• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Balirke sa lancem su jednako dobre i za suvo i za vlažno. Nema proklizavanja bale, jedino traže malo više održavanja al nije strašno. Što se mene tiče odlične balirke, jedino bi trebalo gledati da ima što manje elektronike.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za suho remenje, za mokro valjci + nozevi! Ako ces poslusat moj savjet ja imam puno iskustva sa rolo balirkama, kupi ili welger ili galignani, fiksna komora, bez elektronike! Moras znat da vecina balirki na valjke ne moze balirat suhu slamu! I bjezi od fiat balirke

Potpisujem , Welger sa našpricanim valjcima može suhu slamu balirati po največoj vručini obični valjci ne .:finga:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo ove godine sam izbalirao oko 40 slamnatih bala i to po danu,vani bilo oko 35C i bez problema sa Welgericom RP200 ni jednom mi nije bala stala u balirci
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo ove godine sam izbalirao oko 40 slamnatih bala i to po danu,vani bilo oko 35C i bez problema sa Welgericom RP200 ni jednom mi nije bala stala u balirci

40 na dan ili cijelu godinu ? meni ne stane ni ona slama što se kosi poslije kombajna znaći jako sitna jer na kraju ju pomješam sa velikom slamom i :prayer::prayer:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Evo ove godine sam izbalirao oko 40 slamnatih bala i to po danu,vani bilo oko 35C i bez problema sa Welgericom RP200 ni jednom mi nije bala stala u balirci[/QUOTE

Ima moj kolega Rp 200 i isto balira bez problema slamu. Ali sam svjedocio puno puta gdje novi traktor i nova balirka mascar, DF, ne mogu po danu balirat slamu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
40 u cjeloj godini,ali nisam nikad balirao po noći,jer se po noćo odmara ili ide za curama ;) U jednome danu sam naviše 20bala,jer sam imao toliko slame,i to sam balirao šogoru jer mi radimo kockaste ali smo napravili 15rolo malo za promjenu.

diabola nema ti veze traktor sa balirkom i tome šta ona nemože balirat po danu slamu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Neznam jel bi ovo išlo sa 95 ks, 4 cil. traktorom??
Ravnica je, ali da mu ne pofali snage
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-...-oglas-2708878
Inače, čini mi se super povoljna cijena za ovakav stroj!

A ovo bi volio isprobati s 565, ili čak s manjim traktorom ;)
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-gallignani-oglas-4992407

To ti tjera same ko od šale, vukao ju je agroplus 100ks, samo kaj je bio šestak...
Nije daleko od mene, e sad kakve bale radi ne znam... koji ima sistem letve ili???
Galignani i 565 bi šljakali, ne treba joj puno ks...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti tjera same ko od šale, vukao ju je agroplus 100ks, samo kaj je bio šestak...
Nije daleko od mene, e sad kakve bale radi ne znam... koji ima sistem letve ili???
Galignani i 565 bi šljakali, ne treba joj puno ks...

New Holland bi trebala imati sistem na valjke.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Možda ima koji poznavatelj NH balirki pa će nam reć bolje :)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Imam sipminu balirku na lance.odradila je 6 sezona i izbalirala oko 1200 bala sjenaže i oko 2000 bala sijena i slame.od kvarova mi je jednom pukao pogonski lanac i to se popravilo za pola sata.nema elektronike.slamu baliram bez problema osim ako je bila sitna i jos se przila tjedan dana na polju onda zna zezat po najvecem suncu. Za suho joj je dosta 50 ks, a sjenaza je super vec sa 70 ks traktorom. Ja sam prezadovoljan
 

Najnoviji postovi

Na vrh