• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uzimamo mrežicu kod Rizmana u velikim zdencima koja je 3600m neka talijanska sa jedne strane je zelena a sa druge crvena,a foliju neku njjeftiniju nez kak se zove i do sad nikada nismo imali probleme sa miševima.
Nisam te pitao dali tvoja balirka je na lance i letve ili na valjke,i ako je na lance i letve dali radi balu od 0-120cm ili kako?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Uzimamo mrežicu kod Rizmana u velikim zdencima koja je 3600m neka talijanska sa jedne strane je zelena a sa druge crvena,a foliju neku njjeftiniju nez kak se zove i do sad nikada nismo imali probleme sa miševima.
Nisam te pitao dali tvoja balirka je na lance i letve ili na valjke,i ako je na lance i letve dali radi balu od 0-120cm ili kako?

Sad nisam siguran ali znam da ispod ima 2 valjka a gore na vratima ima lance i letve i neznam kako radi balu mi uvijek pravimo 120 a ako šta ostane u balirci izbacimo kravama. Kad je manja bala nekako je nepravilna. Samo kad izbacimo balu i spuštamo vrata ne smije biti veliki gas zato što se lanci ponovno uključuju... Po čemu budu bolje bale s noževima?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Aha,znači kad otvoriš komoru lanci automatski stanu,i kad ju spuštaš onda se oni ponovo uključuju. Nisam nikada vidio balirku nalance kako radi pa neznam,gledao sam ih malo po internetu i nije mi bilo jasno dali me to oči varaju da stanu lanci ili ne
možda nije bala bolja sa noževima ali ti se puno lakše odmotava bala kada je sprešana,nema navlačenja dugačke trave i po polametra nego imaš kratku travu na nekih 10-20cm i samim time se bala lakše čerupa
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Aha,znači kad otvoriš komoru lanci automatski stanu,i kad ju spuštaš onda se oni ponovo uključuju. Nisam nikada vidio balirku nalance kako radi pa neznam,gledao sam ih malo po internetu i nije mi bilo jasno dali me to oči varaju da stanu lanci ili ne
možda nije bala bolja sa noževima ali ti se puno lakše odmotava bala kada je sprešana,nema navlačenja dugačke trave i po polametra nego imaš kratku travu na nekih 10-20cm i samim time se bala lakše čerupa

To sam i mislio i možda je vrenje bolje a najvažnije je da traktor može dobro sabiti bale.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam točno kakvo je vrenje,ali mi nove bale neotvaramo prije 40-desetog dana jer tako smo čuli da treba najmanje 40 dana da odvrije i sjenaža i silaža u silosu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Neznam točno kakvo je vrenje,ali mi nove bale neotvaramo prije 40-desetog dana jer tako smo čuli da treba najmanje 40 dana da odvrije i sjenaža i silaža u silosu.

mi negdje poslije 30 dana
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
jedan zanimljivi test... :supz:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UHNVg4aTZjg[/YT]
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Mi ispod bala stavimo staru foliju od otvorenih bala i nema nikakvih problema s bušenjem ili miševima. U slučaju da ne stavimo staru foliju ni onda nemamo problema s miševima ali krtice iskopaju zemlju između bala pa stalno bude blato.

Što se tiče preša sa lancima i letvama, imam ja takvu samo što nije varijabilna i lanci ne staju kad se bala izbacuje. Tako da je to i za mene novost. :)
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
imam JD 60 ks i imam šansu kupit dobru presu DF 2.30 sa valjcima ili paget Sistem letva lanac.Pitanje je bili mogao radit sa DF jer ve povelka a ova PAGET je baš uoerna i ima mrežicu.Presa mi treba za suve role sijena i slamu i ova mi se DF baš sviđa samo neznam bili mogo raditi sa njom dok je ova PAGET nekako ko dječija i puno je jednostavna i ima špaga + mreža a DF samo špagu.Sad se dvoumim zato iskusne molim za savjet
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
imam JD 60 ks i imam šansu kupit dobru presu DF 2.30 sa valjcima ili paget Sistem letva lanac.Pitanje je bili mogao radit sa DF jer ve povelka a ova PAGET je baš uoerna i ima mrežicu.Presa mi treba za suve role sijena i slamu i ova mi se DF baš sviđa samo neznam bili mogo raditi sa njom dok je ova PAGET nekako ko dječija i puno je jednostavna i ima špaga + mreža a DF samo špagu.Sad se dvoumim zato iskusne molim za savjet

JA BI DEFINITIVNO UZEO SISTEM SA LANCEM.JER SAM IMAO TAKVU I U NJOJ NIKAD NIJE STALA BALA PA SAM MOGAO PREŠATI I PO NAJVEĆIM VRUĆINAMA,DOK SAM VIDIO DA SU DRUGI KOJI IMAJU PREŠE NA VALJKE ČEKALI DA PADNE ROSA I ONDA PREŠALI PO NOĆI I RANO UJUTRO JER BI IM SE BALA PRESTALA VRTJETI AKO BI BILA JAKO SUHA..:drinkers:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Gazda gizdavi ne piši velikim tiskanim slovima,to se smatra vikanjem u internet komuniciranju...
 
Z

zoran

Guest
Evo imam Morra balirku 1500MRI. Svakom bi preporučil (makar sam i sam prije bil skeptičan) balirku s letvama i lancima. Fenomenalna stvar. Teram ju s Universalom 640 i u zelenom. Čudno al je tak, ko ne vjeruje nek dodje i slobodno proba. Nemam kaj lagati.

Kaj se tiče stajanja letvi kod otvaranja komore one ti staju (bar pri meni) dok se komora otvori pri najvišoj točki "zatezac" lanca se isto podigne (paralelno s komorom) te se lanci prestanu vrtiti a isto tak prilikom spustanja komore zatezac ponovo pritisne lanac i dalje GAS...



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
znači ova Paget bi mi pasala,zna li ko išta o toj marki prese na netu ne mogu ništa da nađem a vidim ima ih na ino oglasima u ponudi
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
velim ti za mene su ti lanci zakon kod rolobalirki..+ to da je komora zatvorena pa ti nepršti sitnije sjeno i slama kao kroz valjke što curi..daj neki link gdje ima tih paget balirki?kak izgleda da je vidimo?:gitarist:e da Zorane prekrasna ti je balirka..daj mi reci el to ona ima široki pickup?
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Kakvu balirku preporučujete za traktor od 150 ks.Prednost ima Welger i Claas
 

Najnoviji postovi

Na vrh