• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To ti je manja balirka,recimo ko clasova 44
Nema noževe,neznam ako se nađe gdje koja sa mrežicom i to je rijetko.Inače stroj za male novce i pogoni je traktor cca 75ks.Nije velika,robusna i teška.
Sa kojim traktorom bi je tjerao i do koje svote novca ideš za balirku,ako bi za te novce bila recimo welgerica rp200.
Inače jedna je takva df 2.30 u selu i mislim da je čak i na prodaji.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Ima u oglasu neka več za 34000kuna, samo pitanje kakva je. Kak rade te balirke sa valjcima? Jesu bolji valjci ili remeni? Kakve su one sa varijabilnim komorama? Jel to bolje od fiksne?
Kupio bi neku balirku za solidne novce, radio bi godišnje 100bala.
Kupio bi traktor deutz agrotron 4.85 ili 4.95 i omotač za bale.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovisi na šta naletiš. Za 40 000kn teško da češ nač neku dobru na remenje.Varijabilna ti radi balu od samog početka,znači ona ju od početka tiska i preša,dok fiksna ona samo pri kraju.Za sjenažu je bolja na valjke,jer neke na remenje nisu dobre,hoče remeni se prefrknut ili proklizit od premokre trave.Za taj traktor uzmeš bez brige kakvu hočeš balirku on če tjerat sigurno. Samo ovisi sa kojim novcima raspolažeš da ti možemo dat savjet.Jer balirka sa večom i boljom opremom je skuplja.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kupio bi neku do 40000kuna. samo da bi našao neku koja bi bila u redu. ne isplati mi se davati vecu lovu za balirku za 100 bala godišnje, a balirka mi treba, problem mi je što je nema nitko u blizini pa da bi mi mogao uslužno izbalirati i omotati. bez opreme za sjenažu je danas teško, npr. prošla godina bilo je rano velikoga sijena običnoga, ljulja, lucerne a mogu ju samo gledati kad nemogu sjenažu napraviti,a do polovice 6.mjeseca nije bilo dobrog vremena za posušiti
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo ti recimo ova clasovka,za tvoj traktor bi bila ko rođena,netjera se teško ljudi ju tjeraju sa troktorima od 70ks. Ovo je balirka od prijatelja i našeg forumaša Franca.Balirka je uredna ljepo radi bale,i nebi ti ju preporučio da nevalja.
Za 40 000kn neznam baš da češ nač neku dobru balirku sa širokim pickapom mrežicom i noževima.Ali ako nađeš super.

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-claas-44s-oglas-10235215
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
što se tiće balirke deutz fahr rb 3.20, da li je za takvu balirku jako puno ako je napravila oko 14000bala? koliki je okvirno radni vijek takvih balirka?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Imali ko resenje kako da napravim vezanjem spagom.na balirci imam samo mrezicom umotavanj a balirka je wolagri r10 letva lanci
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
što se tiće balirke deutz fahr rb 3.20, da li je za takvu balirku jako puno ako je napravila oko 14000bala? koliki je okvirno radni vijek takvih balirka?

koliki je radni vijek rolo balirka? je li jako puno 14000bala?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pa meni je prilično puno 14 000 bala mislim da je to negdje pred kraju za balirku naravno ovisi koja je marka ali svejedno dosta je to bala...
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
"Imali ko resenje kako da napravim vezanjem spagom.na balirci imam samo mrezicom umotavanj a balirka je wolagri r10 letva lanci"


Možda neki sistem elektro motorica, mislim da bi dobar električar to mogao nešto izkombinirati...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Puno bala se čini,al to su sve balirke preko 15god starosti i kaj očekivat kaj budu imale 2000-3000 bala???...Netko zna napravit 5-6000bala godišnje a koliko bi tek onda bilo na 15godina :(happy):

Opče stanje balirke puno više pokazuje nego broj bala..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovisi kakva je balirka i ko ju je kako tjerao.Prijatelj ima clasovku 44 i godišnje radi cca 2-3 000 bala samo sijena napravi 1-1 500 bala plus otava,slama i sjenaža.Balirku več ima 6-7god i znači kod njega je napravila preko 10 000bala a ko zna kolko je napravila negdje u njemačkoj ili odakle je uvežena.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Imali ko resenje kako da napravim vezanjem spagom.na balirci imam samo mrezicom umotavanj a balirka je wolagri r10 letva lanci
A sto bi to radio? sto ti se ne svidja mreza?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
što se tiće balirke deutz fahr rb 3.20, da li je za takvu balirku jako puno ako je napravila oko 14000bala? koliki je okvirno radni vijek takvih balirka?
Po meni ako je stvarnih 14000 nije strasno,cak i ako je radila zelenu masu i slicno,sto najvise unistava presu i stvara najvece opterecenje.Vidjo sam neke i sa skoro 50 000 koje su dobro odrzavane pa kad je gledas neces rec da ima toliko,a vidio sam i jednu koja je bila 30 000 pa su bili truli valjci ima koji je vec imo rupe i možes prst ugurat u valjak,tako da nije merodavno svakako..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
"Imali ko resenje kako da napravim vezanjem spagom.na balirci imam samo mrezicom umotavanj a balirka je wolagri r10 letva lanci"


Možda neki sistem elektro motorica, mislim da bi dobar električar to mogao nešto izkombinirati...

Pored elektro motorića trebaju još i vodilice, mikroprekidači, vjerovatno i nešto elektronike...
Na kraju je pitanje kako će sve to funkcionisati.
Mislim da ti se ne isplati to ugrađivati i prepravljati.
Vezanje špagom je sporije nego mrežicom a pogotovo ako veže samo sa jednom špagom.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Welger rp150 ima sistem čiste mehanike sto se tiče vezanja spagom pa probaj pogledat negdje na internetu kako to izgleda,po meni dosta jednostavno.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ako ne patis od elektronike taj sistem na rp 150 je super jednostavan kao sto ej i clan Zeljko81Bj preporucio,kod nas kad smo imali tu rpesu nije funkcionisao remen koji klikce i odredjuje broj namotaja manile nego samo rucno nategnes sajlu i polako je pustas jer se moglo uociti kolko je namotalo manile,jedino noz moras onda smislit,ali to je najednostavniji sistem sigurno od svih,ali otvoren prozor prasina tuce,jos ako je sajla bez neke gume onda ces imat u najboljem slucaju zuljeve samo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh