• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kao što kaže ŠANANA ,ova ne bi trebala koštati više od 20 000kn ,ali dobro vidi se tko ju prodaje a njegove cijene su zaista previsoke,inače dobra balirka za manje traktore
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ŠANANA ajde nadji takvu balirku RP 12 sa mrezom i sa tako dobrom bojom za takve novce!? nema ih ispod 5000
pa za ove novce idu puno losije welgerice!, pa sta vam je, vidim da inace pratite oglasnike a sad se najedanput cudite sto sam rekao da je ovo jeftino, a i sami znate da puno losije balirke idu za te novce

AJKULA ova ti nikako nije za slabije traktore(mozda za suho)! znam ja vlasnike takvih balirki, i znam sta mi kazu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ŠANANA ajde nadji takvu balirku RP 12 sa mrezom i sa tako dobrom bojom za takve novce!? nema ih ispod 5000
pa za ove novce idu puno losije welgerice!, pa sta vam je, vidim da inace pratite oglasnike a sad se najedanput cudite sto sam rekao da je ovo jeftino, a i sami znate da puno losije balirke idu za te novce

AJKULA ova ti nikako nije za slabije traktore(mozda za suho)! znam ja vlasnike takvih balirki, i znam sta mi kazu

Kolega, mislio sam OPĆENITO za sve balirke tog i sličnog tipa. Jednostavno su pretjerane cijene.

I ja sam čuo da welgerov sistem je dosta težak za pogon...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Kolega, mislio sam OPĆENITO za sve balirke tog i sličnog tipa. Jednostavno su pretjerane cijene.

I ja sam čuo da welgerov sistem je dosta težak za pogon...

e pa da, to i ja kazem! rekao sam da je jeftina u odnosu na ostale welgerice!

pa da, teska je za pogon! znam 3 gazde( odnedavno i 4) koji imaju rp12, svi rade sa traktorima 90KS+ a bale im katastrofa izgledaju! slegnute totalka! nimalo nisu upresane! nemozes ju uzet vilicama kak lezi!
bas sam htio slikat i ovdje stavit slike da vidite bale od rp12, od sve trojice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e pa da, to i ja kazem! rekao sam da je jeftina u odnosu na ostale welgerice!

pa da, teska je za pogon! znam 3 gazde( odnedavno i 4) koji imaju rp12, svi rade sa traktorima 90KS+ a bale im katastrofa izgledaju! slegnute totalka! nimalo nisu upresane! nemozes ju uzet vilicama kak lezi!
bas sam htio slikat i ovdje stavit slike da vidite bale od rp12, od sve trojice

Neču ulaziti u to, nama radi čovjek sa rp200 i 105 ks i bale su uvijek dobre, normalno sve zavisi i od mase, ako je previše vlažno svakoja se bude objesila za par sati.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
ja radim sa rp200 i traktorom 75ks i nijedna bala mi se nikad nije slegnula da je kak bila mokra trava
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve ovisi od onog koji sjedi za volanom traktora,evo jednom poznaniku sam ljetos skupljao livadu nekih 5 rali suhog ,radio je sa švabom dajcom 40KS,bale san snova,niti jedna veča ili manja,niti se koja raspala govorim o toj RP12 ,susjed ima jonija od 75KS i ganja tu RP200 svugdje i u mokro i suho ,brijeg ,ravnica i bale su odlične,brzina manje i nema da ne ide,prošlo je vrijeme sijanja bala po livadama ,preskupa je to igra za krajnjeg korisnika,:vragek::vragek:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Matija jesi balirao prošle godine u jesen krajem 11 početkom 12mj,ako jesi onda ti nevjerujem da ti se nije ni jedna bala slegla,jer tu travu nemožeš nikako sušit po tom lošem vremenu,treba neka određena temperatura da bi se trava bar malo prosušila.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Matija jesi balirao prošle godine u jesen krajem 11 početkom 12mj,ako jesi onda ti nevjerujem da ti se nije ni jedna bala slegla,jer tu travu nemožeš nikako sušit po tom lošem vremenu,treba neka određena temperatura da bi se trava bar malo prosušila.

jesam balirao sam zob u 11 mj negdje polovicom i nikak se nije prosusila bila je skroz zelena i bala je sada kakva je onda bila jer sam radio da bala bude kak treba a ne da se nakon nekog vremena slegne jer od toga onda nema nista, a traktor izsaltam u sve moguce brzine i nema sanse da mi se koja bala slegne
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To ti se najbolje vidi ako ti je ta bala kraj bale od recimo drugog otkosa prošle godine,jer onda se vidi kolko se slegla namanje 10cm je niža,ovako se neprimjeti,ili ako si slagao bale na neravnome terene onda se vidi kolko se slegne.Nebi mi vjerovao da je jedan lik iz sela sa nekim df-om 68ks i welgericom rp200 napravio takvu balu da mi se dizao kotač od omotavača,jednostavno nisam mogao vjerovat da mi se to desilo i te bale su se tolko slegle da ih nije mogao napiknit na vilice za bale.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
svaka bala do sad mi se slegla jedno 5cm mozda i 10 ali nijedna do sad mi se jos nije slegla upola i da se nemoze napiknit na vilice a isto je to bilo i kod mene kad mi je stric omato ljuljalo mu je traktor kakve su bale bile a baliram vec 3 godine i jos nikad nisam imao takve bale i coskovi su kao da je balirala balirka s nozevima i sve budem usliko kasnije pa cu stavit sliku
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Razlika ti je ako omotavaš sa Tanco omotavačem kojemu je stol na visini od 1m ili još i višlji a drugo je koji ima šogor wolagrijev omotač kojemu je stol za omotavanje na vidini od 50cm i taj wolagri omotač njemu se kotač mora premetnuti da bi se moglo omotavat onda je on cca 3m širine i njega je jako teško dignuti ili prekrenuti. Dok Tanco omotač bala od 600kg zaljulja samo tako.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cilj je balu nakon omatanja postaviti u vertikalni položaj, kak bi rekli po domači postaviti ju osovce, ako je dobro omotana i ne oštećena nebude joj ništa.
Problem nastaje kad bala stoji omotana par dana nakon omatanja na polju, polegnuta, slegne se svakoja ak se radi o malo vlažnijoj sjenaži.
Ja sve svoje izvozom isti dan i okrenem osovce, ako treba i cjelu noć, samo da se izvozi na vrijeme.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
dado omatao mi je stric sa onim sto balu dize iza sto ima onu ruku a omatao mi je i clan dmatkovic sa svojim deutz fahrom na kojemu se isto desni kotac siri.. ubiti nema nikakve veze za bale kakav je omotac nego kak se omota i kak se postupa s balom to je najvaznije kao sto šanana kaze ako bale dugo ostavis na polju slegne se a ako ih maknes s polja i slozis osovce kak i treba nijedna se neslegne vise od 10cm ako je dobro nabijena
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dado omatao mi je stric sa onim sto balu dize iza sto ima onu ruku a omatao mi je i clan dmatkovic sa svojim deutz fahrom na kojemu se isto desni kotac siri.. ubiti nema nikakve veze za bale kakav je omotac nego kak se omota i kak se postupa s balom to je najvaznije kao sto šanana kaze ako bale dugo ostavis na polju slegne se a ako ih maknes s polja i slozis osovce kak i treba nijedna se neslegne vise od 10cm ako je dobro nabijena

Tako je imenjače! Bitno je samo omatanje,a i kako se kasnije postupa s balom. I primjetio sam još jednu stvar, ako su bale strknute jedna uz drugu, na tom mjestu je pokvarena, pa tako ih držim u razmaku od 10-15 cm i bude sve ok.

Ima kombinacija balirki i traktora koje naprešaju jako lijepu balu na očigled, ali nekako bude lagana. Ne vjesi se, izgleda dovoljno uprešana, a lagana je.
A opet neki ju toliko sabijaju, a kasnije se izvjesi.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Jel može jedna informacija?? Radi se o pick up-u. Lani sam ga malo poviko po kamenu i sad se od onih 4 cijevi 1 savila. Šteta još nije ni velika, al sad se jako čuje-cvili. E sad, što sam htio pitat dali je moguće da se umijesto ravnanja te cijevi ista (slična) nabavi u trgovini sa željeznim profilima ??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A kaj bi onda ove trebale sve bit pokvarene, skoro sve su naslonjene jedna na drugu :)

 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
A kaj bi onda ove trebale sve bit pokvarene, skoro sve su naslonjene jedna na drugu :)


neznam ja kak su to bale pokvarene ak su jedna kaj druge...nema tu osnove nikakve...

ako je bala dobro nabita, ako je masa optimalne vlažnosti, ako nema puno zemlje u njoj, ako je pravilno omotana i nije kasnije oštećena ona mora ostati zdrava 5 godina...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
neznam ja kak su to bale pokvarene ak su jedna kaj druge...nema tu osnove nikakve...

ako je bala dobro nabita, ako je masa optimalne vlažnosti, ako nema puno zemlje u njoj, ako je pravilno omotana i nije kasnije oštećena ona mora ostati zdrava 5 godina...

Upravo tako i naravno da folija nije Kina :finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj bi onda ove trebale sve bit pokvarene, skoro sve su naslonjene jedna na drugu :)

Gle, svi ovi veći koji tak na više baliraju imaju složene tak bale jedna na drugu i valjda im je ok, ustvari i ti veliš da je ok, zato onda neznam zakaj sam ja na to upozoren...:confused:

neznam ja kak su to bale pokvarene ak su jedna kaj druge...nema tu osnove nikakve...

ako je bala dobro nabita, ako je masa optimalne vlažnosti, ako nema puno zemlje u njoj, ako je pravilno omotana i nije kasnije oštećena ona mora ostati zdrava 5 godina...
To mi je rekel Pero dok je baliral priej kod mene...jebaj ga sad, al primetil sam na tom djelu gdje su bale bile spojene, znači taj jedan krug promjera 30 cm je uglavnom ostajal pljesniv ispod folije...ja ih nemam puno pa onda ih složim tak da nemaju dodirnih točaka, a dal je to krivo ili ne, stvarno neznam.

Upravo tako i naravno da folija nije Kina :finga:
Neznam s kokvom folijom su mi radili, ali svejedno se desi da kak duže bale stoje tak sve više budu pljesnive iz nutra, neznam do čega je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh