• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a bi se vi malo iznenadili kako je univerzal jak na kardanu. susjed ima univerzala 550. nekai stari 4 cl motor, tjera s njim welgera rp12. jest da balirka izgleda malo ali bale radi čudo teške, a traktor pred kraj malo osjeti ali zanemarivo. kapćio ju je prije na zetora 6211, ali je imal grdih problema kod baliranja.
to su priće za malo djecu, sjenaža, sijeno, slama. sve se jednako teško tjera, samo je stavr u snazi koko ju sabijate. moj zetor je lakše balirao sjenažu nego slamu. slama je šuplja i ona je ko spužva stalno se širi i nju treba dobro nafaširat da bi bila tvrda bala. s sjenažom je problem kod uključenih noževa.
samo ti kapći univerzala polako potjeraj pa ćeš vidjet kako će ići. kad mu dođe teško pusti ju van pa ćeš vidjet kakva je bala.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,625
Jel ima tko rolo balirku johne deere 540 na remene trebam neke informacije o njoj (konkretno- kako je rješena struja za elektromotor za pokretanje špage-cilindra) može pp
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,625
Jel ima ko kakvu informaciju za balirku galligani RB 22 na remene?? hitno!!
 
Posljednje uređivanje:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel ima ko kakvu informaciju za balirku galligani RP 220 na remene?? hitno!!

ja imam galignani 9220, za rp 220 nisam cuo ni vidio! Super radi, jednostavna za odrzavanje, welger system, jednostavno vezanje, nema elektronike! Fiksna komora, lagana za terat!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,625
ja imam galignani 9220, za rp 220 nisam cuo ni vidio! Super radi, jednostavna za odrzavanje, welger system, jednostavno vezanje, nema elektronike! Fiksna komora, lagana za terat!

može kakav kontakt telefon . Može i na pp
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Posto imam namjeru da kupim sebi rolo-balirku a malo se bavim i uvozom tih traktorski prikljucaka, pa kada sam zadnji put bijo u njemackoj imao sam u ponudi dvije deutz-fahr ili krone , obadvije su sa nozevima i vezanje mreza-spaga, cijena priblizno ista, stanje vanjsko isto , pic-ap isti, bale dimenzije 120x120, pa sam hteo da pitam koje su se u radu bolje pokazale ili sat bi mi vi savjetovali da kupim, rola ide za sopstvene potrebe i nece raditi sirovu masu samo suho
 
O

orange12

Guest
folije za baliranje

Pozdrav svima,
imam slučaj gdje pod račun moram uzeti unterland foliju 750 , pošto nemam potrebu za tako velikom količinom zanima li koga dio te folije po 620 kn , ako treba možda dogovorimo i kakvu dostavu - molim poruke na pm:rolleyess:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Kupiti Welger rp 12 ili class bilo koji broj? za ovu prvu sam cuo da nemoze balirat suhu slamu i otavu koja isto bude dosta suha i sitna, a koji dio ju zafrkava kad to nemoze?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Problem je u valjcima.

Kad je roba suha i pusta, valjci ju ne 'drže', pa ne vrte balu.

I pošto se kupuju polovne balirke, imaju obično te valjke potpuno izlizane da su sasvim glatki.

Ne znam da li se još može kupit, a dobila neka boja izmješana sa nekim komadićima.
Ko da imaš neki sitnan karbid (vidija) umješan boji, jer su ti djelići bili vrlo tvrdi.

Time se premaže valjke, pa imaju ponovo normalnu površinu da mogu radit.
Taj premaz dugo drži. Kolega napravi stotine bala godišnje i koristio ga prije neke godine i još ga ima na valjcima.
Prodavali su tu boju zastupnici z Welger.
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
A kako se ponasaju u slami balirke koje nemaju hrapave valjke nego zube po cijeloj sirina valjka, znaci cca 6-8 tih zuba?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
A zasto onda ne pecnuti puno puno malih varova po valjcima? onak, sam točkice!? Mislim jel si ti siguran da je samo zbog valjaka? sjecam se jos od prije dva covjeka kak su pizdili da su kupili neispravne balirke, bas te rp 12, a mi ih pitamo zast a oni kazu da nemogu balirat tak to, sto bude suho i sitno,! pa jel se nebi toga neko sjetio da napravi da mu valjci nebudu glatki
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
TINE:
Kad je roba suha i pusta, valjci ju ne 'drže', pa ne vrte balu.

I sta onda bude? zastopa se pa se ugasi traktor?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma ne proklizavaju valjci, bala stoji. Meni je prošlo ljeto stala slama. Traktor normalno vrti balirku bala stoji, izbacio ju van i radi dalje, nema druge :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A zasto onda ne pecnuti puno puno malih varova po valjcima? onak, sam točkice!? Mislim jel si ti siguran da je samo zbog valjaka? sjecam se jos od prije dva covjeka kak su pizdili da su kupili neispravne balirke, bas te rp 12, a mi ih pitamo zast a oni kazu da nemogu balirat tak to, sto bude suho i sitno,! pa jel se nebi toga neko sjetio da napravi da mu valjci nebudu glatki

Nemoj tak bezveze varit po valjcima samo prcnut na više mjesta ako ti se bala okreče jer ako imaš mrežicu za vezanje bale onda bi ti ju trgano i nebi mogo balu zavezat. Bolje bi bilo da navariš neki taki lim po cjeloj dužini valjka neki lim širine 1cm i debljine oko 2mm
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
nemam ja zasad balirku,tak je na balirki koju kupujem, valjda 1000 varova na svakom valjku, al onda jos nisam znao cemu to! al ona je na spagu pa ti varovi ne bi trbali smetat, mislim nemaju kaj trgat?
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemoj tak bezveze varit po valjcima samo prcnut na više mjesta ako ti se bala okreče jer ako imaš mrežicu za vezanje bale onda bi ti ju trgano i nebi mogo balu zavezat. Bolje bi bilo da navariš neki taki lim po cjeloj dužini valjka neki lim širine 1cm i debljine oko 2mm

Ako ne bude i sje....o i remne,,,:roll:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ako ne bude i sje....o i remne,,,:roll:

ma nema remenja, samo j...ni valjci koji budu izlizani.
al mi i dalje nije jasno zast je to tak nerijesivo? zast svi nenavare neki k.. -- nije da se pravim pametan, samo me zanima kako cu rijesiti problem ako uzmemo takvu balirku
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja krivo shvatija...........:shock:pa šta i kod njih je problem,,,,s proklizavanjem....krme,,,slame,,ili nečeg presušenog..:shock::?:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Samo balirke na lance i neki modeli balirki na valjke ne proklizavaju. Noviji modeli Claas balirki imaju neke valjke zvjezdasto profilisane pa ne proklizavaju dok se kod starijih modela, koji imaju valjke sa onim bradavicama, ponekad može desiti da bala stane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh