• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
ljudi imam jedno ptanje , posjedujem rolo presu welger 150,
pa me zanima dali se jos nekom desava da se vrata prilikom punjenja sama otvore
tj. moram ih cesto hidraulikom pritvarati, ali takoje tesko odrediti pravu cvrstinu bale
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Na toj presi je tzv. hidraulično zaključavanje komore, sigurno nisi sam jer problem sa otvaranjem komore tokom punjena ima većina presa sa tim sistemom zaključavanja.
Problem može biti u cilindrima koji otvaraju i zatvaraju komoru. Moguće je da su mandžete na klipovima oslabile pa propuštaju ulje. Ali isto tako, što je još vjerovatnije, problem može biti i u samoj hidraulici na traktoru. Moguće je da ti negdje neka gumica pušta ulje i ventil više ne drži tako dobro, kad u komori prese poraste pritisak.
 
Z

zikin

Guest
Pozdrav narode zanima me imal ko ikakvog iskustva sa rolo balirkom santini s. G. 150 najvise lici na fort 21
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi u skorijoj sam buducnosti akobogda mislio uzeti rolo balirku,interesuje me kakve su dutz fahr 3.20, i dali je zetor 7011 moze tjerat ja vjerujem da moze....

i ako ko jos posjediju kakvu balirku da mi da kakv savjet itd...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Koliko ks je taj Zetor?? Moj 6245 je tjerao moju Sipmu sistem valjci-lanci od 2007. pa sve do kraja 2011. kad je proxima došla. Ja bi ti preporučio da i ti uzmeš balirku tog tipa jer su lagane za tjerati. Krone ti je taj tip balike. Koji ti je novčani rang za balirku?? Misliš balirati i zeleno ili samo suho??
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Za tu df-ovu balirku trebaš traktor barem 75-80ks prijatelj za 7340 ju tjera kada bala sjenaže je pri kraju malo zeko promjeni zvuk,ako ju misliš tjerat sa noževima onda kupuj drugi traktor ili odma si uzmi neku letva-lanac
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Moze, ali samo suho, i to mu je na knap jer je ta balirka dosta teska i masivna, a zeko je dosta velik a nema prednju vucu.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa zetor 7011 u knjizici mi pise 51kw,gledao sam te rolo balirke nekako mi dutz fahr izgleda najbolji,za pocetak sam mislio samo suhe bale pravit,a naravno i sjenazu za svoje potrebe, balirka ima 14 nozeva.... sad neznam mogu li se nozevi skinuti? al kako god se ja skontam mislim da bi je zetor trebao moci i u suhom i zelenom tjerat?

koliko sam ja mogao naci na netu treba joj 44kw
http://www.mascus.co.uk/specs/round-balers_985594/deutz-fahr/rb-3-20-oc_1023943
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ako ima nozeve zaboravi da ćeš je tjerati. Neki baliraju sa Z7340 koji ima 80,85 ks pa je teško tjera. Za balirku s noževima treba 90,100 ks traktor.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa ne moram je tjerat 3 direkt,redukujem 3 spora i mora to ici...

uostalom to bi radio za svoje potrebe,znaci suhe i naravno sjenazu,al ne mora to biti potpuno zeleno moze malo da provehne itd...

a mogu li se nozevi skinuti? pa da se radi bez nozeva?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
E to ne znam, ali znam kad sam ja kupovao balirku, mi smo htjeli s noževima, ali su meštri kod kojih smo kupovali rekli da nema šanse da mi tjeramo takvu balirku sa 60ks, već da treba 90,100 ks za takvu balirku.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
svaka balirka koja ima noževe(i samoutovarne prikolice) može raditi sa ili bez noževa...imaju dole ili sa strane neku polugu ili slično kojom se ti noževi podižu gore ili se spuštaju pa se radi bez njih...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Nozevi se mogu iskljucit kad recimo baliras suho ili slamu. Ta balirka ti balu sabija u komoru onda pocne vrtit. Kod zelenog ti je bitno da je bala dobro nabijena i pravilno napravljena tako da kod omatanja se ne raspadne. E sad taj zetor to bi i mogao vrtit ali ne dugo. Moras znat da sa tom balirkom vjerojatno neces moc balirat suhu slamu. Recimo kad ti se pogodi kisna godina kao ova kad su livade malo mekanije ti sa tom balirkom i tim zetorom nemozes nikud zato sto nema prednju vucu. Za te novce mozes kupiti noviju balirku recimo welger, claas varijabilnu sa nozevima i mrezom koja se lagano tera ili recimo sistem lanac - letva valjci kakav ima krone i gallignani koje se najlakse vrte kao i remenasice.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
ako mislis zeleno balirati kupi varijabilnu balirku al neku jacu jd ,claas vicon nebus pozalil u mom kraju svi tjeramo varijabilne i u zelenom i suhom a i slami od najveceg do najmanjeg gazde varijabilna zbija balu od pocetka i bolje ju sabije traktor je pod stalnim opterecenjem a fiksna ti ju guzva a na kraju kad treba stisnuti balu traktor ti oce krepati
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Baš me zanima ta varijabilna balirka koja napravi bolju balu sjenaže od ove s fiksnom komorom..

Koje modele balirki ti uspoređuješ,varijabilna i fiksna komora??
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kakve su ove balirke bez nozeva,npr welger rp 200,i u cemu je razlika ako nema nozeva? vidim imaju i manji pick up,al ja mislim da ove moze traktor od 40-50ks da tjera...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=UlSXyz_NSMg[/YT]

Gledaj šta ta balirka radi Zetoru 6340 (70ks) uzbrdo u zelenom. Razlika ti je kad balirka nema noževa onda masa bude dosta krupna i teže ju je za davati i manje stane u balu, a kad balirka ima noževe onda sasječe masu na 3-4 cm, više stane u balu i lakše je za davati.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
evo ako grijesim ispravite me ali tu u moj kraj dolazi frajer balirati sa welger rp 12 lucernu i to je bala more a povrsina nije neka i ja sam siguran da bi john deere 580 napravila puno manje bala ali kazem ako sam u krivu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
rp12 ta balirka ti ima manje bale od rp200 i zato ih je više. Welgericu rp200 zaboravi da češ ju tjerat sa traktorom od 50ks,ni u suhome a pogotovo sjenažu,možda bi mogo rp12.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,144
Baš me zanima ta varijabilna balirka koja napravi bolju balu sjenaže od ove s fiksnom komorom..

Koje modele balirki ti uspoređuješ,varijabilna i fiksna komora??

ja sam jedne godine radio sjenažu s hestonovom balirkom 5630 koja je imala varijabilnu komoru i bale su bile tvrde kao kamen,kolega koji mi je omatao bale imao je jd balirku i rekao je da se bale dobre iako ju je tjerao imt 542
 

Najnoviji postovi

Na vrh