• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ove bale su balirane na 150.
Balirka nemože delat veče bale od 160 to je max..

Brzina baliranja je oko 7km/h,moglo bi i više ali raspored brzina na traktoru ne dozvoljava jer se nebre baš uskladit..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pa kolko je traktor ks? koja ti brzina tj. kolko km je sledeca?
Traktor je 135ks,sljedeča brzina je oko 10km/h..Večinom nisu svi zbojevi isti pa bi onda bilo nezgodno uvijek šaltat iz reduktora u brze brzine..Pošto baliramo u zadnjoj brzini reduktora,dalje idu samo brze brzine..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa da to je nezgodno.Ali u suvom ti 10 brzo? :/ ima on dosta ks.. ja sa rp 220 smanjim na 8.5 ako je bas bas veliki otkos ,ili vidim da je hrpetina obicno u nizim delovima njiva cisto preventivno mada ima odstopavanje ali sve mi na dugmetu pa mi lakse 10 m usporit nego da zagusi slucajno,mozda i nebi al nikad se ne zna :D ,ali inace 11,pa 13.5,guta i na 17 km ali onda mi nikako ne sabija,nije bas zgodno radit,natumba balu a bude mekana,jako brzo udje masa valjda i onda se ne stigne stisnit,mozda bi moro na jace sabijanje postavit,al svakako to nije za poso,jedino sto mi na 13.5 na eko kardanu kao da traktor malko gusi,ne pada obrtaj ni nista ali kao da je drugaciji zvuk e sad jel umislim il mu teze nemam pojma,dok na standardnom 540 nema sta oce i u transportnoj brznini 21 na sat u malom otkosu ,no svega sam jednom prebacio slucajno :D
ako kog interesuje nek posalje u pp meil pa cu mu poslati snimak.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Uh kad sam pročitao ove brzine 13.5 i 17 malo sam zastao i promislio o tome..Nikad nisam ni zamišljao tako brzo baliranje..Možda bi oko 10km/h mogla balirka balirat da je bilo kakav zboj ali nisam još probao..

Evo ovdje se vidi kakve zbojeve sam radio ove sezone,išao sam na malo veče nego kaj smo prije radili:
20852867.jpg
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Jasno sto je veci zboj da je brzina sporija,doduse ja ne volim prevelike da pravim,jer lakse mi usporit ako moram nego da gmizem po njivi,em je zabavnije em sam tako nekako naviko.Mada kod mene sve lucerista nema trave,a ona je povezana ulece u presu kao luda.
Juce sam grasak radio sa nozevima ali tu sam iso bas polako.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Krone napravio rolo balirku a da se nemora stajat za kipanje bale,samo sta je preogromna i ruzna

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jUM51Ioxp-s&feature=youtu.be[/YT]
 

nw 5050

Novi član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
28
Vecer.novi sam tu.imam jedno pitanje.kupio sam rolo presu marke Lerda 135,i imam problem u vezi spage.znaci svaki put moram rucno umetnut spagu.balirka.na balirki imam jedan komad spage kojim dam komndu za motanje.bale. ima sistem da spaga prolazi kroz jedan krug koji na sebii ima 4 utora.i dalje ide kroz usin do valjaka koji uzimaju spagu.slika trenutno nemam.ako mi netko moze pomoc bio bi jako zahvalan
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Vecer.novi sam tu.imam jedno pitanje.kupio sam rolo presu marke Lerda 135,i imam problem u vezi spage.znaci svaki put moram rucno umetnut spagu.balirka.na balirki imam jedan komad spage kojim dam komndu za motanje.bale. ima sistem da spaga prolazi kroz jedan krug koji na sebii ima 4 utora.i dalje ide kroz usin do valjaka koji uzimaju spagu.slika trenutno nemam.ako mi netko moze pomoc bio bi jako zahvalan

daj neku sliku da vidimo o cemu se radi
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dobro došao!!
Za početak napiši nešto o sebi u temi Predstavite se
A iz ovog tvoga pitanja nisam razumio u čemu je problem!? :icon_scratch: Pokušaj to malo bolje objasniti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pozdrav da li imaš jedan valjčić na kojeg vežeš špagu da bi se kod aktiviranja sa njega omaknula na valjke ?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako sam dobro razumio: imaš terminal u traktoru preko koga nemožeš aktivirati vezanje bale!? Od kad je ta balirka kod tebe, jeli ranije sve radilo normalno?
 

nw 5050

Novi član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
28
Sistem je da spaga prolazi kroz dva okomita valjka koje su iznad pick up i kad dam komadnu trebali bi pustiti spagu do poda i da sijeno uzme spagu u bubanj
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Sistem je da spaga prolazi kroz dva okomita valjka koje su iznad pick up i kad dam komadnu trebali bi pustiti spagu do poda i da sijeno uzme spagu u bubanj

To su ona dva uska valjčića, jedan glatki a drugi malo nareckan?
Provjeri dali se lako okreću i jesu li čisti tj. da nema korozije na njima.
 

nw 5050

Novi član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
28
Cisti su ide spaga kroz njih kad dam komandu,ali jedna spaga je spojena preko poleđe koja okrece jednu ruku lijevo desno od pocetka bubmja do kraja..imam tko takvu balirku da vidin kako je spaga spojena
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
koji traktor je vrtio ru rp12,kolko ks jak
ovaj lik iz sela sta ima imt-a 558 i krone 125 rolobalirku napravi bolje balu od drugoga lika koji ima deutra 68ks i rp200,ja sam im omotavo obojici i znam kako koja bala je nabijena i teska,ai vidio sam oba dva u radu kako se koji ponasa. deutz na 2400ok umire pod rp200 dok 558 pjevusi na 1700ok sa tom krone 125,a obojica rade sjenazu.
cuo sam pricu od toga lika sa imtom 558 da mu je kolega govorio da mu se nesto rakovica 65ks potrgala u baliranju sjenaze,te da je prikopcao imt 539 za krone 125 i da je dovrsio sjenazu bez prevelike muke.
koga god da pitas ce ti rec da se lajlakse vrte balirke na letve i lance,a ove balirke koje su na valjke da se najjlakse okrecu su price za malu djecu. dok nevidis druge strojeve u radu sa razlicitim traktorima i razlicitom konjazom traktora nemozes govorit tu nesto sta neznas.

Evo kod mene je jučer čovjek balirao sa krone 125 sa hurlimanom 86, i pitam ja njega da li se ta balirka može pogoniti sa IMt-om 549 ili 542 koje on ima, rekao je da ju je 2 godine vozio sa 549 i da je morao kupiti novi traktor jer bi za još 2 godine Imt bio pokojni, kaže da je sve dobro dok ne krene nabijati balu, a onda imt ispušta dušu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
IMT 549 i 542 su slabi za većinu rolo balirki, nemaju ni snage ni težine za komotan i bezbjedan rad.
A welger je inače poznat po tome što je malo teži za tjerati.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Evo da pokažem novi stroj na našem imanju..
Za sad je napravila oko 200bala,nekih 140sjenaže ostalo sijeno..Prvi dojmovi za sad su OK,iako sam očekivao malo više od ovakog stroja..Ne sviđa mi se što je zadnji sloj bale puno mekaniji..Dok je kod Krone balirke koju imamo to bilo puno tvrđe nabijeno..Neki moj zaključak je taj pošto ova nova ima 4 remena koji vrte balu,da ipak ti remeni ne mogu tako jako stisnut taj zadnji sloj kao sistem letva-lanac kak ima Krone..

Evo do sad sam pratio forum samo usput, sobzirom da sam se sad i registrirao, mogu ti čestitat na balirci, stvarno super stroj :icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh