• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
@bajo probaj nabavit od perilice rublja federe oni su dosta jaki!!
Mora cu i njih probati i vidjeti dali mi pasu gornji od ves masine. Hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Bili danas, vidjel ii balirka je varena na više mjesta i općenito je u trulom stanju tak oda je otpala odmah u startu.
Nego kod tog istog gazde smo gledali Fiat-Hesston 5580 (mislim da je ta oznaka) u jako dobrom stanju i ide dosta jeftino, vjerojatno ak se kolega odluči sutra ili u petak balirka stiže doma pa bude slika.
Sviđaju mu se te Fiatove na remene i još k tome jer su varijabilne, za sijeno mu trebaju manje bale, a slamu bi balirao u veče bale.
Inače, kupuje balirku do 2500€, više nema, a i neda više za balirku jer koliko njemu bude trebala bolja mu netreba, radi do nekih 60 bala sijena i do 100 bala slame, pogonjena bude sa IMT 567 :)

Ta Fiatova balirka se jako lagano tjera. Proljetos sam omotavao bale čovjeku koji ima takvu balirku i tjera je sa Urususom 355 tako da bi morao Imt ići bez problema s njom. Znači čovjek je balirao zelenu zob i cijedila se voda iz nje, ali išlo je bez problema, a bale su bile tako teške da ih je Z6211 jedva nosio uz brdo. Jedini problem kod te balirke je kad se počne balirati bala mora se jako polako krenuti inače se zaštopa na ulazu u komoru. Omotavanje je sa jednom špagom. Isto tako čovjek je sad nedavno kod mene kupio istu takvu balirku i tjera je sa Imt-om 558 i ide bez greške. Jedino uvijek imaju jedno crijevo iskopčano pa kad krene kući onda ukopča drugo crijevo, podigne balirku, osigura klinovima i tjera dalje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako su dobri ne pucaju dobra balirka za suho za zeleno baš i ne kod mene ih bilo ali ih gazde prodali ostala jedna i ta se prodaje .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Pa ne bi trebali pucati, ali ako se radi zelena masa onda hoće pucati. Ima čovjek df balirku na remenje i puknula su mu dva remena kad je radio zeleno. Prvo mu je bio pukao jedan pa je nastavio tjerati i onda je pukao i drugi i tu je stao. Mislim da ova Fiat-Hesston ne može balirati slamu po danu već predvečer ili ujutro.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A što nebi balirka s remenima mogla balirati suhu slamu po danu??? Znamo da je to mana balirki na valjke!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ne znam kažem nisam siguran. Ja imam balirku koja je kombinacija lanaca i valjaka i mogu balirati što hoću kad god to želim.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
To je isti pricim kao moja wolagri oko komore letve lanci dolje dva valjka samo kod mene je uzi pikap.oko 160cm
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
A što nebi balirka s remenima mogla balirati suhu slamu po danu??? Znamo da je to mana balirki na valjke!

Problem kod tih balirki je pri vezivanju,jednostavno se nakupi slame i makaze ne mogu da odrade ono sto im funkcija.
Mozda kad bi bila koja na mrezu radila bi dobro.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
@welger
@zetor

Jel ima kakvih problema s pucanjem remena??


Kod mene nikad nije pukao remen. Moja bolje radi po suncu nego po rosi, na primjer u slami kad je rosa kad treba balu iskipati i otvorim komoru bala se zaljepi na vratima i neće van ispasti koliko se nabije a po danu ide odlično.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ne zašto bi me zezalo? Pa isti je sistem vezanja kao u welger rp 12.
Mislim da je model L2 al nisam siguran.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kupio bih rolo balirku ali ne znam sta bih uzeo pa me zanima sta mi vi predlazete.
Cijena do 5000 eura mozda malo i preko ali tu negdje.
Ja sam nasao neke koje mi se cine dobre ali ih opet treba otici vidjeti.

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolo-balirka-galligani-3200-oglas-10734673
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/balirka-rolo-claas-oglas-7507235
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/rolobalirka-deutz-fahr-rb-3.20-oc-oglas-4714780

E sad ne znam ni sam sta bih uzeo da li na valjke ili na lance, na remenje ne bi uzimao, radio bi samo suvo sijeno i slamu.
Nije mi bitno toliko da li je na spagu ili mrezu, naravno treba imat nozeve.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Sve 3 balirke su dobre,e sad koju uzet..:(think):
Teško se to odlučit al recimo DF nebi uzimao,znaci ostaje samo CLAAS ili Galignani...Možda je Galignani malo bolji izbor od CLAAS-a jer ima komoru na zakačke i mislim da se lakse vrti...Između te dvije balirka bi trebalo presudit koja je u boljem stanju,i onda se odlučit..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ovu claas bi ja odma otiso pogledat i kupit ako je ispravna, to je jako dobra cena za taj model,ili prvo pozovi da vidis da nije prodana :)
imas siroki pik-ap,nozeve,mrezu,manilu,ako dobro vidim kip rampu,vezivanje je sigurno iz kabine traktora elektronski.
Ako je ta cena kao sto stoji u oglasu,bolje mislim da ne mozes naci za te novce.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja se nebi dvoumio, samo ova cijena za Claas-a mi je premalena nekako... Prije par mjeseci je bila koliko znam oko 9000 €
 

Najnoviji postovi

Na vrh