nabitost jer ipak treba manipulirat poslje s njima, IDE SUHA SLAMA KO ŠVICARSKI SAT :D

e sad za statističare malo podataka, brzina baliranja danas je bila cca 6km/h, treča radna, na 1500 obrtaja motora, fino lagano i oduševljen sam, jedino mi nos curi jer je u traktoru bilo ko u škrinji :D

ja inače nisam nikad balirao al su bale ko sa natjecanja, sutra če bit slike, rubovi idealni, sutra idem još tolko izbalirat al za money money money :D :D :D :D

Ma neeeeeee :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Čim mi se nađe malo vremena preko vikenda, jednu subotu se dogovorimo, pa ja u nedjelju dođem do tebe!!!!! :D

Kod mene je dos napeto, mada nemam toliko koliko i ti, ali svima u familiji moram izbalirati, pošto imam jedini balirku, i još kojekaj....
Več 4 vikenda u nazad, i u subotu i u nedjelju sam u polju baliram slamu i otavu i tak non stop imam posla, prek vikenda mažem pun gas, a u ponedjeljak malo slažem prešu i tak....
Bude i tome došel kraj pa bude i više vremena, u 9 mjesecu ako bog da započinjemo gradnju nove štale i tovilišta pak bude nazad jako pono posla, al budem probal odvojiti malo vremena da dođem do tebe! :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Kod mene je dos napeto, mada nemam toliko koliko i ti, ali svima u familiji moram izbalirati, pošto imam jedini balirku, i još kojekaj....
Več 4 vikenda u nazad, i u subotu i u nedjelju sam u polju baliram slamu i otavu i tak non stop imam posla, prek vikenda mažem pun gas, a u ponedjeljak malo slažem prešu i tak....
Bude i tome došel kraj pa bude i više vremena, u 9 mjesecu ako bog da započinjemo gradnju nove štale i tovilišta pak bude nazad jako pono posla, al budem probal odvojiti malo vremena da dođem do tebe! :mrgreen: :mrgreen:

ajde dođi kad uhvatiš vremena, dok je još balirka donekle čista :D

centralno podmazivanje na balirki radi super, lanci su taman podmazani, elektronika radi u kabini svoje, btw danas smo pokosili dio otavića pa čmo vidjet kak to ide
 

Najnoviji postovi

Na vrh