• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
tjera ju traktor od 70ks samo u sjenu i u slami a u sjenaži jako teško moj je 73ks i u sjenaži kad je bala pri kraju samo što nekrepa kak mu je teško
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo ti pa vidi dali može ili ne,inače to je ista balirka koju ja tjeram sa df-om

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UlSXyz_NSMg[/YT]
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
vidio sam, al da on malo bolje balu napreša i da ide brže nebi mu bilo tak lako, a sjenaža ak nije naprešana kvari se
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Brzina je takva kava može bit kolko može traktor podnest,i kvari se bila ona neznam kak naprešana,ai jednom je šogor forsiro sa tim traktorom i balirkom da vidi šta če se desit ali je puko samo neki štift na kardanu koji košta cca 25kn i od tad neželimo više forsirat puno
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Jel kupljena nova,koliko bi sad novaca valjalo dat za takvu polovnu s noževima?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nije nova,to je 1992 ili 1993 godište pred 5 godina je došla 7000€ i danas se može nač za 6000€
ovakvu sa noževima i mreživom bi mogao za nekih 8000€ nač,samo baš ih nema puno na oglasniku.
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
tražim rolo presu i naletio sam na jednu PAGET sistem letva lanac,bale 120 vezanje špaga+mrežica.Na oko je očuvana samo mi se ne sviđa nema brave na komori nego je drže cilindri.Presa je talijanske proizvodnje i zgleda prosta,ako ko ima iskustva molio bi savjet
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja imam Sipmu i zadovoljan sam s njom. Plaćena je oko 100 tisuća kuna s pdv-om. Godišnje s njom napravim oko 400 suhih bala i 200 ovih zelenih (mokrih), a obično zamotavam lucernu jer je jako kvalitetna kad se omota... Radim sa mrežom jer mi je bolja i ja gledam na skalu kad je bala gotova. Imao sam sustav koji je pištao ali to je preglasno pa sam isključio. Sad kad mi bala dođe u crveno ja je bacam van. Koje mreže i folije koristite. Ja uzimam u Poljo-novoj ali imam nekih probušenih od ispod... kako vi to rješavate (čini mi se da miševi progrizu bale) bale omotavam kod kuće i odmah ih slažem kod kuće. Imam i Sipmin Tekla omotač.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
tražim rolo presu i naletio sam na jednu PAGET sistem letva lanac,bale 120 vezanje špaga+mrežica.Na oko je očuvana samo mi se ne sviđa nema brave na komori nego je drže cilindri.Presa je talijanske proizvodnje i zgleda prosta,ako ko ima iskustva molio bi savjet

imao sam krone kr 150 sa lancima i držli su isto cilindri komoru al nema veze tjerao je sa torpedom 75 bez problema,čak je i u zelenom super radila..ako se ikad vratim rolo balirkama samo sistem sa lancem i po mogućnosti što veća bala...:gitarist:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali imaš noževe,koliko i kako se traktor ponaša sa njima ako ih imaš. Inače jako ljepa balirka :D
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Dali imaš noževe,koliko i kako se traktor ponaša sa njima ako ih imaš. Inače jako ljepa balirka :D

Nemam noževe i šteta je što nemam a kupio sam je s polovice sa susjedom jer mi svaki baliramo godišnje po 300 bala tako da bi to jednom bila velika investicija ali iako nemam noževe zelene bale su mi jako dobro pogotovo od lucerne i važno je da je bala dobro nabijena. Kupljena je nova a sad je stara oko 5 godina. Isprva ju je vukao zekan 6245 i išao je dobro ali smanjivalo mu je gas na zelenom pa sam morao dodavati gas ali išao je dosta dobro. Sa proximom radim na 1000 okretaja 10gas lagano 1-brzom i ide dosta fino.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemoš me zezat da ide tako lagano.Da velika šteta što niste uzeli noževe ipak ste uzimali novu balirku.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nemoš me zezat da ide tako lagano.Da velika šteta što niste uzeli noževe ipak ste uzimali novu balirku.

Mi smo mislili uzeti noževe ali ja sam vukao za Zetorom 6245 , susjed sa Torpedom 65ks bez prednje vuče i onda su nam rekli da treba traktor 100ks za noževe i onda su noževi otpali od plana. Mislim da bi Sipma s noževima bila oko 140 tisuća kuna
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ispočetka nas je zezala dok je nismo uštimali nije ni došao servisar za prvo baliranje mi išli balirati i bilo je svašta i vrata su nas zezala jedna kvaka se nije zatvarala, ali onda smo je uštimali i ide super. Probao sam uz veliko brdo balirati zeleno 10gas 1000 okretaja skoro puna bala i ne ide ali treba mu malo veći gas i ide svuda mi ide tako osim na tom jednom brdu uzbrdo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Noževi na svakoj balirci se mogu skidat,ali to je problem šta ste uzimali balirku i niste planirali da za par god čete kupiti veči traktor s kojim bi ju mogli terat i sa noževima. Dali ti se štopa pickap na zelenoj masi,dali si balirao talijanski ili engleski ljulj ovako na jesen,gdje se nemože nikako prosušit ta trava i bude skroz mokra,i kako onda baliraš dali isto na 1000ok
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Noževi na svakoj balirci se mogu skidat,ali to je problem šta ste uzimali balirku i niste planirali da za par god čete kupiti veči traktor s kojim bi ju mogli terat i sa noževima. Dali ti se štopa pickap na zelenoj masi,dali si balirao talijanski ili engleski ljulj ovako na jesen,gdje se nemože nikako prosušit ta trava i bude skroz mokra,i kako onda baliraš dali isto na 1000ok

Nisam ni probavao sijati nikakv ljulj osobno imam iskustva samo sa lucernom i imam 4 košnje godišnje i to mi je dovoljno a najmanje ostane 5 godina na jednoj parceli. Da to je problem što nismo planirali uzeti veći traktor. Jel mi možeš reći što je bolje u svezi sa noževima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
nikad mi se nije štopao pick-up, a rekli su mi da na slami treba skidati gore ono više vila ali meni ide dobro i s tim
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Noževi na svakoj balirci se mogu skidat,ali to je problem šta ste uzimali balirku i niste planirali da za par god čete kupiti veči traktor s kojim bi ju mogli terat i sa noževima. Dali ti se štopa pickap na zelenoj masi,dali si balirao talijanski ili engleski ljulj ovako na jesen,gdje se nemože nikako prosušit ta trava i bude skroz mokra,i kako onda baliraš dali isto na 1000ok

Koju mrežu i foliju koristiš mislim kod koga uzimaš? I dali imaš probušenih bala od ispod (mislim od miševa).
 

Najnoviji postovi

Na vrh