• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čestitke na balirci, impozantno izgleda!

čudno da si se odlučil na kupovinu nove, velika lova je u pitanju...
nek ti je sretno u radu s njom, i nek te dugo služi! :)

Pridružujem se čestitci za novi stroj neka samo dobro služi . Kako sam okolica križevaca i dosta puta gledao natjecanje u baliranju i slušao gospodina koji je bio puno puta prvi dok nije odustao i prepustio da i ostali pobjede ili mu dosadilo moj skromni zaključak da je traktorista 70 % a balirka i traktor 30% kod baliranja a sad remeni valjci lanci letve ovisi koliko i kaj će se balirati .
 
B

braco12

Guest
imam balirku omas sa remenovima samo je kupio i nece da mi pravi bale pocne rolati i onda stane vrtiti i onda kaisi prokliyu na travi i onda mi kupi na heder bil ko znao sta bi moglo biti uzrok
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
imam balirku omas sa remenovima samo je kupio i nece da mi pravi bale pocne rolati i onda stane vrtiti i onda kaisi prokliyu na travi i onda mi kupi na heder bil ko znao sta bi moglo biti uzrok

Pozdrav i dobro došao najvjerojatnije nemožeš balirat zeleno koliko imaš metalnih valjaka ? ako ima manje od 4 teško ćeš balirati zeleno kod mene bila jedna jd i jedna fiat nisu mogle balirat zeleno pogotovo ako je bilo malo mokro bilo je dosta majstora nakraju prodane .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Proveri remenje, koliko su i jesu li svi jednako zategnuti. Ako su otpušteni ili nisu jednako zategnuti nećeš moći balirati. Možda ti je problem brzina ili čak sama tehnika baliranja.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
koju balirku bi preporučili a da je može tjerati zeko 5211 bez da ispusti dušu :icon_lol:

za nekih 200-300 bala godišnje ne preskupu
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
koju balirku bi preporučili a da je može tjerati zeko 5211 bez da ispusti dušu :icon_lol:

za nekih 200-300 bala godišnje ne preskupu

Dali ćeš raditi sjenažu ili samo suvo?
Možda da pogledaš neku na remenje, lagane su za vuču i manevrisanje i nisu teške za pogoniti.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
uglavnom sjeno.... nešto slame

eventualno par bala sjenaže do 15 komada godišnje... možda ni toliko
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Za zetora 50ks nikako si nemoj uzimat neku balirku na valjke,jer neces pravit nikakve bale u sijenazi. ili neku na remenje ili krone na letve i lance. sa kronetovom radi i mali 539 kako se lako tjera.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za zetora 50ks nikako si nemoj uzimat neku balirku na valjke,jer neces pravit nikakve bale u sijenazi. ili neku na remenje ili krone na letve i lance. sa kronetovom radi i mali 539 kako se lako tjera.

Zakaj ne na valjke rp 12 ti se vrti najlaganije nedostatak uski pikap isprobal sam svakakvih balirki nalaganija za vuči i radit je bila rp 12 .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ne bih rekao

Ja ti velim iz prakse primiš za kardan i vrtiš rukom za malo domačinstvo kakvih 400 bala godišnje po meni najisplativija i najmanje održavanja čak nema ni igle nedostatak jedna špaga malo više vrtiš .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
nema ti to veze ako ti nju rukom okreces,ja mogu okretat rukom rp200 i okreto sam ju svaki put kad rihtam kardan da prikopcam na traktor. i to kako se lagano okrece na prazno ti nema nikakve veze kako se ona okrece kad je komora puna sijena ili neceg treceg.
znam i vidio sam da covjek sa sameom 110ks i rp12 nemoze napravit balu ko covjek sa imt 558 i krone 125
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nema ti to veze ako ti nju rukom okreces,ja mogu okretat rukom rp200 i okreto sam ju svaki put kad rihtam kardan da prikopcam na traktor. i to kako se lagano okrece na prazno ti nema nikakve veze kako se ona okrece kad je komora puna sijena ili neceg treceg.
znam i vidio sam da covjek sa sameom 110ks i rp12 nemoze napravit balu ko covjek sa imt 558 i krone 125

Sve je moguče gle ja ti baš i nisam puno balirao kakvih 20 godina nešto više balirki i traktora no ipak ostajem kod toga da rp 12 najlaganija za radit pozzzzzz .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
koji traktor je vrtio ru rp12,kolko ks jak
ovaj lik iz sela sta ima imt-a 558 i krone 125 rolobalirku napravi bolje balu od drugoga lika koji ima deutra 68ks i rp200,ja sam im omotavo obojici i znam kako koja bala je nabijena i teska,ai vidio sam oba dva u radu kako se koji ponasa. deutz na 2400ok umire pod rp200 dok 558 pjevusi na 1700ok sa tom krone 125,a obojica rade sjenazu.
cuo sam pricu od toga lika sa imtom 558 da mu je kolega govorio da mu se nesto rakovica 65ks potrgala u baliranju sjenaze,te da je prikopcao imt 539 za krone 125 i da je dovrsio sjenazu bez prevelike muke.
koga god da pitas ce ti rec da se lajlakse vrte balirke na letve i lance,a ove balirke koje su na valjke da se najjlakse okrecu su price za malu djecu. dok nevidis druge strojeve u radu sa razlicitim traktorima i razlicitom konjazom traktora nemozes govorit tu nesto sta neznas.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jse odustali,ali da je vrh stvarno jeste.
Jel imas koju sliku od ove nove kako izgleda bala? :)

Evo slika sijena danas balirano:
20847950.jpg
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Sta reci,nabijeno je fantazija,cari varijabilne komore :) :) kolko brzo vozis u normalnom zboju?
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
radio sam sa rp12 sad radim sa clasovom balirkom 46RC i mogu reci da se ova clasova za jedno 30% lakse vrti u punoj komori nego welger
 

Najnoviji postovi

Na vrh