• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolobalirka-john-deere-644-premium-oglas-8450378


Dečki moji...
ovu balirku tko kupi, taj se je osigurao za cijeli život što se tiče balirke!
ali doslovno, tko je radio sa sličnom JD balirkom zna o čemu pričam...
ova je napravila 2 000 bala, moja 85 000...hehe

stvarno, ovo je stroj prve klase...vruhnac kvalitete!

Jesi ti svoju uzeo polovnu? Jel ima ona noževe, elektroniku i kako se Zeko nosi s njom, koliko je teška??
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Hehe... ne buditie smješni!
Ja sam s njom prošle 2 sezone napravio 630 bala, ovo je treća sezona kak radim s njom, i pitanje je dal bum došel do brojke 1000. Radim samo za sebe, i eventualno ako uleti kakva usluga, ali to samo kolegama, nikakav biznis planirani.

Nije nova kupljena, hehe. Zeko se s njom ponaša sasvim oke, ima 9 od 14 predviđenih noževa, teška je cca. 3, 5 t.
Malo je slab, ali uz pravu tehniku rade odlično, i uz ne preveliko opterećnje Zekana.


Da vi vidite kak te balirke rade vani... majstor ima z nju JD-a 120 ks pa naviše, i fino 100 ha ispred njega i teraj prijatelju...nema kod takvih profesinalnih strojeva kerefeka ko kod nas...
Oni u jednom danu, u 12 radnih sati naprave 500 bala samo tak...a ja to napravim tokom dvije sezone...
Pa si razmišljajte koliko dugo ju budem imal, naravno ako se ne dogodi neka nepredviđena situacija.

TAK DA KO KUPI OVU JD 644 I RADI S NJOM 1000 BALA GODIŠNJE, UZ REDOVNO ODRŽAVANJE MIRAN JE CIJELI ŽIVOT...to je PROFILINE stroj! :)
 
S

sp1408979

Guest
Ali oni maksimalno iskoriste tako skupi stroj. Nije rješenja dati toliko novaca pa da stroj stoji. Samo ako radi je isplativ. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Danas uhvatio vremena pa oprao balirku:
20894468.jpg


Oprana,sve pregledano,dotegnuo lance,podmazao i spremio pod krov čeka daljnje baliranje:
20894471.jpg


Inače mnogi pričaju kak se Krone lagano vrti,to je istina ali kad je bala puna traktor od 80ks jednostavno stane pod ovom balirkom...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
koliko sam shvatio Krone ima modele KR 125, 130, 150, 160 i 180 razlika je očito u veličini bale, i od kad se te balirke proizvode, jer u selu ima jedna Kr125 stara 10 godina i pravi super bale i jedna Kr150 koja očajno izgleda a bale još gore, kad je čovjek vidi rekao bi da ima 300 godina.
i da ako je bitno 125 je zelena, a 150 crvena
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kak to da ju nisi prodap, a kupio si onakav stroj ?
Ima vremena za prodaju,nije sila !!
Teško mi je prodat,rađe bi novu dao na prodaju nego ovu..

koliko sam shvatio Krone ima modele KR 125, 130, 150, 160 i 180 razlika je očito u veličini bale, i od kad se te balirke proizvode, jer u selu ima jedna Kr125 stara 10 godina i pravi super bale i jedna Kr150 koja očajno izgleda a bale još gore, kad je čovjek vidi rekao bi da ima 300 godina.
i da ako je bitno 125 je zelena, a 150 crvena

Tako je..Oznake balirke su ubiti dimenzije bala koje radi,svaka bala je 120široka samo je razlika u visini..Teško je s balirkom koja nije varijabilna napravit balu 150×120 a da ljepo izgleda,jer je to previše mase koju treba stisnut..Sijeno još kak-tak al u sjenaži bala nebre nikak dobro ispast..

Crvene su starije a zelene novije..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ima vremena za prodaju,nije sila !!
Teško mi je prodat,rađe bi novu dao na prodaju nego ovu..


Hehe...

točno sem znal da budeš ovak nekaj napisal!
vidim ja, teško je tebi maknuti se od starih dobrih strojeva!
al nije mi jasno, čemu je išla nova balirka, ako je ova dobra...pa nisi nikad napisal da ne radi dobro ili tak nekaj!
čini mi se da nije tvoja odluka bila za novu Claas?
ili se varam?

I EVO JEDAN VIDEO, DEČKI OBAVEZNO SI OVO POGLEDAJTE....

http://www.youtube.com/watch?v=WdAPDVBaQgo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koliko sam shvatio Krone ima modele KR 125, 130, 150, 160 i 180 razlika je očito u veličini bale, i od kad se te balirke proizvode, jer u selu ima jedna Kr125 stara 10 godina i pravi super bale i jedna Kr150 koja očajno izgleda a bale još gore, kad je čovjek vidi rekao bi da ima 300 godina.
i da ako je bitno 125 je zelena, a 150 crvena

Imaš i KR 100, radi bale 100x120, zelene je boje, vrlo mala i zgodna rolobalirka, skoro sam ju kupio nedavno al vrisnuo je traktor i ošli novci na drugu stranu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Hehe...

točno sem znal da budeš ovak nekaj napisal!
vidim ja, teško je tebi maknuti se od starih dobrih strojeva!
al nije mi jasno, čemu je išla nova balirka, ako je ova dobra...pa nisi nikad napisal da ne radi dobro ili tak nekaj!
čini mi se da nije tvoja odluka bila za novu Claas?
ili se varam?

http://www.youtube.com/watch?v=WdAPDVBaQgo
Moja odluka nije bila za niti jednu novu balirku,preveč je to novaca za takav stroj koji ne vrijedi toliko..Krone balirka je kod mene od 2005god..Imao sam jedan veči kvar al to je bila moja greška..Prejak traktor sam kopčao za nju (135ks) i otišli mi lageri u getribi..Balirao se grašak+zob bilo puno toga a traktor jak i previše je to bilo za getribu..No složili smo getribu i dalje balirka ide ko i prije..Jako zahvalna balirka i teško mi tak nekaj prodat,no kad tad ju bude treba prodat..

A kaj se tiče ovog video clipa,mislim da je tu ipak složeno da se ide u korist JD balirki,pošto se video temelji na JD strojevima..:cool:
Inače zanimljiv sistem ovih "vrata" gdje izlazi bala ima JD,kao neka zavjesa koja se samo digne i nazad spusti,nešto novo kaj nisam vidio još..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Moja odluka nije bila za niti jednu novu balirku,preveč je to novaca za takav stroj koji ne vrijedi toliko..Krone balirka je kod mene od 2005god..Imao sam jedan veči kvar al to je bila moja greška..Prejak traktor sam kopčao za nju (135ks) i otišli mi lageri u getribi..Balirao se grašak+zob bilo puno toga a traktor jak i previše je to bilo za getribu..No složili smo getribu i dalje balirka ide ko i prije..Jako zahvalna balirka i teško mi tak nekaj prodat,no kad tad ju bude treba prodat..

A kaj se tiče ovog video clipa,mislim da je tu ipak složeno da se ide u korist JD balirki,pošto se video temelji na JD strojevima..:cool:
Inače zanimljiv sistem ovih "vrata" gdje izlazi bala ima JD,kao neka zavjesa koja se samo digne i nazad spusti,nešto novo kaj nisam vidio još..


Naravno, razumno govoriš!
No bez uvrede, po meni loša odluka kupiti novu balirku za tolike novce, pogotovo ako ne radiš usluge i godišnje oko do 1000 bala za sebe!

I još k tome da imaš dobru balirku doma.... :(


HEHE, nema tu veze čiji je video, to su činjenice.
JD ima potpuno drugačiji sistem izbacivanja bale van, i to mu daj definitivnu prednost.
Po meni JD u svijetu balirki No1!


P.S. Ne solim tu pamet nekome sad, KAO DA SAM JE ZNAO DOK SAM KUPIO JD BALIRKU KAJ JE TO! :)
Kupil sem ju igrom slučaja, nesem do tad ni znal kak zgleda JD balirka...no s vremenom i iskustvom shvatiš o kakvom se stroju radi.


Jednom prilikom mi je jedan stočar rekel, imal je WELGER RP 220 ko bombon, i tak ja svake god stanem kod njega da vidim koje strojeve je nakupoval, inače jako je bil susretljiv i sve mi je pokazal i objasnil!
Kad ono jednom ja ugledam kod njega JD 575 balirku-ja ostanem paf, pa reko kaj si prodal ovu Welger???

VELI ON MENI, 2 KLASE IZNAD TI JE JD, SVIJET ZA SEBE...
a meni niš jasno, ja blejim v nju...reko kaj mi ovaj govori...
i nakon 2 god ja kupim JD.... :)
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Viđam pottinger balirke po netu i jednake su kao i gallignani. To gallignani radi balirke za pottinger ili ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ipak mislim da su McHale broj 1 balirke u svijetu.

Slažem se:icon_wink:

Definitivno broj 1, nemože ni JD parirati McHale-u, tu netreba ni reklame, to je provjereno.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Slažem se:icon_wink:

Definitivno broj 1, nemože ni JD parirati McHale-u, tu netreba ni reklame, to je provjereno.

A čujte, o tome se more raspravljati...ali činjenica je da je ova nova McHale serija F5 gotovo pa identična balirci JD575 koja je napravljena ak se ne varam 1998. godine!
Razlike su samo u elektornici, pumpi i sustavima podmazivanja, te načinu uključivanja noževa! Sitnice zapravo...

No dobro, za naše potrebe svaka balirka u ispravnom i urednom stanju bude napravila svoje!
Oko 500 bala po sezoni radi svaka, naravno uz razumnog šofera!

Druga priča je dok balirka radi 5 000 godišnje, e tu se već razmišlja o profesionalnim balirkama! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh