• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
vidio sam jednom u zivo takvu balikru i stvarno je je ogromna ali navodno da se tera baz ikakvih problema s 70 konja!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ova krona balirka je ekstra, bale promjera od 100-160, vrlo lagana za tjerati, svakako bi bio nepogrešiv izbor.
A sistem letva-lanac omogučuje baliranje u največim vručinama suhe slame bez ikakvih problema štopanja!!
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozdrav...

Jako moguće je da ćemo uzeti rolo balirku. Sada mi treba vaš savjet, radila bi se slama, i to većinom, znači treba neka balirka koja ima što manje šanse da se zapali dok radi po većim temperaturama. Uz to bitno je da može da balira sijenažu, ali sijenaža se može balirati i po noći zato što je ima jako malo, tako da taj način rada balirke bude usklađen ovome... Hvala, LP
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pozdrav...

Jako moguće je da ćemo uzeti rolo balirku. Sada mi treba vaš savjet, radila bi se slama, i to većinom, znači treba neka balirka koja ima što manje šanse da se zapali dok radi po većim temperaturama. Uz to bitno je da može da balira sijenažu, ali sijenaža se može balirati i po noći zato što je ima jako malo, tako da taj način rada balirke bude usklađen ovome... Hvala, LP

čitaj sve šta je ranije pisano zadnjih dana.po meni samo sistem sa lancem,iliti krone..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Našao sam balirku Mascar, ne znam da li je na lance ili valjke... 2006. godište je, radi bale 120 120... Pa ako tko zna malo više o ovim balirkama ?

Hvala, LP
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
balirke mascar su na valjke i lance kombinacija nisu lose ima kod mene jedan komsija kupijo ju novu
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Jel radio mozda slamu po ovim velikim temperaturama ? Ako znas jel bilo kakvih problema ? Hvala, LP
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ima li mozda koja balirka na valjke da moze balirati slamu po danu ?
Gledam po oglasniku, vecina ih je na trake....

I može li mi tko reći, ovaj sistem lanci + valjci, je li sa njime moguce balirati po danu ? Zahvaljujem
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pozdrav...

Jako moguće je da ćemo uzeti rolo balirku. Sada mi treba vaš savjet, radila bi se slama, i to većinom, znači treba neka balirka koja ima što manje šanse da se zapali dok radi po većim temperaturama. Uz to bitno je da može da balira sijenažu, ali sijenaža se može balirati i po noći zato što je ima jako malo, tako da taj način rada balirke bude usklađen ovome... Hvala, LP

Kakav imaš traktor koji bi ju tjerao??

Ja imam lance i letve. Nikad nikakvih problema sa baliranjem slame po najvećem suncu.
Koja balirka??
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Hurlimann H-490, 90 KS.. Balirka Mascar, lanac-letva... Idealno za slamu (po čitanju prijašnjih postova) našao sam je, aman da će bit nešto :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hurlimann H-490, 90 KS.. Balirka Mascar, lanac-letva... Idealno za slamu (po čitanju prijašnjih postova) našao sam je, aman da će bit nešto :)

Traktor OK, a sistem letva-lanac je i moj prvi izbor.
Što se tiće MASCAR-a, ja sam bio prije par god u tvornici u Italiji, išli smo preko Jurvala, ono što sam vidio nije ništa loše, vrlo fino oni to tamo odrađuju. Prošli smo kroz cijeli proces radnje i mogu reći da je sve na vrhunskom nivou od skladišta materijala, do rezanja, piganja i varenja, sastavljanja, farbanja i na kraju montaže, sve uredno, nemam zamjerki, zato po onom kaj sam vidio preporučam Mascar!:supz:
Imam i slika i videa iz tvornice ako nekog zanima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja ti također imam Sipmu imaš slike u prijašnjim postovima i isto baliram po svakakvom suncu i nemam problema.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a i za neke fiatove kažu da bez problema rade suho, i ja bi ju skoro kupio al me strah da mi neizgori! jel ima ovdje neko ko radi sa fiatovim balirkama da me uputi, sta da radim da sam 100 % siguran da mi nece izgorjeti?, radi se o FIATAGRI 5820 mislim da je pola remenje pola valjci!
jer sa obzirom na to koliko sam primjera vidio,preriskantno ju je uzimati, jos da mi i traktor izgori
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Jel radio mozda slamu po ovim velikim temperaturama ? Ako znas jel bilo kakvih problema ? Hvala, LP

koliko ja znam nije imao nikakvih problema a i slamu i suvo sijwno pici bez problenma
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
a i za neke fiatove kažu da bez problema rade suho, i ja bi ju skoro kupio al me strah da mi neizgori! jel ima ovdje neko ko radi sa fiatovim balirkama da me uputi, sta da radim da sam 100 % siguran da mi nece izgorjeti?, radi se o FIATAGRI 5820 mislim da je pola remenje pola valjci!
jer sa obzirom na to koliko sam primjera vidio,preriskantno ju je uzimati, jos da mi i traktor izgori


Da mi je vidjeti na šta to liči :lol: :lol:

Neznam kakva vam je to kombinacija remenje - valjci i lanci - valjci !? :scratch Uglavnom svaka balirka na dnu komore ima valjke bez obzira dali je na remenje, lance ili valjke... Svaka balirka koja je na lance ima i letve to se podrazumijeva i nema potrebe posebno naglašavati.

Svaka balirka se može zapaliti ako je ne održavana i neispravna, isto kao i traktor. Ako ti je na traktoru neispravna el. instalacija on ima veće šanse da se zapali nego balirka.
Ako je balirka iole ispravna nemaš razloga da se plašiš da će se zapaliti.
Postavljaš pitanje kao kad bi kupovao auto i bojiš se da ćeš ga razbiti i još se bojiš da se ne polomiš...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Da mi je vidjeti na šta to liči :lol: :lol:

Neznam kakva vam je to kombinacija remenje - valjci i lanci - valjci !? :scratch Uglavnom svaka balirka na dnu komore ima valjke bez obzira dali je na remenje, lance ili valjke... Svaka balirka koja je na lance ima i letve to se podrazumijeva i nema potrebe posebno naglašavati.

Svaka balirka se može zapaliti ako je ne održavana i neispravna, isto kao i traktor. Ako ti je na traktoru neispravna el. instalacija on ima veće šanse da se zapali nego balirka.
Ako je balirka iole ispravna nemaš razloga da se plašiš da će se zapaliti.
Postavljaš pitanje kao kad bi kupovao auto i bojiš se da ćeš ga razbiti i još se bojiš da se ne polomiš...

neznam, nekuzim se u rolo balirke,vec govorim ono sto sam tu procitao
a nije bas da se svaka moze zapalit! nisam niakd cuo da se zapalila welgerica ili claasova
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
neznam, nekuzim se u rolo balirke,vec govorim ono sto sam tu procitao
a nije bas da se svaka moze zapalit! nisam niakd cuo da se zapalila welgerica ili claasova

onda kupi Welger ili Claas i ako ništa bar ćeš mirno spavati. :finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
neznam, nekuzim se u rolo balirke,vec govorim ono sto sam tu procitao
a nije bas da se svaka moze zapalit! nisam niakd cuo da se zapalila welgerica ili claasova

Odmah da te razuvjerim, kolegi je prošlo ljeto izgorila GANC NOVA CLAAS balirka varijabilna, bila je stara točno godinu dana i izgorila u cijelosti, jednostavno je samo stajao i gledao, nije bilo pomoći.
Balirao je slamu po danu i veli samo se je počelo dimiti z nje, otvorio ju je da izbaci zapaljanu slamu, ali bilo je več prekasno cjelu ju je progutao plamen, uspio je samo povuči ručicu da sajla podigne klin na poteznici i da spasi traktor u zadnji čas.

Kako smo več rekli, nema te balirke koaj se neče zapalti ako joj se npr. razleti koji ležaj i užari se i takve slične stvari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh