• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čestitam na kupovini dobar stroj !!
Koji je ovo model, ima li noževe i koliko si je platio?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa piše sve gore CLAAS Rolant 46 Roto CUT.
Ima noževe, široki pick-up, široke gume, mreža, špaga sve u svemu odličan stroj, ali bude ti Belarus na knap radio s njome, to je balirka za 90-100 ks traktor i to dobar :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mogu reć ne loša kupnja. Stroj izgleda u dobrom stanju. A čuj traktor bude radio alio malo sporije nego koji jači.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
stroj je placen nesto malo preko 6500 eura (13000 km) ima nozeve roto cut mreza dupla spaga siroki pick-ap jednostavno ima sve nista joj ne fali a prevoz je placen 0.5 e po predjenom kilometru znaci racuna se u obadva pravca, e sad mene zanima poznavaoce ovakvog sistema kao na klasu kako rade oni cilindri za kipanje bale kad ignem poklopac i on stoji onda isto hidraulikom gurm kontra da se zatvori nece slobodno da padne dole jel to tako treba ili nesto ne valja
i usputkako se vadi onaj klin trebo bi skinuti jedan valjak ali neznam kako izvaditi klin sto je na lancaniku
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na prinovi,nek te dugo služi :icon_jook:
Balirka ti ima dvosmjerne cilindre i ti cilindri ti drže poklopac da se neotvori prilikom baliranja,pošto balirka nema one kuke ko što ima welgerica rp 200.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
hvala
razumijem da ima dvosmjerni cilindar ali ne razumijem sta ju drzi da poklopac sam ne spusti se svojim teretom kad na traktoru prebacim na slobodno ili plivajuce tad su oba smjera slobodna za protok
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima ti ventile. Kkav ti je upravljački sistem, žuta kutija? O kakvom klinu pričaš na valjku?
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
jeste zuta kutija pa i to da mi neko objasni ako moze posto ja sam imo velgera i sad kupio ovu pa nista nije ni slicno a kamoli isto kako funkcionise okidanje koji je zasto taster i dali mreza kad se omota koliko treba sama prekine
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
jeste zuta kutija pa i to da mi neko objasni ako moze posto ja sam imo velgera i sad kupio ovu pa nista nije ni slicno a kamoli isto kako funkcionise okidanje koji je zasto taster i dali mreza kad se omota koliko treba sama prekine

Kakvu si prije imao welgerovu balirku?? Mrežica ti mora sama stati,samo ovisi na kolko je naštelana,dali na 3-4kruga ili 10kruga oko bale.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
imao sam welger rp12 pa ima nesto tamo za stelanje pomice se na rupe to je onda sigurno za mrezu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Razlog zašto si uzeo clasovu balirku a ne onu ostavio ili uzeo welger rp 200
da te rupe su za mrežicu,na rp200 ima mislim 7rupa i mislim da prema napred prema traktoru je smanjen broj da netroši puno mrežicu.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
razlog je sto welgerova nije imala ni mreze ni soroki pick-up ni nozeve i sto je bila 198x godiste a ova ima sve to 1995 je godiste i ja mislim da nije preplacena a rp 200 nemos naci bez 10000 e , ima jedna rp 200 master cut 20000 km (10000 e) i ima jedna rp 220 za nju trazi 25000 km (12500 e)
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali svaka class 46 presa ima zaključavanje vrata pomoću cilindara (jedino mi se to nesvida kod njih), dok je to kod welgera rješeno?
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ja mislim da sve 44 i46 imaju samo cilindar ,
dali iko pravio valjak za rolo balirku kakav bi lim trebalo staviti
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
mladenmaso
Onaj klin sto si pricao to je kajla,i ona se izbija posebno jer je konusna,veliki cekic i i neki pajser ili slicno da imas po cemu udariti,a prije toga naprskas nekim sprejom za odmascivanje,ili bar naftom.
welger
Vidio sam i neke novije claas prese da je hidrulicno zatvaranje-drzanje vrata,na nekim starijim welger presama je takodje bilo npr rp 150 iz 1980 koje je imala hidrulicno dok vec rp 15 na valjke isto godiste je imala mehanicke kuke.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Dobro je onda,ne valja kad se zajedno skida jer ako zapekne jako zna se desit da pukne lancanik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh