• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Koja je razlika između varijabilne, fiksne i tlačne komore kod rolobalirka.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
varijabilna ima promjenljivu zapreminu komore pa može praviti veće ili manje bale. Osim toga sabijanje mase počinje od samog početka punjenja pa je jezgro bale takođe dosta stisnuto.
Fiksna kako joj samo ime kaže ima komoru kod koje se zapremina nemože mijenjati. Pravi bale fiksne veličine, jezgro bale je mekše nego kod balirke sa varijabilnom komorom, jer sabijanje počinje tek kad se komora sasvim popuni.
...Tlačna komora, odakle ti to :icon_scratch: nešto si pomješao!?
Sve su one tlačne komore jer vrše sabijanje odnosno stlačivanje mase uz pomoć: valjaka, lanaca sa letvama ili remenja što zavisi od izvedbe balirke.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma krivo sam napisal, zapravo me zanimlo još kakva je to poluvarijabilna komora.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Takvo nešto ima Claas a zove se MPS što je skraćenica od Maximum Pressure System.
Taj sistem se sastoji od tri valjka koji uz pomoć posebnog mehanizma i opruga jednim svojim dijelom se spuštaju u komoru.
mps1.jpg

Tako rotacija bale počne dosta ranije nego u komori bez tog sistema. Jezgro bale zbog toga bude nešto bolje zbijeno pa samim tim u takvu balu stane više mase.
mps3.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Vezanje je špagom.
Veže sa dvije špage. A koristi tip 500 za slamu i sijeno a tip 330 - 400 za sjenažu. Potrošnja za 12-16 omota je 56 - 63 m/roli
Fiksna komora na lance, poluautomatsko podmazivanje lanaca, pick up širine 180 cm. Dimenzije bale 150 X 120 cm.
 

coka

Novi član
Tu od
31 Pro 2013
Poruka
7
ja imam Welger RP 220 Profi i veoma sam zadovoljan sa njom
a sta vi kazete na nju
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
p8yu.jpg

Gdje se mogu naci ovaki lanci za rolo balirku wolagri r 10 ili imali iko da ih reparira.
Posto ima onih cahurica da su mi popucale
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
lance sam narucio u messis u zagrebu trebali bi sledece sedmice da stignu. na balirci imam samo mrezu trebo bi mi mehanizam za spagu ali nemam nista osim kutije dje idu klupka. neznam kako bi to trebalo izgledati baliku sam svu rasturio i remontujem po malo.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pozdrav svima.
Da li netko ima balirku DEUTZ FAHR 2.30? Je li to balirka sa noževima ili bez noževa?
Kakva je ta balirka inaće? Ako bi ju kupovao rabljenu da ne kupim nešto do kraja pohabano
 

Najnoviji postovi

Na vrh