• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
To je baš strašno šta misliš da nije imao tu automatsku kuku.... Pa jel bila velika vrućina? I šta od balirke nije ostalo ništa?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A bilo je preko 35°C, nije ostalo ništa, hrpa izgorenog željeza. No prisiljen je bio odmah uzeti istu takvu novu jer čvjek radi usluge i imao je dogovoreno 500 ha baliranja slame.
Mislim da je ova nova bila kasko osigurna i tu je izvukao neke novce.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Odmah da te razuvjerim, kolegi je prošlo ljeto izgorila GANC NOVA CLAAS balirka varijabilna, bila je stara točno godinu dana i izgorila u cijelosti, jednostavno je samo stajao i gledao, nije bilo pomoći.
Balirao je slamu po danu i veli samo se je počelo dimiti z nje, otvorio ju je da izbaci zapaljanu slamu, ali bilo je več prekasno cjelu ju je progutao plamen, uspio je samo povuči ručicu da sajla podigne klin na poteznici i da spasi traktor u zadnji čas.

Kako smo več rekli, nema te balirke koaj se neče zapalti ako joj se npr. razleti koji ležaj i užari se i takve slične stvari.

Vidiš prednost kod valjaka je ta, ka prode lezaj nema radova :) stroj na remont od par sati i teraj dalje :)
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Da mi je vidjeti na šta to liči :lol: :lol:

Neznam kakva vam je to kombinacija remenje - valjci i lanci - valjci !? :scratch Uglavnom svaka balirka na dnu komore ima valjke bez obzira dali je na remenje, lance ili valjke... Svaka balirka koja je na lance ima i letve to se podrazumijeva i nema potrebe posebno naglašavati.

Svaka balirka se može zapaliti ako je ne održavana i neispravna, isto kao i traktor. Ako ti je na traktoru neispravna el. instalacija on ima veće šanse da se zapali nego balirka.
Ako je balirka iole ispravna nemaš razloga da se plašiš da će se zapaliti.
Postavljaš pitanje kao kad bi kupovao auto i bojiš se da ćeš ga razbiti i još se bojiš da se ne polomiš...

slazem se sa svim,najveca je uloga odrzavanje,imam jd 545 na trake varijabilna bez kompjutera i super zadovoljan s njom,u ljeti susjedi sa krone kr10-16 i mascar corsa stajali u podne a ja uredno balirao slamu s osmjehom na licu,a za sjenazu mi je takodjer dobra,nema kvarenja a i oblik bala je ok,jos samo da ima nozeve
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
A bilo je preko 35°C, nije ostalo ništa, hrpa izgorenog željeza. No prisiljen je bio odmah uzeti istu takvu novu jer čvjek radi usluge i imao je dogovoreno 500 ha baliranja slame.
Mislim da je ova nova bila kasko osigurna i tu je izvukao neke novce.

Jel imaš kakve slike i zašto je uzimao sa remenjem. Inače ta mi se balirka jako sviđa i zanima me kako je otkačio traktor mislim priljučke morao je izaći van. Jel znaš možda koliko dođe ta nova balirka. Ja obično ili baliram do 11 ujutro ili navečer poslije 6sati zbog vremena jer je vruće biti u traktoru i prije nisam imao klimu pa je bila katastrofa! Sad je proxima tu pa nikad nije vruće :lol:
 
D

DF-germany

Guest
da li je neko imao priliku gledati wolagri poni kombiniranu, pošto mi se čine bale manjim od ostalih i lakša je za raditi, ne znam kakave su cijene rabljenih, a i mini rolo kombinovana bi došla u obzir ali je jako teško naći u prodaji, ima li ko kakav link za prodaju, ali ne sad po americi ili australiji
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
da li je neko imao priliku gledati wolagri poni kombiniranu, pošto mi se čine bale manjim od ostalih i lakša je za raditi, ne znam kakave su cijene rabljenih, a i mini rolo kombinovana bi došla u obzir ali je jako teško naći u prodaji, ima li ko kakav link za prodaju, ali ne sad po americi ili australiji

si mislio na ovakvu i omatač . http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/wolagri-500-oglas-6367553 prije jedno 10 godina sam gledao takvu i omatač ali mi je to bilo premalo za krava koliko imam.možda je to ta.:gitarist:
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
ova se čini očuvana a i cijene nije fiksna.Bili je mogao JD 60 ks u suhom raditihttp://www.subito.it/vi/49007785.htm
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a ma bi! to smo vec ustanovili da sa takvim presama rade traktori vec od 50 KS, ali, pa gdje ti je ova presa? u Italiji?
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
da u italiji je i nije mi problem dobaviti je,kolega mi ima uvoz auta pa ima onu prikolicu za 2 komada.Malo me strah ti presa sa remenjem ovde ih niko neće bila je jedna ali čovjek je prodo jer nije mogao ništa sa njom uraditi.Sad vjerovatno nešta nije bilo u redu jer vidim da je vani 70% presa sa remenjem
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
radio bi samo suve role sijena i slame.Kakve su one u mokroj sjenaži ima li ko iskustva ?

samo pročitaj temu BALIRKE ZA OKRUGLE BALE, sve pise! sve sto ti sad pitas, ja sam vec pitao, i decki su sve ljepo odgovorili
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
radio bi samo suve role sijena i slame.Kakve su one u mokroj sjenaži ima li ko iskustva ?

Za suho remenje, za mokro valjci + nozevi! Ako ces poslusat moj savjet ja imam puno iskustva sa rolo balirkama, kupi ili welger ili galignani, fiksna komora, bez elektronike! Moras znat da vecina balirki na valjke ne moze balirat suhu slamu! I bjezi od fiat balirke
 

Najnoviji postovi

Na vrh