• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

D

Dalmatinac

Guest
Pozdrav svima! Mozete li mi reci dali su komadi granja i drveta kojih ima dosta po livadama zbog jake bure opasni za balirku pogotovo ovu sa remenjem? Cuva dam danas ovce pa mi pade to na pamet vidim zadnji tornado nalomio mnogo grana pa razbacao po livadama.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zavisi koliko je debelo i dugačko to granje. Uglavnom više štete može napraviti na balirci sa noževima. One bez noževa mogu "progutati" malo duže i deblje granje. A remenje je dovoljno jako da izađe na kraj i sa većim komadima. Mislim da su komadi granja opasniji za lance nego za remenje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Moj susjed ima takvu fiat agri balirku... Za suho je dobra pošto je varijabilna, ali zeleno ne može s njom balirat jer mu se nabija trava kako je dado reko. i nekad mu zna i preokrenuti remen naopako...

Onda su remeni,,,jedni duži,,,a neki krači.....moja još nije preokrenula remenje..nijednom.....

Dali neko ima noževe,,,ili nešto šta dođe još montirano u nju,,unutra,,,jer ima neke opcije puštanja,,,,i iza ima neke uši di se nešto more kačit,,,vijerovatno neko kipanje za balu ili sl...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Onda su remeni,,,jedni duži,,,a neki krači.....moja još nije preokrenula remenje..nijednom.....

Dali neko ima noževe,,,ili nešto šta dođe još montirano u nju,,unutra,,,jer ima neke opcije puštanja,,,,i iza ima neke uši di se nešto more kačit,,,vijerovatno neko kipanje za balu ili sl...

možeš li poslikati to gdje misliš da idu noževi. Inače noževi se montiraju na nosaču koji je postavljen iza pikapa, a na balirci moraju biti otvori kroz koje noževi ulaze unutra. Iznad pikapa takođe treba imati rotor ili osovinu sa prstima koji guraju masu preko noževa u komoru.
Ovo što ima iza, te uši, one su vjerovatno za onaj ram koji odgurne balu kad se izbaci van, da se komora može zatvoriti.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
dali mi može netko reč kolko otprilike imaju balirke kila ili tona??

Zavisi o kojoj balirci se radi tj. o kom načinu rada. Dali je balirka na remenje, lance ili valjke, dali je fiksna ili varijabilna... Uglavnom sve su teške preko 1,5 t. pa sve do 4 t. neke čak i više od toga. Naravno postoje i mini rolo balirke, one su dosta laganije (ispod 1 t.)
 
B

BAGERISTA

Guest
možeš li poslikati to gdje misliš da idu noževi. Inače noževi se montiraju na nosaču koji je postavljen iza pikapa, a na balirci moraju biti otvori kroz koje noževi ulaze unutra. Iznad pikapa takođe treba imati rotor ili osovinu sa prstima koji guraju masu preko noževa u komoru.
Ovo što ima iza, te uši, one su vjerovatno za onaj ram koji odgurne balu kad se izbaci van, da se komora može zatvoriti.

Stavit ču slike,,pa češ vidit,,..ima pušteno neke rupe sa strane,,ali nema tih prsti,,pa sad,,,vijerovatno nemože.

Za zadnje uši,,,ima,,,ali je umijesto toga mali cilindart koji je pomogne izbacit vanka..........nači kad otvoriš ima kao malu ruku koju cilindar gura balu vanka..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za noževe balirka mora imati rotor iznad pikapa, taj rotor prihvata masu sa pikapa i gura je preko noževa u komoru.
Isto tako, iza pikapa, sa vanjske, donje strane na balirci bi trebali biti nosači, ili barem neke "uši" gdje se montiraju nosači noževa. I moraju biti otvori kroz koje ti noževi ulaze u balirku tj. u prostor između pikapa i komore.

Ovaj sistem pozadi balirke gdje kažeš da imaju te "uši", on ti služi da odgurne balu kad je već izbačena vani, dalje od balirke, tako da se zadnja vrata mogu nesmetano spustiti i zatvoriti. Inače bez tog sistema, bala obično ostane stajati ispod zadnjeg dijela komore pa smeta da se komora zatvori, te zbog toga moraš malo krenuti naprijed da bi spustio i zatvorio vrata komore.

Poslikaj to pa da vidimo baš jeli to to. Ako ti nije teško poslikaj i taj dio gdje misliš da bi trebali ići noževi.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako si mislio na ovu "1800 multi cut" onda ti je 100 KS sasvim dovoljno, imaćeš i rezerve snage. A ovih 55 KS što je navedeno, to ti je minimalna potrebna snaga. Znači sporiji rad i to samo po ravnom terenu, minimalna zbijenost bale itd. Za komotan rad sa ovakvom balirkom treba barem 70 KS traktor duplak, sve ispod toga je više patnja nego udoban rad.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovdje ti je navedena i težina balirke: 3280 Kg !
Planiraš li možda uzeti neku kao što je ova Krone?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
pa da planiramo najvjetojatnije uzet neku a mislimo claas-ovu ili krone balirku,a mozda i kakvu drugu npr. welger,sipma ili deutz.ali ove dvije su u prednosti,a za ovu krone sam s zainteresirao zbog tog jer sam nasao jednu u poljski rabljenu takvu za 7400 tisuća eura, i mislim da to nije puno za takvu balirku...
evo ti i link od balirke pa vidi.
http://otomoto.pl/krone-vario-pack-1800-multicut-A63298.html
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
pa da planiramo najvjetojatnije uzet neku a mislimo claas-ovu ili krone balirku,a mozda i kakvu drugu npr. welger,sipma ili deutz.ali ove dvije su u prednosti,a za ovu krone sam s zainteresirao zbog tog jer sam nasao jednu u poljski rabljenu takvu za 7400 tisuća eura, i mislim da to nije puno za takvu balirku...
evo ti i link od balirke pa vidi.
http://otomoto.pl/krone-vario-pack-1800-multicut-A63298.html

Za 90% balirki je 100ks traktor sasvim dosta..

S Krone nečeš pogriješit nikak,isto kao i s CLAAS ili Welger..
Sipma je samo nužno zlo kad nema ničeg drugog..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
pa da planiramo najvjetojatnije uzet neku a mislimo claas-ovu ili krone balirku,a mozda i kakvu drugu npr. welger,sipma ili deutz.ali ove dvije su u prednosti,a za ovu krone sam s zainteresirao zbog tog jer sam nasao jednu u poljski rabljenu takvu za 7400 tisuća eura, i mislim da to nije puno za takvu balirku...
evo ti i link od balirke pa vidi.
http://otomoto.pl/krone-vario-pack-1800-multicut-A63298.html

nije losa ima i secku :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dobra je ova balirka, varijabilna komora, centralno podmazivanje, tandem osovina, upravljačka elektronika... Šteta samo što nema noževe, al bar ima mogućnost montaže.
 
B

BAGERISTA

Guest
Za noževe balirka mora imati rotor iznad pikapa, taj rotor prihvata masu sa pikapa i gura je preko noževa u komoru.
Isto tako, iza pikapa, sa vanjske, donje strane na balirci bi trebali biti nosači, ili barem neke "uši" gdje se montiraju nosači noževa. I moraju biti otvori kroz koje ti noževi ulaze u balirku tj. u prostor između pikapa i komore.

Ovaj sistem pozadi balirke gdje kažeš da imaju te "uši", on ti služi da odgurne balu kad je već izbačena vani, dalje od balirke, tako da se zadnja vrata mogu nesmetano spustiti i zatvoriti. Inače bez tog sistema, bala obično ostane stajati ispod zadnjeg dijela komore pa smeta da se komora zatvori, te zbog toga moraš malo krenuti naprijed da bi spustio i zatvorio vrata komore.

Poslikaj to pa da vidimo baš jeli to to. Ako ti nije teško poslikaj i taj dio gdje misliš da bi trebali ići noževi.

Poslikat,,ču,,,ali neide,,,nema nosača za noževe,,,jedino me bunile neke rupe,,iznad pickupa,,,ali nije za to..
Iza ču poslikat,,,ove nosače,,,mada je cilindar gurne,,,,ali ja još idem u rikverc,,prije kipanja,,tako da mogu pobiječ malo napred kod zatvaranja........

Evo jedan ležaj doša,,još jedan i slaganje......svega na mijesto..
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobra je ova balirka, varijabilna komora, centralno podmazivanje, tandem osovina, upravljačka elektronika... Šteta samo što nema noževe, al bar ima mogućnost montaže.

Ovo je osovina koja bere masu unutra(sa ovim polumijesecima..) i između u prorezima prolaze noževi,,,je tako:shock::shock: o tome si priča na mojoj....
Kod mene glavna osovina je debela,,,,a ova sa slike ima fukciju motanja sijena,,ili čega več..........


Uploaded with ImageShack.us
a ovo obilježeno plavim i zelenim krugom,,,,neznam ča je..vijerovatno za nosač o kojem pišeš..........koji odgurne balu..
a crni je za kipanje bale kad se otvara....


Uploaded with ImageShack.us
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Na tvojoj slici se ne vidi ta osovina sa polumjesecima. A evo kako bi trebala izgledati ta osovina ako je balirka predviđena da se mogu montirati noževi, ovo je tzv. Roto cut :

Polumjeseci su složeni tako da stoje u parovima dva i dva. Između svakog ovog para dolazi po jedan nož. Obično bude 17 noževa.
A evo kako izgleda ako je balirka bez noževa, ovo je tzv. Roto feed:

A evo kako izgleda taj tzv. bale kicker tj. ram koji odgurne balu, i gdje je postavljen na balirci.

Oni nosači na tvojoj slici, kako mi se čini, stoje neposredno iza pikapa a ne iza balirke. :scratch Ako su neposredno iza pikapa onda je moguće da na njih dolaze noževi ili ako su na pikapu onda se možda na njih montiraju dodatni točkovi za pikap (ako je širi od 1,6 m)

Za ove neke uši koje spominješ da stoje iznad pikapa, na njih se možda montira ona daska, koja služi da sitniju travu ili sijeno pritisne i zadrži je na podizačima da ne spada, pogotovo na kraju reda. Kod nekih modela (starije Claas i još neke) tu ne stoji metalna daska nego deblje savijene žice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh