• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Sapat- ta SIPMA je dosta slična mojoj preši. Ja imam nošeni omotač SIPMA.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovo sto sam pisao je za novu Claas rolku i ona ima platna . I ima drugacij taj displej od Krone
 
S

sapat

Guest
mario kaže:
Sapat- ta SIPMA je dosta slična mojoj preši. Ja imam nošeni omotač SIPMA.

Pa izgleda je samo razlika u boji. Kod mene je 3-4god nismo imali nikakvih problema, a o detaljima baš i neznam puno zato što moj otac majstoriše sa njom. Ja sam na utovaru-istovaru
 
B

branko

Guest
ovu sam poslikal u krizevackoj poljani kad smo isli po junice, to je od hssc-a kupljena je na zadnjem gudovackom sajmu

PC191238.jpg


PC191240.jpg


PC191239.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kako inace rade te "combo" balirke, ali sam na youtubeu naletio na clip kako se na ovoj bez problema moze skinuti omotac i osovine se pomaknu pod balirku, i radis ko sa obicnom balirkom... Svidja mi se takav sistem...

[youtube:48926]tlVKgHyF0vU[/youtube:48926]
 
B

branko

Guest
mario kaže:
Balirka je zbilja super :D
Branko, dal možda znaš cijenu?


neznam, u biti sam znal ali zaboravil a sve ti se te kombinirke krecu od 40 000 do 50 000 €

evo i kronea u radu

[youtube:68182]NOGdqYusv-8[/youtube:68182]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Po meni su one jednostavno preskupe za opg koje ima dovoljno radne snage...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
BRANKO
Ti dosta znaš o balirkama, ideš na natjecanja, pratiš strane forume, i onda što misliš koja balirka je najbolja? Ili imaš možda kakav poredak?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
BRANKO
Ti dosta znaš o balirkama, ideš na natjecanja, pratiš strane forume, i onda što misliš koja balirka je najbolja? Ili imaš možda kakav poredak?
ODLIČNO PITANJE i mene to zanima pogotovo s noževima fiksne s obzirom koju snagu traže, jer kupujem novu balirku, da se nebi zaje...kad dam pare
 
B

branko

Guest
e hebiga toliki pak strucnjak nisam, ali ona stara vrijedi tj. koliko para toliko muzike.a i sve ovisi o covjeku tj. vlasniku koliki su njegovi prohtjevi i potrebe. i jos kaj sam ja videl izbjegavati ove mehanicke rabljene jer se na njima nigdje nemre vidjeti koliko su zapravo napravile pa ako su dosta poderane na kraju dodju skuplje od nove.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
imam ponudu za mascarovu novu u jurvalu fiksna lanci i valjci s noževima dodje oko 20000 s popustom , pick up 225, dobiš kardan.
ima ju čovjek kod kalnika zvao sam ga, on ju tera sa same 2 eksplorerom, ide bez brige na bregovima, inače je čovjek i majstor za balirke i traktore a poljoprivredom se bave sin i djed.
iz jurvala su vodili mušterije i potencijalne kupce u italiju pun bus u mascarovu tvornicu, kaže frajer šta nisam zvao ranije da bi me poveli, svakog kog to zanima, bilo je to i u valjd predprošlom broju agro glasa
frajer u susjednom selu ima novog zekana 8441 i kupuje tu balirku,možd je več i došla
 
C

ciganek1

Guest
bogec koliko godišnje misliš raditi bala? Kolko suhih a kolko zelenih?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ciganek1 kaže:
bogec koliko godišnje misliš raditi bala? Kolko suhih a kolko zelenih?

pa ak bu godina donekle dobra trebo bih napravit cca 300 bala sjenaže trava, 100 sjenaže graška , 200 suhog i 200 slame :!:
to je neka brojka ak bu normalna godina il bar prosječna :scratch
nemrem ja čekat cjele dane da se neko smili doč balirat a naručim ga tjedan ranije, moje se osuši, ostari, a ja moram platit, kak da nebi, neće taj film više igrat :evil:
 
R

Ratarko

Guest
Te brojke su za okrugle bale zar ne ?
Dosta si ti toga imao onda , kako to da tek sada kupuješ balirku ?
Gdje spremaš sve te bale , imaš neki krov ili su vani i zar tvoje krave pojedu sve te stotine bala ili pak većinu prodaš ?
Bratić mi ima oko 50 krava i nema toliko bala kod kuće ... to ja onako odokativno kažem , nisam brojao ali nema puno više od 100 komada , mislim .
 
B

branko

Guest
Ratarko kaže:
Te brojke su za okrugle bale zar ne ?
Dosta si ti toga imao onda , kako to da tek sada kupuješ balirku ?
Gdje spremaš sve te bale , imaš neki krov ili su vani i zar tvoje krave pojedu sve te stotine bala ili pak većinu prodaš ?
Bratić mi ima oko 50 krava i nema toliko bala kod kuće ... to ja onako odokativno kažem , nisam brojao ali nema puno više od 100 komada , mislim .


njima ti ne smeta puno ako i stoje vani tu mislim na ove suhe bale dok sjenazi uopce ne smeta, a suhe je jedino dobro staviti na neku podlogu jer jedino odozdola malo natrunu ako stoje na zemlji. ja imam nesto slame u okruglim balama i jedan dio ih je stajao vani a drugi u jednoj bas ne bog zna kakvoj supi pa je prokisnjavalo i sad mi te koje su bile nutra izgledaju gore nego ove vani jer su se mogle namociti a nije bilo vjetra da ih osusi. naravno ovo se odnosi na mrezom vezane i dobro nabite bale.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
RATARKO to su moja minimalna očekivanja ak bu godina prosječna.
ove godine sam imao 150 bala sjenaže , 50 graška, suhog oko 120, još imam suhog i od prole godine, slame oko 170 bala.
pojedu krave jer je kvalitetno, na 15 krava bala sjenaže traje 2 dana a graška 5 dana, ja mlijeko dobivam prvenstveno iz voluminozne krme, jedu stvarno puno al to mi je najjeftinije, imam svoje sjeme, nema zaštite, sam umjetno kupim.
sjeno dajem junicama telcima i kravama koje zasušujem, imam pun štagalj roto bala sjena , slama mi je sva vani,poredaš ih na zemlju ko srušenu čašu , ostaviš mali razmak da se ne dotiću, i nema kvarenja, sve to držim prekoputa imam parcelu zapravo iskrčeni vočnjak, muka je to za dovest sve kuči jednu po jednu.
sve sam plačao, sjenaža po 130, sjeno 30, slama 50 (bala 150cm).tu se nakupi nakome u đep rata za balirku za cjelu godinu, a ja opet nemam ništ.
sve ove godine kupujemo, traktor , balirku , omotač, utovarivač, štalu gradimo, proizvodnja je krenula pa sad to iziskuje velika ulaganja pogotovo što ni jednu stvar veliku nemam :cry: :cry:
radimo tandem platformu za vozit omotane roto bale, širine 2,4m, dužine oko 5m,
povečao sam površine pod travom i graškom pa neče bit stalno suša i tuča, pa če valjd bit puno bala, čekao sam da se zemlja osuši da pokosim 2 ha ljulja jer je velik a sad snjeg pao, uh divno
 
C

ciganek1

Guest
Mislim da je puno 20 000 za samu balirku, ja sam prije 2. godine uzel balirku i omotač za 20 000.
Radim godišnje 1 000 bala i mislim da ti strojevi nisu iskorišteni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh