• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Mi koristimo samo špagu i to sa jednom i sveže mi za 20 sek ali prilično gusto i gas je koliki i tjekom baliranja znači nepušta se gas nikako, ove godine možda budem probao sa dvje špage znači gotovo vezanje za max 10 sek ali mislim da neću dugo sa dvije radi toga što mi onda vise dva kraja špage dok sa jednom visi jedan kraj a nevolim kad visi špaga tjekom transporta.
Špaga ili manila mislim da je jeftinija od mrežice stim da je ružnije puno bez mrežice, ja platim 2 klupka špage 230 kuna tip 750 i sa ta dva klupa sveže oko 80-90 bala, ako se ide baš jako gusto vezanje onda oko 70-75 bala ali tako gusto nikad nevežem nema potrebe za tim. Da i imam sistem za mrežicu vjerovatno ga nebi ni koristio zato što je skuplja mrežica, a i nikad nežurim toliko da mi znači 15-20 sek duže da veže, ljepota mi i nije bitna jedino dok se vozi kroz selo, a kad se pospremi pod šupu više ju nitko negleda osim kravica samo što je njima bitnije kako je iznutra a ne izvana. Najviše mi smeta to što se malo nakupi smeća ispod balirke dok sveže ali ni to se nevidi taman kad svirne da je puna odmah ide vezanje taman idem u nazad nekih 10 metara i ubacim u naprijed i bala je već pri kraju sa vezanjem tak da i to što se raspe ne raspe se na jenom mjestu nego po površini (zato što nemam ispusnu rampu na balirci). Poznajem i ljude koji koriste ponovno te špage kada odmotaju bale i opet baliraje sa tom špagom, znači ne režu špagu nego se bala odmota i namata u klupko i povezuju se jedna za drugom i kad se nakupi od više bala tad opet ide u balirku (znači koristi više godina istu špagu, ja to nisam probao neda mi se zezati sa tim pošto ne baliram puno ali koji baliraje više, tako radu).
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za toliko bala je sasvim dovoljna špaga, mada bi ti i jedna rola mreže mogla biti dosta za dvije godine...
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa realno za toliko bala se ne isplati imat rolo presu....sem ako nemas nikog da ti uradi uslugu,ili imas dosta novaca da ne predstvalja problem da su ti zarobljeni u odredjenoj masini.

Ja iskreno nisam vidio vezivanje manilom za 20 sekundi,necu rec da nije moguce,ali snimi pa nam pokazi sad bar svako ima mob sa kamerom. ja bi bas da vidim gusto svezanu balu za 20 sekundi sa jednom uzicom.Ja imam sa dvi uzice pa izadje oko 25 sekundi welgerov sistem.
Jos jedna stvar mrezu mozes vezat i na pola gasa,ne mora biti pun,a za iskoriscenje ponovo uzice,kod nas je toliko los kvalitet da se ja nebi usudio ponovo je stavit,iako je to moguce kod jednostavnih sistema vezanja.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
rolo balirku trebam samo radi sjenaže...nemam u blizini nikoga ko bi mi mogao uslužno izbalirati i omotati bale, ima par ljudi samo balirke za male kockaste bale. radio bi oko 100 bala sjenaže plus suho sijeno i nešto slame
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pa realno za toliko bala se ne isplati imat rolo presu....sem ako nemas nikog da ti uradi uslugu,ili imas dosta novaca da ne predstvalja problem da su ti zarobljeni u odredjenoj masini.

Ja iskreno nisam vidio vezivanje manilom za 20 sekundi,necu rec da nije moguce,ali snimi pa nam pokazi sad bar svako ima mob sa kamerom. ja bi bas da vidim gusto svezanu balu za 20 sekundi sa jednom uzicom.Ja imam sa dvi uzice pa izadje oko 25 sekundi welgerov sistem.
Jos jedna stvar mrezu mozes vezat i na pola gasa,ne mora biti pun,a za iskoriscenje ponovo uzice,kod nas je toliko los kvalitet da se ja nebi usudio ponovo je stavit,iako je to moguce kod jednostavnih sistema vezanja.


Evo video vezanja, ali ovdje je brat terao dok sam ja snimao mobitelom, a on inače ne balira pa nema nekog iskustva i gas je bio na nekakvih 1400 obrtaja iako se čuje u jednom trenutku da sam mu rekao gas on nije mene čuo pa nije ni dodavao tako da je vezanje pri ovako manjem gasu trajalo mislim 35 sek, inače vezanje krene par sekundi nakon što svirne, vidi se i po bali kada je otvorio komoru da se bala polako vrti da nema dovoljno gasa, budem ove godine snimio vezanje na 2000 obrtaja ja inače tako teram stavim ručni gas i dok ne završim cjelu njivu nesmanjujem.
Evo video vezanja sa jednom špagom:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ABOvyCKinxA[/YT]
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Danas sam pravio rampu za balirku na sto bi moro obratiti paznju
ah2f.jpg

vmkr.jpg

9r7d.jpg

bclh.jpg

5bxl.jpg
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Dok kreneš balirat zemi si jošjednog federa sa sobom na polje zlu ne trebalo.Ja na svojoj JD 575 imam puno jači feder.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Nisam mogo naci jaci feder pa cu staviti dva komada i kupi cu koji da bude u traktoru..
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Nebuš vjerojatno imal problema sa pucanjem nego ti feder bude oslabil pa nebude dizal rampu.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Kako izgleda taj feder
Ja sam mislio da napravim neki spaner na federu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Poslikam ti danas u toku dana pa stavim...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega kupuje rolo balirku, našli smo ovo, ali ja osobno nikad vidio niti čuo!!!
Idemo ju danas pogledati, nije skupa možda padne i trgovina.
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-oglas-9297496

Vidio sam na internetu da je talijanska firma koja još i dan danas proizvodi balirke, ali nam je totalno nepoznata,

Dajte neko mišljenje.

Pogledajte od 1:20 kakav je to sistem, nešto slično ko Krone letva-lanac, ali ovdje su ko neki valjčići koji se vrte u krug!
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=d-tXay66Yp8[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čudna balirka,nikad nisam vidio takav sistem komore da su ti malo valjci,to mi nekak ne uljeva povjerenje..:icon_scratch:

A balirka ko balirka,treba ju pogledat cijelu..
Tehnoloski je zastarjela,rađe neka ti kolega gleda nekaj malo novije tehnike,ne mora opet bit puno novije,ali bar modernije ili poznatijeg imena..

Ak je spreman dat duplo i jos malo vise novaca nego je ova sa oglasa imam pravu balirku za njega..:8):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bili danas, vidjel ii balirka je varena na više mjesta i općenito je u trulom stanju tak oda je otpala odmah u startu.
Nego kod tog istog gazde smo gledali Fiat-Hesston 5580 (mislim da je ta oznaka) u jako dobrom stanju i ide dosta jeftino, vjerojatno ak se kolega odluči sutra ili u petak balirka stiže doma pa bude slika.
Sviđaju mu se te Fiatove na remene i još k tome jer su varijabilne, za sijeno mu trebaju manje bale, a slamu bi balirao u veče bale.
Inače, kupuje balirku do 2500€, više nema, a i neda više za balirku jer koliko njemu bude trebala bolja mu netreba, radi do nekih 60 bala sijena i do 100 bala slame, pogonjena bude sa IMT 567 :)
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ta 5580 mislim da je stariji tip od ove sve tri, ja sam imao ovaku kao na prva dva linka i opet bih se usudio takvu kupiti i vjerujem da je bolja od 5580 i ove zadnje 5650. Bar sam siguran da ova 5670 je bolja u radu od 5580 pa čak i od 5650 ali moja je imala 5670 H a na ovoj piše auto a mislim da je to isti klinac samo što može sama preko kompa otvarati i zatvarati komoru il tak nešto.

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-fiatheston-5670-oglas-10498717

http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/prodajem-rolo-balirku-fiat-agri-oglas-8103382

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-fiatagri-5650-hesston-oglas-10565337
 

Najnoviji postovi

Na vrh