• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čuj meni se Kina jedne godine pokazala bolja od jedne Njemačke folije...

Meni je najbolja Belgijska a kad se sjetim pred 20 god kakva je bila folija ova danas ni je ni sluga lijepila se ko žvaka ali kaj ćeš bilo nekad :drinkers:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Meni je najbolja Belgijska a kad se sjetim pred 20 god kakva je bila folija ova danas ni je ni sluga lijepila se ko žvaka ali kaj ćeš bilo nekad :drinkers:

Koja belgijska? ako se smije znat :)
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
ne shvaćam ove bisere koji s 50 ks naprave balu koja je bolje nabita, teža, pravilnijeg oblika (i sve ostalo najjj..da ne nabrajam) nego ona koju netko radi s 100 ks s isto takvom prešom iako oba baliraju istom brzinom...kao "rade da bala bude takva kakva jest.." :icon_pray:....i nijedna bala se ne slegne, bez obzira da li slažeš 1 ili 4 reda bala (okomito)...pogotovo ovo zeleno u 11 ili 12 mjesecu....još će ispast da bi mogli balirat snjeg u bale, omotat ga,, naslagat bale jedne na druge i kad se to sve otopi tam negdje do 5 mjeseca imali bi vodu u balama koje se nisu slegle...jer su rađene tak da se ne slegnu.....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Eh, sad bi ti da oni tebi kažu kako to rade... A oni neće :biggrin: E pa to su ti male tajne velikih majstora baliranja :p: :(rofl): :(rofl):
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Možda takve bale mogunapravit sa varijabilnim balirkama,jer sa balirkama na valjke je teško napravit taku balu da se neslegne u 11-12mj. sve bale što smo radili prošle god u 12mj iz njih teće voda kada ih otvorim i svaka se slegla 10-ak cm
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
još bude priča jednog jednog dana "ja stavio na rp12 tomosov motor 50 ccm, i vrti balirku sam tak...a ispred 533 služi samo za vuć balirku i bale nabite bolje neg sa classovom varijabilnom"...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam ove godine balira polovicom 10 mjeseca, i bale su ok, ništa se ne slegne, 2 dana se kao sušilo, malo provjertilo i pobalirao, bilo me strah šta će bit ali nisu premokre, ne curi voda iz njih...
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Ja bi rađe uzeo varijabilnu balirku.
..kolega ima feraboli i zbalira sa njom oko 500-600 bala sjenaze godisnje i suho isto tak negdi...i balirka radi i u mokrom i suhom odlicno.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
varijabilka sigorno može sabiti bolje jer namata od početka samo varijabilni sistem na lance ,jer nevjerujem da bi na gurtne to u sjenaži baš idealno radilo.:drink:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa sigurno da malo prikupi, ali samo ono što je "pobjeglo" prilikom grabljenja. Tako da uz pomoć ovih točkova to usmjeri na pikap.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ma radi to super i dobro prikuplja,vidio sam to na nekoj preši..lagano se vrti pomoću otpora i priguriva..:icon_anal:
 

Najnoviji postovi

Na vrh