• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana 6340 riječ je o novoj liniji,znaš kakav mi šogor ima traktor. I novije linije su jače. Neznate kako se teško tjeraju welgerice rp200.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imaš i dvije vrste novih linija zaobljenih! Prvi su navodno 68 ks, a drugi 72...no nije tema.
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Pomoć. Počeo sam rastavljati presu Heston 5540, pa sam naišao na problem. Mozda se netko od vas susreo sa ovim. Kako skinuti onaj prsten sa osovine, da bih mogao skinuti ležaj? Postavio sam sliku da vidite o čemu se radi.
Hvala na pomoći.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Grijanjem prstena brušenjem prstena varenjem nečega na prsten da posluži kao radap ciger i sl .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
koliko vidim ovo se lezaj raspo pa je osto onaj unutrasnji dio? ako je tako onda ga polako na jednom mjestu brusi ili zarezi al pazi da ne zarezes i osovinu ostavi malo i onda udari cekicem ili nekim spicem tu vise puta i terbo bi taj prsten puknut i onda ga polako svuci :)
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Tako je, na toj osovini raspao ležaj, a na drugoj je čitav, ali njega hocu zamjeniti. Ako ovaj prsten prerežen, onda kasnije staviti novi?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
koliko mi se čini to je dio ležaja, vidi dobro dal se drži ili ne

 
Posljednje uređivanje:

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Poštovani kolege forumasi ,moze li mi netko reci vise o održavanju rolo balirke na sistem lanac+letva. Procitao sam citavu temu,ako sam dobro zapamtio kod balirki na remenje,mijenja se remenje kada se rastegne ili pukne,kod balirki na valjke mjenjaju se samo lezajevi na valjcima. Da li se onda kod sistema lanac+letva mijenjaju nekad te letve i lanci. Pitam za presu koja ima fiksnu komoru,npr Krone 125,Krone 130. Puno vam hvala unaprijed.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Mijenjaju se kad se rastegnu ili kad puknu. Ovisno o mogućnostima.
Nama je puknuo lanac na New Holland 544 i nekakav zamjenski smo platili nešto malo više od 1000 eura i stavili smo nove ležaje koji su na krajevima letvi.
Nismo imali novca za oba nova pa smo od tog jednog novog i jednog starog napravili dva cijela. Jedino što odmah moram napomenut da je to ooogromna muka za vratit nazad u balirku jer ti lanci i letve po mojoj slobodnoj procjeni imaju oko 400 kg.
 

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Hvala hellboy152. Pa to je onda po cijeni priblizno kao i kod zamjene remenja. A kolika je cijena tih lezajeva sto idu na letve? Nakon koliko bala se moraju mijenjati lanci,koliko izdrze otprilike?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Pa naša balirka je 1994 god i vdjelo se na njoj da bi trebalo zamjeniti lance, ali nikako doći do do novaca, sve dok nisu puknuli. Dakle, to je 20 god rada (čisto sumnjam da je prije toga mijenjano) i tko zna koliko napravljenih bala. Kupljena je polovna pa samo Bog zna koliko je bala napravila prije nego je došla kod nas, a kod nas je u 4 sezone napravila oko 1500 kom.
Mi smo ležaje platili oko 20 kn/kom, kinezi.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
A moraš paziti na sve. Opće stanje, da nije negdje lomljena pa da je zavareno, stanje ležajeva, lanaca, kardana.
Najbolje bi bilo balirku isprobati prije kupnje čisto da se uvjeriš da sve funkcije rade (pogotovo ako se upravlja preko neke vrste kompjutera) ali čak i tada će se sigurno dogodit da će se nešto naknadno morati popravljati ali barem si siguran da ono glavno radi.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Malo pretresanje prese pred sezonu i montiranje novog dela sutra se nadam da ce biti spojen i fiksiran pa da probamo :)



050520141910.jpg
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Prava stvar ovaj dozator :cool2: :icon_wink:

Koliko dizni ima??
I dali je to sve komplet kupljeno kako je na slici ili se neka stavka posebno kupovala???
Ima kakav regulator da se regulira brzina protoka vode?=?
I na kraju cijena ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh