• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Svaka čast bogec..
čestitam na kupnji novoga stroja. :supz:

koliko je ono kostala balirkica? ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
čestitam bogec!puno uspješnih sati rada i lijepih i kvalitetnih bala ti želim!!! samo naprijed! ;) ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E bogec, neznam kaj da velim, svaka čast i čestitam, punoooooooo bala nek naparavi, a ja sad imam još jedan razlog da navratim do tebe!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

btw, a kak su ti dovezli omotač, jel isto sa traktorom?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
E bogec, neznam kaj da velim, svaka čast i čestitam, punoooooooo bala nek naparavi, a ja sad imam još jedan razlog da navratim do tebe!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

btw, a kak su ti dovezli omotač, jel isto sa traktorom?

hvala svima :D

e ta budančevica ko da je u drugoj galaksiji, a tebe nema i nema :!:

omotač su dovezli sa autom na prikolici, a lambo je balirku dovezo

balirka košta 21000 +pdv, omotač 7500 + pdv

danas sam napravio 160 bala slame, nabite su skoro ko sjenaža jer ja nemrem mrdnut niti jednu, poslje sam smanjio nabitost jer ipak treba manipulirat poslje s njima, IDE SUHA SLAMA KO ŠVICARSKI SAT :D

e sad za statističare malo podataka, brzina baliranja danas je bila cca 6km/h, treča radna, na 1500 obrtaja motora, fino lagano i oduševljen sam, jedino mi nos curi jer je u traktoru bilo ko u škrinji :D

ja inače nisam nikad balirao al su bale ko sa natjecanja, sutra če bit slike, rubovi idealni, sutra idem još tolko izbalirat al za money money money :D :D :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa tako treba ako stroj dobro radi..
samo ti sluzi many many pa mozda i par kravica kupis ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Super bogec

Brzina od 6 km/h više nego odlična, koliko si napravil bala na sat?

Daj se prijavi na natjecanje u baliranju ak se još može, kaj misliš?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
pa tako treba ako stroj dobro radi..
samo ti sluzi many many pa mozda i par kravica kupis ;)

ja sam se bojao kak če to sve bit, jer se tu kod mene svi muče sa balirkama, bolje rečeno to je velika znanost za sve, kad ono ja sjeo u traktor i udri bogec po slami i još i uživam :D :D :D :D :D

trebao bi si kupit zgrtač da se ne zezam sa favoritkama, neki 2,5 metara polovni za malog ljutka (539)

mario, uz mene je zadružno polje i frajer balira za novce toniju rajiću, ima belarusa valjd 105ks i novu welgericu varijabilnu , i morao je odustat jer balirka se štopa i štopa, polovica bala mu je za razmotat i ponovo balirat, frajer je balirao u istoj brzini ko i ja ali 8 km/h

ja sam mislio da se coljam po polju sa 6 km/h, znači to je dobra brzina :?:

nisam na sat gledao kolko sam napravio jer sam često izlazio i pregledavao kak sam napravio posao, ipak se još učim.

kad pobaliram sirak sa noževima onda sam zrel za natjecanje, još trebam prakse :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
onaj visok sirak ces balirat??

drugi otkos kad bude oko metar, sad se polje več ljepo zeleni a ovu srijedu sam silirao, inače oni koji su balirali sirak moraju biti majstori, bumo vidli kod cabagea kak če iči
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ja sudantsu balirao oko 1 m je bila visoka..
sada cu ju opet balirat..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
ja sudantsu balirao oko 1 m je bila visoka..
sada cu ju opet balirat..

i kak je išlo, ima kakva finta kod baliranja :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
samo moras malo polakse i to je to..
ja jos nisam otvorio niti jednu balu tak sa neznam kak je unutra..
 
S

Sesva

Guest
Kod nas u selu ima jedan veci poljoprivrednik , ima oko 50 krava , i ima kombiniranu balirku , sad neznam koja marka , ali napred balira , bala izade iza i odmah ju iza omota !!!

S tom balirkom radi s New Holland TM 155 , ali ima i jednoga NEW hollanda od 100 konja , a drugi poljoprivrednik ima oko 30 i nesto krava i ima rolo balirku Deutz Fahr i Maseya 3080 , i s njim zbiva super bale , balirka ja mislim ima valjke i lance , odlicno zbiva !

Ima dosta velikih poljoprivrednika kod nas , ima jos jedan Mužinić , on ima oko 300 krava i 100 bikova i jos nesto neznam napamet, teliće jos i tak !

Ima veliku štalu i puno traktora od kojih je najjaci MasseyFerguson ja mislim da je 155 KS i ima jednoga manjega od 100 i nesto i jos jedno 5 traktora manjih !

Mozda ko zna Mužinića !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam čuo za Mužinića.

Al mislim da ima 100 krava a ne 300.

BOGEC

Brzina od 6 na sat je super, ak ideš sporije bolje ćeš balu nabiti.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Svaka čast na ponovu i da te dobro posluži presa i omotač.
Kad već pišete o brzini mi radimo početak bale s 10 km na sat a kad počne pravo nabijati spustimo za jednu brzinu 8,4 km na sat ako je dobar kako mi kažemo nažanj iliti otkos onda ide bez problema a radimo s 1700 o/min.
Kad je slabija slama zna ponekad u podne zaštopati ali i taj termin izbjegavamo.
Meni su u Lateranu koji je i zastupnik za Welglera napričali da njihova presa radi sa 14 km/sat slamu i čak su mi dali i CD rom sa snimcima i videozapisima kako to njihova presa radi ali eto kad si vidio i to da i ona štopa znači da ni oni nisu savršeni a cijena joj je bila oko 37000 eura sa PDV..
Ja ti mogu reći samo po gasu i štancaj bale.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Ero kaže:
Svaka čast na ponovu i da te dobro posluži presa i omotač.
Kad već pišete o brzini mi radimo početak bale s 10 km na sat a kad počne pravo nabijati spustimo za jednu brzinu 8,4 km na sat ako je dobar kako mi kažemo nažanj iliti otkos onda ide bez problema a radimo s 1700 o/min.
Kad je slabija slama zna ponekad u podne zaštopati ali i taj termin izbjegavamo.
Meni su u Lateranu koji je i zastupnik za Welglera napričali da njihova presa radi sa 14 km/sat slamu i čak su mi dali i CD rom sa snimcima i videozapisima kako to njihova presa radi ali eto kad si vidio i to da i ona štopa znači da ni oni nisu savršeni a cijena joj je bila oko 37000 eura sa PDV..
Ja ti mogu reći samo po gasu i štancaj bale.

hvala :D i ja se nadam da če puno napravit bala pa bar 1000 za mene godišnje i što još malo napravim iz usluge kolko stignem :D
ova moja je na lance i valjke i kad je frajer odustao sa welgericom ja sam nastavio, a bili smo međaši, to je bilo oko 2 popodne :D danas sam malo stisno baliranje jače al bogme ja nisam mogao osovit balu rukama, ma niti pomaknit ko da je sjenaža :D ma bitno je da se normalno napravi :D

ja kod nabijanja bale nisam osjetio da mi traktor posustaje, tj da mu padaju obrtaji, tako da sam bale napravio u istoj brzini i super su, ok to je slama, bumo vidli kak je u sjenaži :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ako nisi mogao pomaknut znaci da nije bila suha...
kako got ti nabio balu moras pomaknuti rukom..
moja je tvrda ko kamen ali ja ju guram ko od sale..
ipak je to slama ;)
 
S

Sesva

Guest
Bas smo jucer igrali nogomet na igralistu , i dosao je Popović balirat s kombiniranom balirkom , bas mi je zao sto nisam uspio slikat ili snimit nesto da vidite kak je dobra !
 

ANGUS

Novi član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
19
Evo malo slika od balirke

P7030005.jpg

P7030004.jpg

DSCF0785.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
LIjepa balirka.
Kak ide?
Cijena?
Bogec je rekao da se susjedu štopala Welgerica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh