• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jasno ko dan kolega, ali čemu onda 3. pol??

Selim ovo u temu rolo balirke!

Taj treči pol neznam čemu služi..
Al ja sam spojio sam plus minus i radi mi bez problema..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda je i ovaj postojeći priključak na traktoru iste funkcije samo drugačijeg, vanstandardnog oblika, budem moral i ja zamjeniti onda isto kak i kolega toma :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
e i meni treba takav prikljucak! isto ga namjeravam ugrađivati ali ga nemogu nac pa sam mislio staviti bilo kakav ali onda bih morao mjenjati i onaj na balirki. al sad cu uzeti ovaj!
a jel ovi iz križevaca to šalju postom?

a jel ugradjujete i kondenzatore? koliko farada?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Onda je i ovaj postojeći priključak na traktoru iste funkcije samo drugačijeg, vanstandardnog oblika, budem moral i ja zamjeniti onda isto kak i kolega toma :)

Rekal ti marko, samo spojiš plus i minus, a 3-ći pol., ko zna za kaj služi...
Isto j to stari i ovaj novi, samo je bitan oblik...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
se najdeš njuškalo jedan...
hehe, super!
kupiš to kod Hubzina il negdi prespojiš i eto ga!
REŠENO!

Znači ima kod njega...Ma se ja najdem dok treba :)

a jel ugradjujete i kondenzatore? koliko farada?

A što će ti kondenzator??:scratch

Rekal ti marko, samo spojiš plus i minus, a 3-ći pol., ko zna za kaj služi...
Isto j to stari i ovaj novi, samo je bitan oblik...
Ok, to je jasno, znači spojil si na njegovu original instalaciju??
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
A što će ti kondenzator??:scratch

cuo sam da taj komp od balirke nesmije niti u jednom trenutku u radu ostati bez napajanja jer se nes poremeti. a u traktoru ima puno vibracija,pa bi se vjerovatno neki put prekinulo napajanje, pa se tu ugradjuje kondenzator jer on "skladisti" el energiju, pa onda i ako se prekine napajanje,u njemu ostane dovoljno energije,dok se sve ponovno "neustabili"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj bi onda bilo dok komp ištekaš iz napajanja??...

Nisam ni kod jednog vidle nikakav kondenzator.

Kolega Toma i Belec, jel imate vi kondenzatore na vašim traktorima??
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
cuo sam da taj komp od balirke nesmije niti u jednom trenutku u radu ostati bez napajanja jer se nes poremeti. a u traktoru ima puno vibracija,pa bi se vjerovatno neki put prekinulo napajanje, pa se tu ugradjuje kondenzator jer on "skladisti" el energiju, pa onda i ako se prekine napajanje,u njemu ostane dovoljno energije,dok se sve ponovno "neustabili"


ma niš se ne dogodi, barem ne na mojoj...sve to server čuva u njoj, sve podatke koje joj zadam on pohrani!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kondenzator ide na stranu gdje je kompjuter tj. na balirku a ne na traktor. A stavlja se radi dodatne stabilizacije napona. Mislim da je dovoljno par 1000 μF, npr. 2200 μF ili 4700 μF, prevelik kapacitet (10 000 i više μF) bi sigurno pravio probleme odnosno varničio prilikom spajanja utikača, zbog velikog kapaciteta ponaša se kao kratak spoj. Treba samo obratiti pažnju na probojni napon mora biti min. 25 V !
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
taj je kondenzator na balirci verovatno...
al meni se događa da ponekad malo treperi displej, npr dok stisnem da mi omota, onda očito treba više snage da pokrene motor od omatanja...
al to onak samo malo trepne, padne napon...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma...
One žice stragha koje vode na taj utikač, meni izgledaju tak tanko i slabo da je to strašno.
To nema ni 1mm kvadratni presjeka. Bojim se da bi se to sve zapalilo kak je slabo.
Daj mi reci jel si ti spojil ovu 3-polnu utičnicu umjesto njegove original na te postoječe tanke žice??
Ako jesi kak se ponaša, dal se grije nešto posebno tokom omatanja bale mrežom ili je sve uredu?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Toma...
One žice stragha koje vode na taj utikač, meni izgledaju tak tanko i slabo da je to strašno.
To nema ni 1mm kvadratni presjeka. Bojim se da bi se to sve zapalilo kak je slabo.
Daj mi reci jel si ti spojil ovu 3-polnu utičnicu umjesto njegove original na te postoječe tanke žice??
Ako jesi kak se ponaša, dal se grije nešto posebno tokom omatanja bale mrežom ili je sve uredu?

1. Nemam ja nikakav kondenzator...
2. Da spojio na one žice, ništa se ne grije, sve radi ok, nemam nikakvih ni prekidanja strujnog kruga, jedino ako ti npr. izgori osigurač od utičnice :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
1. Nemam ja nikakav kondenzator...
2. Da spojio na one žice, ništa se ne grije, sve radi ok, nemam nikakvih ni prekidanja strujnog kruga, jedino ako ti npr. izgori osigurač od utičnice :)

Znači dobro je napostojeću instlaciju...
Kaj ti je osigurač pregorijeval?
Tvojom krvicom ili u radu??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Znači dobro je napostojeću instlaciju...
Kaj ti je osigurač pregorijeval?
Tvojom krvicom ili u radu??

A onaj jedan dole u nizu, ruda mi presjekla kabal pa je riknul, malo izolirke, drugi osigurač i radi sve ko da ništa ni bilo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mogu si misliti kakav je osječaj!
Nisam još nikad radil s rolo balirkom, al želja je velika da se proba! Upregnul bi Samčinu cjeli dan i noć da ju vrti!!!:mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To je odlična balirka mislim da radi bale od 80-160cm. Ima jedan lik u selu takvu i tjera ju sa IMT 560 i napravi bolju balu nego neko sa claasovkom ili welgericom
 

Najnoviji postovi

Na vrh