• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

B

BAGERISTA

Guest
Onda u svakom slučaju,,,,je bolje nego po njima varit,,nač i zaljepit,,,,one tapete ko širgl,,,koje se stavljaju po radnim strojevima di staneš da se ne kliže,,,,i tad nema boga da zaustavi,,,,,čak i ja razmišljam da stavim na glavni valjak........
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ali ostaje problem kako tu tapetu kvalitetno ucvrstiti za valjak. najbolje bi bilo premazat ih bojom spomenutom u proslim postovima, koju su cak prodavali zastupnici za welger, znaci bas za to namjenjenom. ali koliko sam shvatio nema je vise
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijerovatno,,,postoji nešto s čime se je more dobro,,,stisnut(zaljepit),,mada nisam dela,,,,ali nekako je ljepe,,i na željezo,,,po strojevima pa ne pada....mora nešto postojat..
 
H

Helena

Guest
Vijerovatno,,,postoji nešto s čime se je more dobro,,,stisnut(zaljepit),,mada nisam dela,,,,ali nekako je ljepe,,i na željezo,,,po strojevima pa ne pada....mora nešto postojat..
Ja sam primjetio da na mojo balirki na jednom valku navaren neki flah niz cijeli valjak spiralno jel to u službi spominjanog problema
 
B

BAGERISTA

Guest
Nebi znao bez slike,,,,,,,,,,,,,,ali jedan valjak,,,onaj debeli prvi dole,,ima,,,,,,,,,,čistač,na sebi,(trebo bi bit pod vidama),,i mislim jedan mali isto tako,,,,,,,,,,,ali tog češ vidit tek kad je otvoriš...ovo ča sam ja spominja je ona tapeta ko brus papir,,,koja dođe po strojevima,,,,di recimo ima ravne površine,,,i onda ,da ne noga sklizne,..,.....
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Jel mi neko moze saznat distributera ili jos bolje cenu krone prese comprima 155 da ima vezivanje u mrezu,rampu,i secku 17 nozeva?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Hahahah dobro pitanje,ali fazon je sto je npr cena za nju kod mene 42000e i ima neki povoljan kredit kamata bi mi izasla oko 7500,a u biti drzava je prosle godine vracala 50%(od cene bez pdv a i bez carine-marze kuca itd cini mi se) za takve masine ali nismo bili spremni pa ako bi sad bilo onda ipak mislim da se tu nema sta misliti,jer JD ova presa ili claas je oko 35000 doduse mozda jedino ima upravljacku jedinicu monitor,a ne onaj daljinski s osnovnim funkcijama ali sad sta da se radi,kod krone mi jedino glupo kao najnoviju tehnologiju promovisu cena najveca a daje mi u sonovnoj opremi daljinski sa lampicama bez displeja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kod krone mi jedino glupo kao najnoviju tehnologiju promovisu cena najveca a daje mi u sonovnoj opremi daljinski sa lampicama bez displeja.
Upravljačka elektronika sa displejom, mislim da se zove "Komfort":scratch se naručuje kao dodatna oprema i posebno se plaća. Ta elektronika koju si vidio je osnovna oprema, imaš još dva modela sa displejom i puno više funkcija. Potraži prodajni katalog i izaberi šta ti odgovara.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Upravljačka elektronika sa displejom, mislim da se zove "Komfort":scratch se naručuje kao dodatna oprema i posebno se plaća. Ta elektronika koju si vidio je osnovna oprema, imaš još dva modela sa displejom i puno više funkcija. Potraži prodajni katalog i izaberi šta ti odgovara.
Znam ja to sve ali mi je glupo kao kardan je ne znam kolko evra jer nece da stavljaje boflu ipak je to krone a ovo ovako to mi bzv..a taj drugi sa displejom je displej velicine ekrana mobilnog telefona prosecnog...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vrlo interesantno... ;)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VnAr-ydkRXc[/YT]
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
02:45
Fixna komora na kaise,isti sistem je imao welger oko 80.godista prese, jedna od tih je welger rp 150 i da welger rp 180.
 
Posljednje uređivanje:

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pozdrav svima:)
zanima me kakvu rolo balirku bi mogao tjerati traktor od 50-60 konja??
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Na kaise do precnika 180 iako mu nebi bilo lako(imt 560 gonio welger rp 180 na kaise),a na valjke do 150 (zetor 55ks gonio welger rp 15) a da bi mu bilo taman bala 150 kaisarka ili 125 na valjke,ovo je sve za suvu masu,dok za zeleno je mozda malo slab jer ne mozes nabiti balu a da ne pricamo o nozevima ali to vec nek pise neko ko radi i ima iskustvo sa zelenom masom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xMB7RBtlWnA&feature=related[/YT]
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
E ova od 2 metra je prava!! :gitarist: samo zelene mase jedino viljuškar je može nositi.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
544546_477640028913437_405578787_n.jpg


Kako lijepo izgleda..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kako ovo otvara komoru, nema poklopac kao ove druge!? :shock: :confused:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolega Tinda balirka je Welger RP 200 sa nažalos uskim pikapom,ima mrežicu i vezanje dvijema špagama,ima automatsko i manualno vezanje špagom i mrežom. Tjera ju i traktor od min 70ks ali bez noževa,sad ju teramo sa df-om 85ks i ide odlično,dok prije sa zetorom 6340 on je imao malo muke s njom. Ima neke kuke da se komora nemože otvorit,znači nemora držat cilindri komoru i netrpi pumpa od traktora. Ima dva crijeva za kipu,za komoru i pickap.Automatsko podmazivanje lanaca.
ako ima još kakvih pitanja slodobno pitajte koga god zanima.


http://imageshack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh