• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Meni nije jasno kako vezu ove balirke,razumijem evo pusti spagu omotaje oko bale ali kako sveze ona tu spagu na kraju,jel ona samo nju omotaje ili jel ima mehanizam ,petljaci ili nesto kao kod ovih malih balirki .,

Nema nikakvih petljaca, samo ju omota, meni krene spaga iz sredine u desno, dodje do kraja onda skroz u lijevo i vrati se u sredinu gdje je krenula, tako da ti je spaga kao prepletena i to se super drzi!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
dali neko zna balirka KRONE KR 130 kolike bale pravi mislim dimenzije


U tom rangu postoje dva vrlo slična modela Krone: KR 125 i KR 130 MS (Mini Stop). Dimenzije bale kod oba modela su 1200 x 1200 mm.
KR 130 MS ima (opciono) širi pick-up 1800 mm inače standardna širina za oba modela je 1400 mm.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U tom rangu postoje dva vrlo slična modela Krone: KR 125 i KR 130 MS (Mini Stop). Dimenzije bale kod oba modela su 1200 x 1200 mm.
KR 130 MS ima (opciono) širi pick-up 1800 mm inače standardna širina za oba modela je 1400 mm.

Krone KR 130S pravi malo veče bale od 120×120,prije bi rekao da su 130×130...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Krone KR 130S pravi malo veče bale od 120×120,prije bi rekao da su 130×130...

Ne vjerujem da radi veće bale, prije će biti da se samo radi o malo starijem modelu od KR 130 MS. A i da radi veće bale onda jedino mogu biti 120 x 130 cm. Širina bale je uglavnom 120 cm, to je neki standard. Mada što se mene tiče tih 10-ak cm ne igra nikakvu ulogu i na to uopšte ne bih obraćao pažnju. Bitnije je kakva je balirka, kako je očuvana i vrijedi li toliko koliko je prodavac cijeni.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne vjerujem da radi veće bale, prije će biti da se samo radi o malo starijem modelu od KR 130 MS. A i da radi veće bale onda jedino mogu biti 120 x 130 cm. Širina bale je uglavnom 120 cm, to je neki standard. Mada što se mene tiče tih 10-ak cm ne igra nikakvu ulogu i na to uopšte ne bih obraćao pažnju. Bitnije je kakva je balirka, kako je očuvana i vrijedi li toliko koliko je prodavac cijeni.

Komora je 120 x120 no bala se malo raširi mislim na suhu tako da neked bude i više od 130 imam prikolicu 5m i 17 cm pa ponekad 4 bale stanu na knap a bale su 120x120 :icon_anal:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Komora je 120 x120 no bala se malo raširi mislim na suhu tako da neked bude i više od 130 imam prikolicu 5m i 17 cm pa ponekad 4 bale stanu na knap a bale su 120x120 :icon_anal:

Pa uvijek se gleda dimenzija komore a ne bale, u slučaju kad se govori o balirci. :icon_mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa uvijek se gleda dimenzija komore a ne bale, u slučaju kad se govori o balirci. :icon_mrgreen:

Pa od kada??
A kaj ak se radi o varijabilnoj balirci koja ima komoru do 160cm a npr; složena je da radi bale 120?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa od kada??
A kaj ak se radi o varijabilnoj balirci koja ima komoru do 160cm a npr; složena je da radi bale 120?

Ako je varijabilna komora onda piše da pravi bale npr. od 100 do 160 cm. Konkretno za "Krone vario pack 1500" u katalogu piše da su dimenzije bale: 1200 x 1000 - 1500 mm.
Kolike bale će praviti, odnosno kako je složena kako kažeš, zavisi od tebe minimalna dimenzija je 120 x 100 cm a maksimalna 120 x 150 cm.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovako na slikama ne izgledaju loše, ova Supertino je novija i ima vezanje mrežom dok je Gallignani je jednostavnija a ide i kardan uz nju . Nigdje ništa ne piše o tome kakva je komora, kakav je sistem: na valjke, remenje, lance... !? :icon_scratch:
To bi ipak bilo najbolje otići i vidjeti kakva je koja.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
za galignani neznam ali pretpostavljam da je samo valjak posto je komora 120x120 , a za supertino ima moj kolega takvu to je kombinacija letva valjak i isto je 120x120 i kaze da odlicno radi sa njom
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
za galignani neznam ali pretpostavljam da je samo valjak posto je komora 120x120 , a za supertino ima moj kolega takvu to je kombinacija letva valjak i isto je 120x120 i kaze da odlicno radi sa njom
ima mi kum sličnu sa sistemom letva valjak..radi super..naravno da i radi čim ima bar pol sistema sa letvom..
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67

za prvu neznam,al ovu drugu mi ima bratic to je na remenje ali nije varijabilna,dobra presa al za suho sijeno i slamu,on je probal zeleno radit al se kvare bale jer u sredini ne moze sabit dovoljno,a kad je sitno suho u pitanju ostaje dosta iza nje,dok je vezanje welgerov sistem i to radi dobro
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ima mi kum sličnu sa sistemom letva valjak..radi super..naravno da i radi čim ima bar pol sistema sa letvom..

Kako to misliš?
Uglavnom sve balirke imaju u donjem dijelu komore tj. u podu, dva valjka.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Kako to misliš?
Uglavnom sve balirke imaju u donjem dijelu komore tj. u podu, dva valjka.

pa imaju te noovije talijanke prednji dio do vrata je letva lanac a u vratima su valjci..to je ta kombinacija jednog i drugog..:icon_fU:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
pa imaju te noovije talijanke prednji dio do vrata je letva lanac a u vratima su valjci..to je ta kombinacija jednog i drugog..:icon_fU:

To je onda sigurno bolje nego kad su sve valjci, kombinuje prednosti ali i mane i jednog i drugog sistema. Što se mene tiče, meni su lanac i varijabilna komora No1.
 

Najnoviji postovi

Na vrh