• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

B

Bomark

Guest
Iz Varaždina .Radim u firmi koja od ove godine planira uvesti u program folije i mreže za baliranje . Zanima me cijena folija i mreža radi kalkulacije oko isplativosti same prodaje ovih proizvoda.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mario zasto ne koristis 750 foliju? Brzije omota, a isto ti dode
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
toma84 kaže:
Mario zasto ne koristis 750 foliju? Brzije omota, a isto ti dode

Zato jer mi omotač nema mogučnost za 750 foliju. :(
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
toma84 kaže:
Mario zasto ne koristis 750 foliju? Brzije omota, a isto ti dode

Nije tačno.
Sa 500 mm folijom potrošiš oko 7,5% manje folije po standardnoj bali (4'x4').
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Tine ja sam ju koristio godinu dana i onda prosao na 750. U startu je rola skuplja ali napravi vise bala. Prije omotam sa da mi traktor ne radi na 2000okr. Inace omatam sa IMT 560
 
B

Bomark

Guest
Mi za dva tjedna dobivamo na skladište foliju za baliranje u dimenziji : 500mm i dužine od 1800 metara ,zelene boje sa UV dodatkom na 12 mjeseci, osim toga biti će u prodaji i širina 750mm ,dužine 1500 metara,zelena sa UV dodatkom na 12 mjeseci. Folije se proizvode u Njemačkoj :!:
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Bomark kaže:
Mi za dva tjedna dobivamo na skladište foliju za baliranje u dimenziji : 500mm i dužine od 1800 metara ,zelene boje sa UV dodatkom na 12 mjeseci, osim toga biti će u prodaji i širina 750mm ,dužine 1500 metara,zelena sa UV dodatkom na 12 mjeseci. Folije se proizvode u Njemačkoj :!:

Tko je proizvođač i koja će biti cijena :?:
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ja koristim Triowarp Švedsku može se naći u Ferenčaku po cijeni oko 680 kn i s njom sam prezadovoljan.
Mrežu koristim Taminu i mogu vam reći da je dosta postojana na suncu . Imao sam prošle godine u slami neku bijelu sa zelenim rubom neznam tko je proizvodjač ali je na suncu dosta ispucala pa su mi se bale pojedine raspale.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Sada će Mario reć Ero ti samo hvališ Džondirove prese ali moram vam reć da je se nakon 2000 bala pokvarila. No međutim da vam reknem da je ležaj u glavnom kućištu puknuo i oštetio sve zupčanike ali pošto je presa pod garancijom stvar je sređena i to ovim tokom.
U subotu popodne smo radili i samo je stalo pa smo pozvali servis oko četiri sata popodne i došli su u nedjelju na praznik i rastavili su kućište da se utvrdi kvar . U ponedjeljak smo ujutro bili u Novocommercu da vidimo što će biti s tim jer posla imamo dosta i rečeno nam je da su već dio naručili iz Njemačke ali pošto nije bilo dijelova poslali su komplet kućište koje je već stiglo u utorak popodne i sutradan na državni praznik su došli sve smontirati i stroj pustiti u pogon koji sad radi besprekorno.
Možda ima i kvalitetniji balirki ali bitan je i servis koji je bar kod mene to odradio super brzo sobzirom da te djelove nisu imali tu u Hrvatskoj.
Hoću reći kad nešto kupuješ moraš gledati na sve okolnosti.
Svima bih svjetovo da potraže trgovačku kuću sličnu i ozbiljnu kao što je Novocommerc.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Znači super je servis.

Za moju poljsku balirku je kod Jurvala dio stizao 2 mjeseca. :(
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
evo svanuo je i taj dan :D stigla je balirka i omotač :D :D :D

majstori su pustili sve u rad , i išli smo na polje na obuku

napravio sam 9 bala i mogu reči da su bale ko čelik :D , omotač radi savršeno, a balirka je fenomenalno lagana za terat
bdw balirka i omotač su galignani i balirka je sa noževima

balirali smo i slamu malo koja je vraški suha i išlo je predivno :D

ljudi koji su dovezli strojeve su fenomenalni, sve u prikopčali, nariktali, pregledali, objasnili, pokazali :D

SVAKOM PREPORUKA ZA KUPNJU

evo par pikčr
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Svaka čast BOGEC!!!!!!! :D :D :D
Napokon je i to došlo.......................................................... :D :D :D :D

Samo mi je čudno kaj je crvena a ne naranđasta, od Potinger balirke je razlika jedino u naljepnici.

Znači zadovoljan si.

I budi, jer da si kupil poljsku iste godine bi glavom u zid lupal :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Svaka čast BOGEC!!!!!!! :D :D :D
Napokon je i to došlo.......................................................... :D :D :D :D

Samo mi je čudno kaj je crvena a ne naranđasta, od Potinger balirke je razlika jedino u naljepnici.

Znači zadovoljan si.

I budi, jer da si kupil poljsku iste godine bi glavom u zid lupal :mrgreen:


JAKO ZADOVOLJAN, pogotovo kaj ja nisam nikad balirao, a svih tih par bala su mi savršene ispale i nije uopče komplicirano, imam monitor sa mucho funkcija u traktoru i s tim upravljam sa balirkom :D jednostavno predivno, opterečenja za traktor uopče nema :D

crvena je jer je napravljena za petinger, a naljepnice su galignani, ima odozada oznaka petingera :!: omotač je ipka boje galignanija

ljudi pa taj stroj uopče nije kompliciran, a ja sam se bojao kak ču ja to terat :shock:

ipak jako dobar odabir, hvala mario :!:

nova tehnologija je ipak nova tehnologija :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Na koliko si okretaja balirao motora, a koliko kardana, kojom brzinom?





Ne moraš mi zahvaljivati, tu smo da pomažemo jedni drugima, i ti si meni puno znanja prenio. :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Na koliko si okretaja balirao motora, a koliko kardana, kojom brzinom?
Ne moraš mi zahvaljivati, tu smo da pomažemo jedni drugima, i ti si meni puno znanja prenio. :D

balirao sam na 1600 obrtaja motora, na funkciji kardana od 540 obrtaja, nije bilo potrebe ga terat u visoke obrtaje jer su bale jako tvrde :D
išao sam trećom ili drugom radnom, još ja nisam jako ispraksiran da bi munjevito balirao, bolje je polakše da bala bude kak spada

kak ti nebi zahvalio, da me nisi nagovorio da zovem u agroklas, ko zna kakvo gvožđe bi kupio :!:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
kak ti nebi zahvalio, da me nisi nagovorio da zovem u agroklas, ko zna kakvo gvožđe bi kupio :!:

PA da , reko sam ti da ni najgorem neprijatelju nebi poljsku balirku poželio :D


A zašto nisi uzeo omotač koji sa strane uzima balu, meni se čini onaj bolji, mislim dobar je i taj, al onaj mi je bolji bar meni.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
kak ti nebi zahvalio, da me nisi nagovorio da zovem u agroklas, ko zna kakvo gvožđe bi kupio :!:

PA da , reko sam ti da ni najgorem neprijatelju nebi poljsku balirku poželio :D


A zašto nisi uzeo omotač koji sa strane uzima balu, meni se čini onaj bolji, mislim dobar je i taj, al onaj mi je bolji bar meni.

mogu ti reči da je podosta jednostavniji ovaj omotač jer prvo onaj koji balira ne mora zabacivat bale ustranu več ostavlja iza sebe samo, uopče nije komplicirano uzimanje bale na omotač :D i tako ju nježno stavi na pod kad je omotana ko malu bebu spavat :D a to mi je jako bitno kod omotanja graška i sirka :D

cvatem od sreče :D več imam naruđbu da dođem balirat

mario el ti poznat ovaj lambo( mislim da je taj vozio silažu kod tebe), ovo je bio jedinstven način prevoza, bravo, traktorom preko pola države :D
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
i tako ju nježno stavi na pod kad je omotana ko malu bebu spavat

Ova ti je dobra :D :D :mrgreen: :mrgreen:

PA naravno da je poznat, zbilja pila od traktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh