• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

M

mirsad

Guest
hvala na cestitki.balirka pravi bale 123x125, 14 nozeva , siro pikap i ima valjke. a to da pise nesto nisam pronaso a platio sam nju i omotac 14500e.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
težina bale

dali netko zna priblizno koja je tezina bale lucerne suhe balirana balirkom claas rolanr 46 tjera je traktor zetor 4340. (balirka je na valjke 120x120 ima noževe ali ih ne upotrebljava).
hvala.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prva okrugla balirka s kojom se nemora stajat da se bala izbaci
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sr78x9RCzLE&feature=player_embedded[/YT]
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
vrhunski izum.......svaka im cast :prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema se ča reč,,,nego da tehnika gre naprid,,,,,,svaka im čast..:prayer::prayer:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Impresivno nema šta, svaka im čast!! Koliki je kapacitet ove balirke, :scratch a tek kolika je cijena? :supris:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Impresivno nema šta, svaka im čast!! Koliki je kapacitet ove balirke, :scratch a tek kolika je cijena? :supris:

Pojma nemam kolka je cijena a predpostavljam da je paprena,a kapacitet se vidi na videu gdje štela kolko da bude velika bala mislim da je do max 180
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
ovo za kapacitet, mislio sam na to koliko bala može uraditi za sat ili u površini: koliko ha/sat. Žao mi je što ne razumijem Njemački, da je Engleski nešto bi i "ubo" al ovako samo gledam :madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To si trabao odma napisat kolko bala može napravit u satu a ne ovak si me malo zezno nisam se ni sjetio na ovo...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Izvini što je došlo do nesporazuma, ja mislim da se kapacitet balirki i kombajna izražava u ha/h, a samoutovarnih prikolica u m3 :confused: A ovo da je maksimalni prečnik 180 cm, nisam uopšte primjetio dok mi ti nisi rekao. Tek sam kasnije vidio da piše gore pri vrhu ekrana.
Ova balirka je za svaku pohvalu, ovaj radnik jedino mora stati kad mijenja mrežicu ili foliju. Mislim da ovi u Kroneu već smišljaju kako izvesti da to sama uradi. :D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Izvini što je došlo do nesporazuma, ja mislim da se kapacitet balirki i kombajna izražava u ha/h, a samoutovarnih prikolica u m3 :confused: A ovo da je maksimalni prečnik 180 cm, nisam uopšte primjetio dok mi ti nisi rekao. Tek sam kasnije vidio da piše gore pri vrhu ekrana.
Ova balirka je za svaku pohvalu, ovaj radnik jedino mora stati kad mijenja mrežicu ili foliju. Mislim da ovi u Kroneu već smišljaju kako izvesti da to sama uradi. :D

Ma ništa,nemoj se sekirat. Krone stvarno ima dobre strojeve i mašine po meni jedni od najboljih i svaka pohvala za njih i njihov uspjeh.Mnogi se mogu sakrit iza njih i njihovih strojeva.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo ča si napisa kolega,,,,,mogu slobodno potpisat,,,,kako u poljoprivredi tako i u teretnom programu,,,,,,,,,,,,kvaliteta,cijena ne treba pričat,,,,,vrhunska..ja sam osobno ima šleperskuprikolicu,,,i mogu reč da su vrhunac izrade,,,da im je malo ko ravan.....................:prayer::prayer::prayer:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Krone nije samo kvalitetom ispred ostalih nego i po inovativnosti. Evo samo npr. kod rolo balirki, prije relativno kratkog vremena izbacili su potpuno novi patent "Komprima" balirka koja kombinuje i spaja ono najbolje od remenja i lanaca. A sad evo stigla je i "Ultima". Nema šta Krone je Car!! :supz:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Izvini što je došlo do nesporazuma, ja mislim da se kapacitet balirki i kombajna izražava u ha/h, a samoutovarnih prikolica u m3 :confused: A ovo da je maksimalni prečnik 180 cm, nisam uopšte primjetio dok mi ti nisi rekao. Tek sam kasnije vidio da piše gore pri vrhu ekrana.
Ova balirka je za svaku pohvalu, ovaj radnik jedino mora stati kad mijenja mrežicu ili foliju. Mislim da ovi u Kroneu već smišljaju kako izvesti da to sama uradi. :D

Kad kupuješ balirku, brojka ili kapacitet, koji je tebi bitan je tvoj trošak po bali.
U principu je tačnije po kili ST.

Znači (kupnja + održavanje)/broj urađenih bala.

I po tom pitanju balirke Krone nisu baš neki vrhunski izbor.
Pogotovo noviji modeli, jer su im visoke cijene pogotovo u usporedbi sa balirkama, koje su projektirane za uslužni rad i desetke tisuča urađenih bala u dobi korištenja.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Nemam ni jedan priključak od Krone tako da kvalitet nemogu komentarisati iz prve ruke. A i da imam vjerovatno bi to bilo nešto polovno, proizvedeno tamo krajem prošlog vijeka pa opet nebi znao kakvi su njihovi novi strojevi. O njihovoj kvaliteti govore drugi tj. oni koji imaju neki priključak ili stroj od Krone i do sad sam od njih čuo samo riječi hvale. A ja koliko vidim Krone je poznata i priznata marka, osim toga mislim da su po inovativnosti daleko ispred ostalih.
Što se troškova tiče, po meni je rolo balirka isplativa samo za suho dok je za sjenažu ipak bolja tj. isplativija samoutovarna prikolica. Govorim o radu za svoje potrebe. Ja sjenažu radim samoutovarnom prikolicom a usluge inače ne radim pa onda koliko je to isplativo ili nije, nebi da komentarišem.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemam ni jedan priključak od Krone tako da kvalitet nemogu komentarisati iz prve ruke. A i da imam vjerovatno bi to bilo nešto polovno, proizvedeno tamo krajem prošlog vijeka pa opet nebi znao kakvi su njihovi novi strojevi. O njihovoj kvaliteti govore drugi tj. oni koji imaju neki priključak ili stroj od Krone i do sad sam od njih čuo samo riječi hvale. A ja koliko vidim Krone je poznata i priznata marka, osim toga mislim da su po inovativnosti daleko ispred ostalih.
Što se troškova tiče, po meni je rolo balirka isplativa samo za suho dok je za sjenažu ipak bolja tj. isplativija samoutovarna prikolica. Govorim o radu za svoje potrebe. Ja sjenažu radim samoutovarnom prikolicom a usluge inače ne radim pa onda koliko je to isplativo ili nije, nebi da komentarišem.

Potpisujem,,,,,,u cijelosti.....
A i kad kupuješ,,,,polovno,,,kod drugih koji su preprodavači,,cijena je razlika i to dobra..između krone,,,,i ostalih marki.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovo bi moglo otiči u beskrajno ali zadovoljni kupci su jedno a šta mi možemo reči je drugo samo što neki pretržci vole hvaliti jednu ili dve marke bilo kojeg tipa stroja to im sve manje drži vodu jer i večina ljudi kupuje po nekoj dobroj preporuci i po onome kolika je opskrbljenost potrošnim dijelovima,a kvalitet dolazi po količini odrađenog posla:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh