• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Polovno naravno,balirat ču i suho i zeleno,s noževima

u svakom slucaju welger u mom selu su tri classove 46 i nijedna nemoze naprešat balu sjenaže da bude tvrda jer se komora otvori kad ju treba najbolje nabiti popuste gumice na cilindrima i komora se otvori, a welgerica ima kuke koje drže vrata i nemogu se otvoriti a i puno je drugaciji i bolji sistem na welger-icama bar po meni
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Renault 155.54

Za tak jak traktor mora bit i jaka balirka..
Od CLAAS-a bi to bio Rollant 255..
Welger rp 220 profi..

Nemaš neki slabiji traktor za baliranje,oko 100ks?
Jer češ neke slabe balirke sa 150ks jako brzo slomit..
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Imam jedino 5245,za njega bi neku Welgericu RP 220,moro bi ju terat
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
onaj zetor sto si rekao da dolazi nakon zetve ce biti taman za balirku :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U suhom ide bez frke, ima zetor dobre prenose na kardanu, al u zelenom nema apsolutne šanse.
5245 bi radio sa RP12, al RP220 treba 100 ks da dobro nabije bale!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a nemoj tako susjed mi već godinama tera RP 200 sa nekim fiatom od nekih 80 konja,možda 90.neznam koliko točno jer mu otpale naljepnice a nisam ga pitao koliko je jak,i on nabija bale istotvrdo kao i drugi susjed sa istom prešom sam je tera sa fendtom od 120 konja..:finga:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
U suhom ide bez frke, ima zetor dobre prenose na kardanu, al u zelenom nema apsolutne šanse.
5245 bi radio sa RP12, al RP220 treba 100 ks da dobro nabije bale!

Ti dobri prenosi se "skure" na balirki za kratki čas...

Al slažem se da za rp220 treba jak traktor,agrofarm100 ima puno posla s njom..

Za takav Zetor bi preporučio neku Krone balirku,one se lako vrte..
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
a nemoj tako susjed mi već godinama tera RP 200 sa nekim fiatom od nekih 80 konja,možda 90.neznam koliko točno jer mu otpale naljepnice a nisam ga pitao koliko je jak,i on nabija bale istotvrdo kao i drugi susjed sa istom prešom sam je tera sa fendtom od 120 konja..:finga:

imam ja rp 200 i traktor 75ks i nije mu baš bajno u sjenaži fali mu 20ks da ide onako lijepo
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
sta mislite o ovim balirkama? vise me zanima ova prva,jer je jeftinija,naravno! moze li ona balirati jako suhu slamu i otavu? jel nije nekak prejeftina u odnosu na stanje i godinu?

a kod ove druge mi nije jasno kak je iz 2002 god, kad FIATAGRI nepostoji od 1999.

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-fiat-agri-5820-oglas-6694398

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-fiatagri-5850-oglas-5635596

? Radio bih godisnje nekih 150 bala sijena,50 bala slame i najvise 20 bala sjenaze
sad,znam da je ova druga bolja,ali koju bi bilo isplativije uzeti u odnosu na kolicinu bala koju bih radio, jer sa mrezom ionako ne bih radio! ta mi se vise svidja jedino radi starosti
e, tak to, i malo o njima!
Hvala!
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
sta mislite o ovim balirkama? vise me zanima ova prva,jer je jeftinija,naravno! moze li ona balirati jako suhu slamu i otavu? jel nije nekak prejeftina u odnosu na stanje i godinu?

a kod ove druge mi nije jasno kak je iz 2002 god, kad FIATAGRI nepostoji od 1999.

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-fiat-agri-5820-oglas-6694398

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-fiatagri-5850-oglas-5635596

? Radio bih godisnje nekih 150 bala sijena,50 bala slame i najvise 20 bala sjenaze
sad,znam da je ova druga bolja,ali koju bi bilo isplativije uzeti u odnosu na kolicinu bala koju bih radio, jer sa mrezom ionako ne bih radio! ta mi se vise svidja jedino radi starosti
e, tak to, i malo o njima!
Hvala!

pošto su obadvoje na gurtne onda za to šta tebi treba je sasvim dovoljna prva koja je i jeftinija ali moja preporuka ti je da za tih 3 i pol tisuće eura potražiš neku koja ima sistem sa lancem i zatvorenom komorom..onda možeš prešati i po suncu..tipa krone ili moora,pogledaj ima o tome u prijašnjim porukama..za ove sa gurtnom sam čuo da se hoće zapaliti od trenja ako se balira suho po velikim vrućinama..:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh