• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
HVALA BAGERISTA !! Ne čini mi se nešto komplikovano a ni mnogo složeno :)
Pa nije da nema tu dzidzbodzica :)

Ma, sve su ovo samo prekidači: uključi ovo, isključi ono, prebaci da radi ovako ili onako. Problem je logika koja upravlja pojedinim funkcijama balirke. Elektrotehnika mi nije mnogo strana i tu se mogu snaći. Nije da se toga bojim jer je to nešto mnogo komplikovano za upravljanje, nego jednostavno nemam mnogo povjerenja u elektroniku. Al vidim da je dosta pozitivnih iskustava s tim i da se to ipak ne kvari tako često. A i u slučaju kvara ne treba neki usko specijalizovani servis.:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam blage veze, to sam tek neki dan kupil...

A baš sem te štel pitati jel si to kupil?
Koliko para ak ne tajna?

Ak se dobro sječam imaš Univerzala 553 i IMT 560 ?? S kojim ju buš teral ili je možda i kakov jači stroj došel v dvor?


Rade bez problema u svim uvjetima...
Fiiiinoooo :D

A kakve su na pogonu??? jel puno konja traže od traktora il ne?
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Koje jos balirke osim Krone-a rade na principu lanci/letve?

Na lance/letve rade neki modele Wolagri/Wolvo balirki (www.wolagri.com) ,
iako su slabo zastupljene u HR. Isto kombinirka Agronic MidiVario 85 - 100 (www.agronic.fi) , radi na taj princip. S obzirom na terene koje kosimo ne bih se branio jedne Wolagri PONY100, ili te kombinirke Agronic :)
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ŠANANA;780765 Fiiiinoooo :D A kakve su na pogonu??? jel puno konja traže od traktora il ne?[/QUOTE kaže:
Sa mojom Krone traktor od 85ks nekad zna postat u plastu sijena,ali onda je bala bolje tvrda nego kamen..

Kod normalnog baliranja ide super,neznam kak se tjera na valjke ili remenje ali po pričanju drugih kombinacija letve+lanci se vrti bolje od svih ostalih..
 
Z

zoran

Guest
A baš sem te štel pitati jel si to kupil?
Koliko para ak ne tajna?

Ak se dobro sječam imaš Univerzala 553 i IMT 560 ?? S kojim ju buš teral ili je možda i kakov jači stroj došel v dvor?



Fiiiinoooo :D

A kakve su na pogonu??? jel puno konja traže od traktora il ne?

Univerzal 640 ju bude probal poterati
Dal sam čovjeku berača za kukuruz jednorednoga i 1000E
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Imat če Univerzal šta potjerat to..

U sijenu če moč radit,ali opet teško da če moč jako nabit balu..

Nije u planu neki jači traktor??
 
Z

zoran

Guest
Kaj je sve siromah prešel, da se razleti skroz ne bi mu zameril ništ.
Još bi mu i spomenika digel.
Čeka ga 50 jutara za prvi otkos (graška, ljulja, lucerne) pa pomaloooo..o ho ho
Ne znam niti sam kaj bu s toga, ne plaća mi se pa bumo probali???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj je sve siromah prešel, da se razleti skroz ne bi mu zameril ništ.
Još bi mu i spomenika digel.
Čeka ga 50 jutara za prvi otkos (graška, ljulja, lucerne) pa pomaloooo..o ho ho
Ne znam niti sam kaj bu s toga, ne plaća mi se pa bumo probali???

Ajd da si rekel 50 jutara sjena il slame, al sjenaže....pod hitno neki 577 nabavi, samo da vrti balirku, imaš ovih starih a dobrih...jer Univerzal bu reko pa-pa a nebudeš ni pol izbaliral.:mad:
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Na lance/letve rade neki modele Wolagri/Wolvo balirki (www.wolagri.com) ,
iako su slabo zastupljene u HR. Isto kombinirka Agronic MidiVario 85 - 100 (www.agronic.fi) , radi na taj princip. S obzirom na terene koje kosimo ne bih se branio jedne Wolagri PONY100, ili te kombinirke Agronic :)

Koliko vidim po njuskalu jedino se Krone nudi, od ovih ostalih tj. Wolagri nisam vidio niti jednu, mada mi izgledaju zanimljivo....
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kaj je sve siromah prešel, da se razleti skroz ne bi mu zameril ništ.
Još bi mu i spomenika digel.
Čeka ga 50 jutara za prvi otkos (graška, ljulja, lucerne) pa pomaloooo..o ho ho
Ne znam niti sam kaj bu s toga, ne plaća mi se pa bumo probali???

Proba te previše ništa ne može koštat..Traktor ako se kaj pokvari to se popravi na njemu..

Inače baš me zanima kak bude išla ta kombinacija..

Dal balirka ima mogućnost baliranja s noževima?
 
Z

zoran

Guest
Proba te previše ništa ne može koštat..Traktor ako se kaj pokvari to se popravi na njemu..

Inače baš me zanima kak bude išla ta kombinacija..

Dal balirka ima mogućnost baliranja s noževima?

Nema noževe, samo čekam da malo zatopli pa da nekaj zbaliram, ak ništ drugo male kvadrantice slame bum rastepel i našopal ju
 

Najnoviji postovi

Na vrh