• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Balirka radi bale 120x120cm vidi se na slici da ima šikori pikap i da može imat noževe. široke gume što je veliki plus,ima mrežicu,mora imati i vezanje špagom. Takve balirke ti imaju 3 crijeva,jedan za pickap a druga dva su za vrata. Velika mana na balirci šta nema kuke za zatvaranje vrata,nego vrata drže cilindri,pritisak u cilindrima i ako imaš slabu pumpu na traktoru hoče se vrata od balirke otvarat.
Dosta je uščuvana,ljepa je na slici.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Dado121
jel imas ti ovakvu ili znas iz iskustva , malo mi nejasna ona spaga kud se provlaci ustvari idu dvije
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemam ja rolericu,takvu mi ima rođak pa sam ju malo gledao i vidio kako i šta.Ai na slikama se vidi ta balirka i sve šta sam ti reko da ima,jedino ako slike nisu od te balirke koja se prodaje.
Rođak ju tjra sa Hurlimannom 100ks i ide odlično,samo šta on nema noževe na svojoj balirci,a ova ima. Njemu se vrata od balirke neotvaraju,dok jedan prijatelj ima clasovu balirku 44 i njemu se otvaraju vrata,a to je radi loše pumpe na traktoru.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Prije će biti da se vrata otvaraju zbog lošeg razvodnika i gumica a ne zbog pumpe.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ako se otvaraju vrata samo treba dat reparirat cilindre ili pogledat malo ventile... Inače kaj nisu te balirke 120x125 kao i 250, 255...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisam 100% siguran al mislim da je to do pumpe,jer kolegi na 44-tvorci se otvaraju vrata i on ju tjera sa samom ex 90ks a dok rođak ima 46-icu i tjera ju sa hurlijem 100ks koji je novi i neotvaraju se vrata,a nigdje se ni na jednoj balirci nevidi da cilindri propuštaju ulje.Ja bi reko da je do pumpe na traktoru,jer od prijatelja same je star 30god (ako nije ali puno mu nefali)
Mislim da su bale 120x120 jer su manje nego od welgerice rp200
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne puštaju van ulje nego propuštaju ulje. Pumpe su tu negdje 35-40 litara koliko znam na oba modela
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
slike su orginalne od te balirke iso sam gledati prije 3 dana i danas sam je pazario bice slika kad ju dotjeram
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ne puštaju van ulje nego propuštaju ulje. Pumpe su tu negdje 35-40 litara koliko znam na oba modela

Same ima 35 (ili nadogradnja na 42l)-piše u konedati
a hurlimann ima 56l
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ova je gotovo u tvorničkom stanju!!! Malo mi je prejeftina za takvo stanje...no opet možda je baš prilika koja se ne propušta!!
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pa ova je gotovo u tvorničkom stanju!!! Malo mi je prejeftina za takvo stanje...no opet možda je baš prilika koja se ne propušta!!

a vjerovatno izgled vara, jer gle boju na lancima, a mislim da se ni jedan lanac tvornički nefarba
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Balirka je farbana i vidi se to iz aviona,i da možeš slobodno zaboravit da češ sa njom radit sjenažu.Ko god ju imao u selu i okolici ju je prodao jer su se remeni počeli motati i ispod njih je zalazila trava.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a vidim i ja da je farbana,(ja vidim samo po lancima i lancanicima) al kako su sve naljepnice uspjeli sacuvati?, mislim vecina zamalja ili potpuno zafarba naljepnice

pa ali ako su remeni Ok, onda bi trebala moći radit i sjenazu, sta ne? ili tvornički nije predvidjena za sjenazu!?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako je naljepnice uspio sačuvati to neznam,ili je stavljo nove ili stare je dobro preljepio sa nekim najlonom pa ih tako sačuvao.
Bale radi od 0-120cm varijabilna je balirka. A sada kako nemože radit sjenažu to neznam,samo znam šta sam čuo od ljudi.Rođak ju tjero sa zetorom 4320 u sjenu je pjevao ali sjenažu nije mogao nikako radit,kaže da mu se trava nabijala i motala ispod remenja,jedino dobro šta je bilo na njoj to je bilo duplo vezanje špagom. Prodao ju je nekako jedva i kupio clasovu 46
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma, i ja isto kao malo dijete, privukao me tvornicki izgled! ja sam cuo da i elektronika oce zafrkavat(a kako i nebi kad su tu god +20)
treba se zapitat u kakvom je ona stanju bila kad su ju morali ici farbat
e a sta kazete na mogućnost da je bila izgorena pa su ju zato isli farbat!?
onda je cijela konstrukcija na njoj gotova

nema balirke do welgerice ili claasove, al za njih treba imat šuške a bome i KS-ova
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Može bit da je i izgorila,nikad se nezna,ali farbana je 100%
Welger ti je još bolja od clasove,i za te balirke ti je potrebno najmanje 70ks to je minimum,a ako balirka ima noževe onda nemaš šta tražit tu balirku ako nemaš traktor od 90ks pa na više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh