• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pošto su obadvoje na gurtne onda za to šta tebi treba je sasvim dovoljna prva koja je i jeftinija ali moja preporuka ti je da za tih 3 i pol tisuće eura potražiš neku koja ima sistem sa lancem i zatvorenom komorom..onda možeš prešati i po suncu..tipa krone ili moora,pogledaj ima o tome u prijašnjim porukama..za ove sa gurtnom sam čuo da se hoće zapaliti od trenja ako se balira suho po velikim vrućinama..:rolleyess:

ma da,cuo sam i ja to da se hoce zapalit! kak mislis sa lancem? na valjke mislis?al nemogu na valjke kad imam mali traktor,jer one su teze za tjerat, sta vredi da kupim na valjke pa da mi zakuhava nakon svake tri bale,ionak mu je motor gotov!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ma da,cuo sam i ja to da se hoce zapalit! kak mislis sa lancem? na valjke mislis?al nemogu na valjke kad imam mali traktor,jer one su teze za tjerat, sta vredi da kupim na valjke pa da mi zakuhava nakon svake tri bale,ionak mu je motor gotov!

ja sa 560 teram welger rp12 snage dovoljno za zelene bale ove jeseni nisu mogle radit deset puta skuplje na remene dok je starica radila ko cura kolega je rušio bogove sa jd smudio remene i nije išlo jedino je vikon na remene mogao .:gitarist:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ja sa 560 teram welger rp12 snage dovoljno za zelene bale ove jeseni nisu mogle radit deset puta skuplje na remene dok je starica radila ko cura kolega je rušio bogove sa jd smudio remene i nije išlo jedino je vikon na remene mogao .:gitarist:

ma,neznam,meni je majstor rekao da ne bih mogao raditi zeleno! meni se svidjaju fiatove,imam i traktor fiat, pa reko da malo skompletiram!
a i ne svidjaju mi se rp12! znam za kod tri gazde,i svima im bale izgledaju kao spresano đubre(bez uvrede), a svi rade sa podosta velikim traktorima,eto,ja tu neznam u cemu je problem,a ni oni koliko sam vidio nisu zadovoljni, zato bih ja iskljucivo fiatagri ali me je strah da mi se ne zapali
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
upiši na ljuškalo krone i otvori njihove balirke i to ti je sistem sa lancem a njega teraš bez problema jako lagano ide znam šta pričam kad sam imao jednu takvu 5 godina i terao sa torpedom 75 i suho i zeleno i ide ko metak i to radio bale od promjera 150cm jer je bila kr 150 a ima sad jedna kr 120 mislim da joj je cjena 33 000 kuna jako je lijepa..to mi prodaje tu jedan švercer u susjednom selu.lijepa mala prešica,ma ko bog..:gitarist:aj živio:drinkers:evo ova ima sve moguće i super izgleda a jeftinija od one tvoje fiatke i evo lik stavio snimak kako preša sa njom po suhom..tak da vidiš kako to radi..http://youtu.be/K_Ppqqwe2dQ
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ma,neznam,meni je majstor rekao da ne bih mogao raditi zeleno! meni se svidjaju fiatove,imam i traktor fiat, pa reko da malo skompletiram!
a i ne svidjaju mi se rp12! znam za kod tri gazde,i svima im bale izgledaju kao spresano đubre(bez uvrede), a svi rade sa podosta velikim traktorima,eto,ja tu neznam u cemu je problem,a ni oni koliko sam vidio nisu zadovoljni, zato bih ja iskljucivo fiatagri ali me je strah da mi se ne zapali

kod mene se nije zapalila ni jedna fiat agri a bilo ih dosta no samo je jedna mogla balirati jesensku masu imala 4 valjka ostale su klizale a kaj da kažem i df ti ima velgerov sistem moj rođak prodaje fiat agri kupljena u proljeće nije za zeleno a izgled bale ovisi o puno toga meni bitno da se ne kvari imam ti omotać morra leptir i zadovoljan sam moj savjet ako mora bit fiat gledaj da ima 4 valjka na takvoj sam radio servis i ide zeleno ali dosta kilavih rješenja .:heart:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
hvala vam svima na savjetima! a jel fiatagri 5820 ima ta 4 valjka?

zast ju rodjak vec prodaje? mora da je jako "zadovoljan" s njom! koje je oznake?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
hvala vam svima na savjetima! a jel fiatagri 5820 ima ta 4 valjka?

zast ju rodjak vec prodaje? mora da je jako "zadovoljan" s njom! koje je oznake?

Oznaka je 5820 nema 4 valjka izgleda odlično po komp ima 2800 bala kao nova izgleda malo radila ima mrežu i špagu jedino osmuđeni remeni platio 7.500eura .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ne treba ti 120 ks za dobru sjenažu, vjeruj mi :)
Daj balirku malo pod ono Šananino sranje crveno :)

Da samo znaš koliko to več dugo planiramo...a nikak, zapravo, nemam strujni priključak za kompjuter od balirke na Same-u, čim to postavim, bude proba :)

Sam Bog pa imamo ista sranja crvena:lol: :weedman:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A kaj ćeš, služe svrsi :)
A kakav ti treba priključak, daj sliku :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Takvu imam i ja za Claas

Onu otraga sam skinuo i stavio ovu, a ovu ispod volana nikad nisam koristio
Da kaj zatreba nađe se utikač :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takvu imam i ja za Claas

Onu otraga sam skinuo i stavio ovu, a ovu ispod volana nikad nisam koristio
Da kaj zatreba nađe se utikač :)

To si spoio na one postojeće žice?? 2 tanke??
Daj mi reci zakaj su tri kontakta na utičnici, jel se na sva 3 mora dovesti žica, ili samo dva su u igri?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
To si spoio na one postojeće žice?? 2 tanke??
Daj mi reci zakaj su tri kontakta na utičnici, jel se na sva 3 mora dovesti žica, ili samo dva su u igri?
Za takav tropolni utikač trebaš sam dvije žice..Minus i plus,kad otvoriš utičnicu imaš oznake s nutarnje strane kam spajaš plus a kam minus..
Prosto ko pasulj:partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za takav tropolni utikač trebaš sam dvije žice..Minus i plus,kad otvoriš utičnicu imaš oznake s nutarnje strane kam spajaš plus a kam minus..
Prosto ko pasulj:partyman:

Jasno ko dan kolega, ali čemu onda 3. pol??

Selim ovo u temu rolo balirke!
 

Najnoviji postovi

Na vrh