• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ako je remenje na rolo balirci debelo mozda i vise od 1cm i ima duboka rebra po sebi, te je jos onako jako tamno crno(crno Kao nova guma), i ako se pod rukom osjeti da je jako napeto, i jako je mali razmak izmedju njih,,-- da li za takvu balirku mogu bit siguran da moze presati suhu slamu, sitnu otavu, te kvalitetno zbiti sjenazu?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
rolo balirka mascar

dali netko ima Mascar-ovu rolo balirku one sto prodaje Jurval kako je njome zadovoljan ili nezadovoljan, najvise me zanima tip 2120 nazalost na netu neispijem naci nikakve podatke dali je na lance ili na valjke??
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ja mislim da "mascar" sve radi na kombinaciju valjci i letve , kod mene komsija ima mascar tourag ili turag neznam kako se pise kupio ju novu i zadovoljan je
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja mislim da "mascar" sve radi na kombinaciju valjci i letve , kod mene komsija ima mascar tourag ili turag neznam kako se pise kupio ju novu i zadovoljan je

ma ja "gledam" jednu Mascar Evolution 2120 ali mi tip na telefon što je prodaje rece da je na valjke... i mrežu da ima samo dva crijeva od hidraulike i okida vezanje pomoču neke špage.... prvi vlasnik jako malo radila....
 
Posljednje uređivanje:

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
ma ja "gledam" jednu Mascar Evolution 2120 ali mi tip na telefon što je prodaje rece da je na valjke... i mrežu da ima samo dva crijeva od hidraulike i okida vezanje pomoču neke špage.... prvi vlasnik jako malo radila....

Evo prvi put na ovom dijelu foruma. Molim forumase za savjet oko rolobalirke vakumirke, kakva su iskustva onih koji ih imaju i ima li ko da ih uvozi. Dosta mi je hitno jer je natjecaj za podrsku u toku. Unaprijed hvala.:(hi):
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Evo prvi put na ovom dijelu foruma. Molim forumase za savjet oko rolobalirke vakumirke, kakva su iskustva onih koji ih imaju i ima li ko da ih uvozi. Dosta mi je hitno jer je natjecaj za podrsku u toku. Unaprijed hvala.:(hi):


ti misliš na omotače bala
mislim da ima tema samo o tome
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ima i bala zelene sjenaže koje su zavezane špagom,samo onda onaj koji omata ne smije muljati sa najlonom,nego mora pošteno odraditi posao
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
nisam pronasla temu o tome. Uzgred jesam li dobro shvatila da vi senazu motate samo u rolo bale omotane mrzicama..



O omotačina imaš temu OVDJE pa pogledaj vjerovatno ćeš naći mnogo toga što te zanima.
Sjenaža se može zamotati i u mrežu ali isto tako i u špagu. Mada neki kažu da sa mrežom bala ljepše izgleda, ali to u što je bala zamotana nema uticaj na kvalitet sjenaže. Takva bala se još mora zamotati i u foliju odnosno najlon, streč foliju ili kako je sve ne zovu. Od toga koliko je kvalitetno bala zamotana u najlon zavisi i kvalitet sjenaže unutra, naravno kvalitet najviše zavisi od mase koja se zamotava. Ali kvalitet folije i debljina sloja te folije takođe ima veliki uticaj na kvalitet bale.

Ovo je jako dobar način spremanja kvalitetne kabaste hrane za stoku ali je i dosta skup. Oni koji rade sjenažu na takav način mogu ti reći koliko otprilike košta dok se uradi jedna bala, znači cijena mrežice odnosno špage i folije.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
O omotačina imaš temu OVDJE pa pogledaj vjerovatno ćeš naći mnogo toga što te zanima.
Sjenaža se može zamotati i u mrežu ali isto tako i u špagu. Mada neki kažu da sa mrežom bala ljepše izgleda, ali to u što je bala zamotana nema uticaj na kvalitet sjenaže. Takva bala se još mora zamotati i u foliju odnosno najlon, streč foliju ili kako je sve ne zovu. Od toga koliko je kvalitetno bala zamotana u najlon zavisi i kvalitet sjenaže unutra, naravno kvalitet najviše zavisi od mase koja se zamotava. Ali kvalitet folije i debljina sloja te folije takođe ima veliki uticaj na kvalitet bale.

Ovo je jako dobar način spremanja kvalitetne kabaste hrane za stoku ali je i dosta skup. Oni koji rade sjenažu na takav način mogu ti reći koliko otprilike košta dok se uradi jedna bala, znači cijena mrežice odnosno špage i folije.


kad smo kod cijena zanima me koliko je cjena baliranja rolo balirkom o čemu ovisi i koje se cjene krecu koliko sam upoznat ovdije kod mene je bala fiksna komora 120x150 špaga 75kn/kom.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Evo koje slike,malo akcije s presom:

dsc05417r.jpg

110520131026.jpg


110520131028.jpg

040520131479.jpg


040520131481.jpg

060520131011.jpg
 
Posljednje uređivanje:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Bale su prva liga al pokida ih sa ovim vilama za stajski gnoj, koliko su teške bale? Dal traktor osjeti prešu?
Vi to ne kupite u zbojeve nego kako ostavi kosilica tako i balirate zar nije tako sporije?
A i ova slika gdje je sama bala: jesu takve sve bale ili je samo ta dotjerana za slikanje, takve ljepe bale još nisam vidjeo garan je nabijena ko kamen dok tako izgleda. Još da imaš koji video sa baliranja da i mi koji nikad nemožemo takve bale napraviti da vidimo.
A ona slika sa sa classom i prešom ide na dekotop.
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Lipo,,,,,,svaka čast,,,ljepe bale,a i makinica ispred je močna,..:icon_cool:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Odlični strojevi,zelenko se ljepo uklapa sa welgericom. Kako si zadovoljan sa tom balirkom i traktorom
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Heh hvala prijatelji.Inace to su prve bale koje sam napravio sa presom,to je bilo za probu,i za kravice da dobiju frisko s njive zato i nije kupljeno vise otkosa u jedan,nemam omotac pa onda nisam radio s njom redovno jos,tek je stigla sad nedavno(a za bale iskustvo od 5000bala sa rp 200 je dosta pomoglo da budu ove prve bale super izgleda ) Inace nije to prejako nabijeno,no nije ni malo,tek na stadijum 3 a ima ih 10 zelena masa sa ukljucenim nozevima) nisam probao na jace ipak nije nova presa,no mozda i probam kad se malo bolje upoznamo,a traktor hmmm,jako je tih u kabini pa onda se ni ne cuje jel mu tesko,ali mislim da nece nesto muciti se jer ipak je to bala 123x125 a traktor 125ks.Ali zelenko je milina za sad iako je svega 35 rc u njemu kako ce se pokazati to cemo da vidimo ;)
Ovo je super stvar kad se iz kabine steluje nabijenost bale,jedino ubija sto jako pisti kad je gotova bala al dobice flaster preko sirene bice tise onda,dipslej ispisuje radnje tipa koji je nacin vezivanja-manuelno,automacko,kombinovano, broj bala,otorena vrata komore,zatvorena vrata,ukljuceni iskuljuceni nozevi,zgodna stvarcica:
dsc05379yn.jpg
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695

impresivno!
ali bale su mu fi 100 cm...ali svejedno odličan učinak! prava kombinacija, vrhunska!


MOMCI, JEDNO PITANJE!
koje mreže za baliranje kupujete??
proizvođač, dužina, širina, cijena!!

ja sam imal jedno vrijeme 2 km, 123 cm širine za 750 kn
prošle god sem uzel 2 km, 125 za 780 kn u HUBZINU i jako mi se dobro pokazala, bolje mi paše 125 širine, bolje pokrije rubove! Proizvođača ne znam, tj ne sjećam se!
inače radi se o JD 575 balirki!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@igordulic
Balirka ti je odlična i to mi se sviđa šta imaš taj kompijuter,sve vidiš na njemu.Odlična stvarčica,samo ako neče s vremenom zaje ta elektronika,al nadam se da neče.

@welger
Ljepo radi bale,i ja bi tak radio da imamo široki pickap na balirci i take velke redove.

@BELEC7340
Uzeli smo lani u Velkim Zdencima kod Rizmana mrežicu 3600m dugačka 125cm širine za 1500kn i jako je dobra nepuca ni ništa. Neznam koja marka ali ima na jednome kraju crveno a na drugome kraju zeleno. Mislim da je talijanska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh