• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ima jedan da kazem prijatelj upoznao sam ga na vasaru dok sam prodavao rp 200,kompletna rp 220 u super stanju bio sam da pogledam ali ocerupana sto se tice elektronike,kaze da vozi sa rusom i kad mu tesko onda staje i pravi balu,no kupio je jako jeftino 4500e i zadovoljan je ali ipak nije to to,msl mrezu nije problem pokrenuti na obican taster ali ostale stvari,tipa zbijenosti bale,ili npr.jesu kuke dobro uhvatile dosta znace ako se puno radi.Zbog toga je rp 200 extra masinica jer osnovne stvari su i mehanicki prikazane,u slucaju da nema struje mogo bi se fino snac,a kod 220 nema da nema :D no ako je trajalo do sad valjda ce i mene posluziti.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bale su dobre za tabure u kući :D:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=P5RROjWAJMs[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima li tko kakvog iskustva sa Welger RP 150??

To je znači balirka na remenje, dal traktor 50-60 ks je dovoljno jak da ju tjera u slami i sjenu??

Veže sa jednom špagom ili dvije, ima li kakvih posebnosti na koje treba pripaziti??

Kak stoji s hidraulikom, koliko crijeva ima i dal ima kakve elektronike????
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To ti je balirka na valjke i radi bale 120x150cm i neznam kako bi ti radio 565 sa njom,mislim da nikako.
Ovisi na kakvu naletiš ima vjerojatno i sa špagom i sa mrežicom kao što su i rp200
Ako misliš sebi kupovat neku balirku onda si bolje uzmi neku kronetovu jer se jako lagano tjeraju.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
izgleda da si se zabunio DADO121 remenje je u pitanju

ee785976bf30d7689e1797c.jpg
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti je balirka na valjke i radi bale 120x150cm i neznam kako bi ti radio 565 sa njom,mislim da nikako.
Ovisi na kakvu naletiš ima vjerojatno i sa špagom i sa mrežicom kao što su i rp200
Ako misliš sebi kupovat neku balirku onda si bolje uzmi neku kronetovu jer se jako lagano tjeraju.

VARAŠ SE kolega :)

RP 15 je na valjke, a RP 150 je na remena sa fiksnom komorom!!! Provjeri, vidjet ćeš da sam u pravu:smile:

Nebi ja to kupovao za sebe, kolega me maloprije zvao da bi sutra išli pogledati jednu takvu za jeftine pare, a pošto on balira puno suhog sjena i još puno više slame, kupio bi to za sebe, ima IMT 567 sa novim motorom i ja vjerujem da bi u suhom radio s njom bez brige.
Največi problem po meni predstavlja hidraulika.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uh vidi stvarno,moja pogreška,ja mislio da je to kao i rp12 a kad ono nije.trebao sam guglati malo nego sta cu pisat po forumu :mur:
vidi se na slici da ima dva izvoda za hidrauliku,pa ce to bit mali problem za imt-a
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Uh vidi stvarno,moja pogreška,ja mislio da je to kao i rp12 a kad ono nije.trebao sam guglati malo nego sta cu pisat po forumu :mur:
vidi se na slici da ima dva izvoda za hidrauliku,pa ce to bit mali problem za imt-a

Ja vidim tri izvoda..:icon_scratch:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Kod nas je sa rp 180 radio jedan sa imt 560,tako da ovu 150 bi trebalo da nosi jos lakse traktor od 60ks,inace imao sam tu presu to je bila nasa prva rolopresa,nema mehanicke zakacke nego se nabija pritisak,veze sa jednom iglom koja se mehanicki povuce sajlom ona je na opruzi i kako polako pustas tako veze,moze da ima remenicu koja sama da kazem klikce(kod nas je bila ali nije funkcionisalo) samo je islo preko nje ali smo mi sami polako popustali i vidi se kako se svezano.U sustini ok presa u toj kategoriji cena mislim da za te novce nema bolje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Evo da pokažem novi stroj na našem imanju..
CLAAS Variant 360RC
20760362.jpg


Tehnički podatki:
Balirka CLAAS Variant 360 RC
-Širina Pick Up-a: 2,10 m
-Usitnjavanje materijala Rotocut sa 14 noževa
-4 beskonačne trake za varijabilne bale, aktivna hidraulika; sa mekom/tvrdom jezgrom promjer bala: od 0,90m-1,55m
-Reversiranje moguće
-Ukljućivanje i iskljućivanje noževa preko termina
-Čistaći za sjenažu
-Terminal za upravljanje CMT II-Učinak koliko bala je napravljeno, ukupan broj bala
-Gume: 15.0/55 17

Za sad je napravila oko 200bala,nekih 140sjenaže ostalo sijeno..Prvi dojmovi za sad su OK,iako sam očekivao malo više od ovakog stroja..Ne sviđa mi se što je zadnji sloj bale puno mekaniji..Dok je kod Krone balirke koju imamo to bilo puno tvrđe nabijeno..Neki moj zaključak je taj pošto ova nova ima 4 remena koji vrte balu,da ipak ti remeni ne mogu tako jako stisnut taj zadnji sloj kao sistem letva-lanac kak ima Krone..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Opa...čestitam kolega, ma to je odličan stroj u svakom slučaju.

Odma da pitam, jel bude Krone na prodaju??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Opa...čestitam kolega, ma to je odličan stroj u svakom slučaju.

Odma da pitam, jel bude Krone na prodaju??

Hvala,pa stroj je odličan daleko od toga da nije..

Bude uskoro Krone na oglasu...
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Kako je pao odabir na claas? nisi gledo krone comprimu s obzirom dsi uzimao novo?
Super izgleda :) prijatelj je nedavno kupio par godina staru ali 385 malo veci promer bale,kaze da je zadovoljan.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kako je pao odabir na claas? nisi gledo krone comprimu s obzirom dsi uzimao novo?
Super izgleda :) prijatelj je nedavno kupio par godina staru ali 385 malo veci promer bale,kaze da je zadovoljan.
Nismo se ni raspitivali za druge balirke..Danas, sutra je želja imati komplet Zelenu liniju CLAAS,i dobili smo neke povoljne uvjete kod kupnje CLAAS balirke tako da je odluka pala na CLAAS...

Želja mi je samo vidjet u radu Krone Comprima da vidim kakve bale radi..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ja sam imo jednom u ispomoci u slami prijatelj uzeo 155 ticu novu ima veliku farmu krava,bila neka losijeg kvaliteta mreza i kolko su nabijene bale cak i 5 krugova kad se stavljano znalo se desit a se ragura bala i raspukne kolko su nabijene :D
ja sam reko ako nekad uzimo novu nadam se da cu nju uzeti,skoro je lane kupljena ali zbog suse odustali,ali da je vrh stvarno jeste.
Jel imas koju sliku od ove nove kako izgleda bala? :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Svaka čast :) Neka samo radi. Možeš mi poslikati terminal i još koju sliku nabacit od makine :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čestitam na kupovini i nek te duuugo duuugo služi :icon_pidu: Baš je dobra... odličan stroj!!
Smije li se znati koliko je plaćena?

Šta znači ovo čistači za sjenažu, šta je to? :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh