• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
čestitke na kupovini kolega nek te dugo služi bez greške. Odličan stroj... jel bi išao mali Hurli ili Class s njom u radu? Koliko je koštala?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čestitam na kupovini i nek te duuugo duuugo služi :icon_pidu: Baš je dobra... odličan stroj!!
Smije li se znati koliko je plaćena?

Šta znači ovo čistači za sjenažu, šta je to? :icon_scratch:

Najprije hvala svima za čestitke!!
Više slika bude kad se počne balirat s snjom..

Čistači za sjenažu se nalaze na ovim remenima kaj vrte balu..U knjižici kaj smo dobili s balirkom piše da bi ih u mokroj sjenaži trebalo skinut da se nebi nakupljalo na njih..Do sad se nam nije ništa nakupljalo..

Cijena je bila oko 35 000e..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@marko93 cestitke na kupnji neka puno bala napravi bez kvarova!!
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Eto moje rolo preše i omotača
Balirka fort
Omotač wolagri
 

Prilozi

  • 941403_615425325136571_2051984164_n.jpg
    941403_615425325136571_2051984164_n.jpg
    9.9 KB · Pregleda: 252

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@marko93 cestitke na kupnji nek te dugo služi. Kako se ponaša hurli sa njom,dali ide tesko.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
@marko93 cestitke na kupnji nek te dugo služi. Kako se ponaša hurli sa njom,dali ide tesko.

Hvala svima još jednom..:icon_jook::(clap):

Traktor ide dobro s balirkom,ne osjeti ju ,skoro ništa se ne primjeti da bi smanjivao okretaje motora ili se čulo da mu je teže ni kad je bala puna..
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Evo da pokažem novi stroj na našem imanju..
CLAAS Variant 360RC
20760362.jpg


Tehnički podatki:
Balirka CLAAS Variant 360 RC
-Širina Pick Up-a: 2,10 m
-Usitnjavanje materijala Rotocut sa 14 noževa
-4 beskonačne trake za varijabilne bale, aktivna hidraulika; sa mekom/tvrdom jezgrom promjer bala: od 0,90m-1,55m
-Reversiranje moguće
-Ukljućivanje i iskljućivanje noževa preko termina
-Čistaći za sjenažui
-Terminal za upravljanje CMT II-Učinak koliko bala je napravljeno, ukupan broj bala
-Gume: 15.0/55 17

Za sad je napravila oko 200bala,nekih 140sjenaže ostalo sijeno..Prvi dojmovi za sad su OK,iako sam očekivao malo više od ovakog stroja..Ne sviđa mi se što je zadnji sloj bale puno mekaniji..Dok je kod:Kiss: Krone balirke koju imamo to bilo puno tvrđe nabijeno..Neki moj zaključak je taj pošto ova nova ima 4 remena koji vrte balu,da ipak ti remeni ne mogu tako jako stisnut taj zadnji sloj kao sistem letva-lanac kak ima Krone..
Da alii ti valjci jos jace stisnu
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Valjci dobro stisnu vanjski sloj ali jezgro ostane meko. Varijabilne, bilo na remenje ili lance ipak spakuju više mase u jednu balu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
I valjci nabiju dosta srdinu aliljudi potjeraju na početku brže pa se ne nabije sredina...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Viđao sam svašta u radu,i na valjke i remenje ali najbolji sistem mi je letva+lanac...

Ali ni jedna balirka s fiksnom komorom ne može od početka do kraja stisnut balu kao varijabilna,jedino onaj zadnji sloj bale je malo mekši na varijabilnoj balirki..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Viđao sam svašta u radu,i na valjke i remenje ali najbolji sistem mi je letva+lanac...

Ali ni jedna balirka s fiksnom komorom ne može od početka do kraja stisnut balu kao varijabilna,jedino onaj zadnji sloj bale je malo mekši na varijabilnoj balirki..


Potpisujem!!
A balirke sa fiksnom komorom jedino taj vanjski sloj dobro stisnu, sredina ostane meka i nepravilnog oblika, nekako je sva zgužvana.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
zguzvana ali nabijena , ja sad radim sa balirkom sa sirokim pick-apom i sredina je takodje odlicno nabijena masa jeste zguzvana ali je zbijena a za vanjski sloj da nepricam
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kad sam rekao sredina mislio sam na jezgro bale. Varijabilna komora steže balu od samog početka i zato je jezgro tvrđe u odnosu na fiksnu komoru a zbog toga stane i više mase.
Sa fiksnom ako hoćeš dobro stisnuti jezgro, na kraju ili moraš ići polako ili imati nešto jači traktor nego što bi to bilo potrebno da je balirka sa varijabilnom komorom u pitanju.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Evo da pokažem novi stroj na našem imanju..
CLAAS Variant 360RC
20760362.jpg


Tehnički podatki:
Balirka CLAAS Variant 360 RC
-Širina Pick Up-a: 2,10 m
-Usitnjavanje materijala Rotocut sa 14 noževa
-4 beskonačne trake za varijabilne bale, aktivna hidraulika; sa mekom/tvrdom jezgrom promjer bala: od 0,90m-1,55m
-Reversiranje moguće
-Ukljućivanje i iskljućivanje noževa preko termina
-Čistaći za sjenažu
-Terminal za upravljanje CMT II-Učinak koliko bala je napravljeno, ukupan broj bala
-Gume: 15.0/55 17

Za sad je napravila oko 200bala,nekih 140sjenaže ostalo sijeno..Prvi dojmovi za sad su OK,iako sam očekivao malo više od ovakog stroja..Ne sviđa mi se što je zadnji sloj bale puno mekaniji..Dok je kod Krone balirke koju imamo to bilo puno tvrđe nabijeno..Neki moj zaključak je taj pošto ova nova ima 4 remena koji vrte balu,da ipak ti remeni ne mogu tako jako stisnut taj zadnji sloj kao sistem letva-lanac kak ima Krone..

Čestitke na balirci, impozantno izgleda!

čudno da si se odlučil na kupovinu nove, velika lova je u pitanju...
nek ti je sretno u radu s njom, i nek te dugo služi! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh