• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
E vala jeste dobra stvar,stvarno je milina raditi :)
Pa zavisi sta radis,dal se koriste nozevi ili ne itd,ovaj je 125ks i radim na eko kardanu 1500 obrtaja motora,vec pri kraju se cuje da mu je malko teze ali ne pusta obrtaj niti baca dim,ali i presa pocne sva da vibrira ;D
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
090520141926.jpg

090520141927.jpg

080520141920.jpg
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Posto se ne razumijem u ovu tehniku mozete li mi objasniti koliko mora biti suva trava koja se umotava i za sta sluzi dozator.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Upravo suprotno ta trava nemora biti suha nego mora biti mokra tj. zelena i dozator služi za inokulante koji bi trebali poboljšavati kvalitetu te sjenaže.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za bale u mrežici trava, odnosno sijeno mora biti suvo kao i za kockaste bale. A dozator se ne koristi.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako hoćeš daj mi mail adresu na PP, da ti pokušam poslati (pošto je veza katastrofalna a dokument je "težak" 5,6 MB) kompletno uputstvo u PDF-u za rolo balirku kr 125 - 155.
Vjerujem da će ti biti od koristi.

da li netko zna podesiti mehanizam za omatanje mrežom na rolobalirci krone kr 125?

Jesi li dobio upute?
Nadam se da su bile od pomoći i da si našao kako riješiti problem sa podešavanjem mehanizma za omatanje?

Ako nekome zatreba takođe imam upute za rad, (u PDF-u na Hrvatskom jeziku) za sledeće rolo balirke:
1. Krone Vario pack 1500, Vario pack 1500 MultiCut / Vario pack 1800, Vario pack 1800 MultiCut;
2. Krone Round pack 1250, Round pack 1250 MultiCut / Round pak 1550, Round pack 1550 MultiCut.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
dobio sam..puno hvala..budem probal podesiti po knjizi sve i moralo bi biti dobro jer je balirka radila 5 sezona i ko nova je, samo je neka caka u vezanju mrežom
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
U čemu je problem odnosno, kako ti se manifestuje ta "caka"?
Možda nije problem u podešavanju, pogotovo ako je prošlu sezonu završila dobro a sad zeza odmah na početku.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pokazivači napunjenosti nisu podešeni jednako, to moram popraviti. kočnicu moram podesiti i onda bi trebala raditi dobro. jedna strana bale je bila više nabita pa mi se mreža na toj strani podrapala
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Provjeri da nema korozije na tanjiru kočnice. Ako ima samo malo korozije rola će prilikom omatanja početi blokirati i previše zatezati mrežicu što onda može dovesti i do pucanja mrežice.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
U uputama koje sam ti poslao, na strani 71 imaš detaljno opisano kako da poštelaš kočnicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh