• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Sistem spage bi stavio da ga imam u slucaju da mi zakaze mrezica.ili bale koje bi odma davao kravma. Elektronika mi nije problem imam frenda koji je elekticar. A i ja se po malo razumjem fali mi ideja kao bi to.izgledalo.ili ako neko ima gotov siste kupio bi.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ja jos nisam vidio ni jedan sistem mreze koji je zapetljan i da bi mogao iz nekog razloga zakazati,cak sa imao slucaj na staroj presi da su mi se kontakti zaprasili pa sam par bala rucno pokrenio mrezu(jer ako ima kocnicu to moras dici inace je mreza sama obicno odblokira,da bi ti bilo lakse okrecati valjka ona dva sto uvlace mrezicu kao kad stavljas nov kotur i to je to,struja je tamo samo da ju krene posli nju bala vuce sama) dok nisam skonto o cemu se radi moro sam tako kao sto sam napiso par bala izaci i krenuti.
A inace nzm koju mrezu koristis ali meni je jeftinija mreza nego uzica.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni mreža oko 9 kn špaga oko 3 kn a kod novih balirki kad se mreža namota na valjak baš i ni je jednostavno za riješit od resetiranja comp ako može pa do sto problema .
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Nisam jos baliro s balirkom kupio sam je prije mjesec dana.sad remontujem je pa neznam koliko je kvaril sistem mrezice a balirku za kockaste sam prodo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za početak probaš suho u mjestu najteže ti prva bala pa prvih tisuču i tako redom a nakon dvadeset godina baliranja tak ti svejedno bitno da ide :icon_thumright:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Nzm ja nisam imo slucaj namotavanja oko valjka a radim samo s mrezom bas dosta bala godisnje.
A sistem mreze na kompjuteru tu je jednostavan tj ni ne triba ti kompjuter nego mozes stavit obican prekidac,na welger presama ima da ako sl zakaze sistem ostavljen + - zica kako bi se spojila na naprimer kako oni u katalogu napisu na poziciono svetlo i da s tim prekidacem das struju da krene mreza.
Ja stavljam oko 10m mreze po bali bala 123x125 to je oko 2.5 kruga neki minimum a mreza me najeftinija kosta oko 85e rolna od 2km a ima i skuplje do 140-50e po rolni,od te koristim za bele koje ce mozda duze da se cuvaju tipa duze od godinu dana.Mada isprobavao sam svasta ali neka srednja cena je oko od oko 110-15e po rolni skroz ok kvalitet francuski neki proizvodjac.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Na ovoj balirci wolagri nema nikakve elektronik ni struje.prikopcaje se dva creva n izlaze hidraulike a u kabinu se postavi ruci koja je pomocu sajle skopcana s razvodnikom na balirki. Ta rucica ima tri polozaja prvi je za pikap drugi za mrezu(ima mali hidromotor koji pusta mrezu) i trci polozaj za vrata.znaci kad stavim na primjer u prvi poloza onda dizem pikap pomocu ruce za kipi.
Neznam koliko mreze trosi po bali ima nekih osam rupa za stelanje,sad je na petoj
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
koje su prednosti a koji nedostaci vezanja sa špagom a koji vezanjem sa mrežom? koje je bolje ako se radi malo bala godišnje?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prednosti špage su samo to kaj je jeftinija i kaj je sam aparat koji veže špagom jednostavniji i lakši za popravke.
Dok su nedostaci: Ne ispadne lijepa bala (ako to nekog smeta, mene osobno ne, bitno da je zavezana i da se dopremi do mjesta uskladištenja i tam ju niko nebu gledao kakva je) no za mali broj bala godišnje vezanje špagom je ok, čak se nebi bunil da imam malu balirku koja veže na sistem samo jedne špage i takva bi bila dobra.

Prednosti mreže su veče, ali joj je mana kaj košta od 90 - 130€ kolut.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Osim cijene sve ostalo prednosti mreže dok omotaš jednu sa špagom omotaš 3 do 4 bale mrežom no kod novijih balirki program 500 eura kabel 500 kn itd tak tko ima novaca mreža mu najmanji problem .
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nemam rolo balirku,ali vise njih koji ih imaju,neki koji meni baliraju su mi rekli kada se stavi na papir,mrežica ispadne jeftinija po bali!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Krivo su ti rekli ili se nekaj promjenilo ove godine baliram više od 20 godina čak tad ni je ni bilo mreže samo špaga .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ni razlika u cijeni nije tako velika. Ako pogledate koliko bala zamota jedna rola mreže a koliko je za isti broj potrebno pakovanja špage!?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Po ovo sto pisete znaci da mi se nebi puno iplatilo monirati mehanizam za spagu na balirku. Mozda ga budem motiro ako ga nadjem pojeftino da cu ga probat nabaciti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ako imaš mrežu i uredno radi, bio bi bedast da se ideš zezat s ugrađivanjem mehanizma za špagu. pogotov još ako puno ne radiš, valjda imaš toliko da jednom godišnje kupiš kolut mreže :)
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Uz balirku sam dobio ceo kolut mreze.necu vise balirat od nekih 200-bala.to ce mi biti dovolno za ovu godinu.ali bi i spqgu da ima
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ja bi se nadovezao za prednosti i mane,po meni sistem mreze kod odredjenih balirki moze bit puno jednostavniji od sistema kanapa,no sve zavisi od proizvodjaca,tako da se bas ne moze reci da je taj sistem jednostavan kod svih nego samo kod odredjenih proizvodjaca.
E sad s mrezom stojis 10-12 sekundi do 15 ako motas vise krugova,sa najednostavnijom uzicom stojis oko 50sekundi znaci da pod punim opterecenjem motora stojis za 30-50sekundi po bali(zavisi od nacina vezivanja) em se vise haba presa,em trosis gorivo,jos jedna stvar kod manile je ta da ostane hrpica rasutog tereta sto nema kod mreze jer ona podmta materijal i nista se ne raspe,npr za slamu je problem je rtanjiraca nece uc u zemlju kad naidje na tu hrpu smao je preskoci.
Meni izdje jeftinije baliranje u mrezu nego u manilu! jos da kazem mreza se lakse skida i nije potreban noz,samo je odmotas,kasnije u stajnjaku ne ostane nista sto bi se motalo na rotore,jedina je prednost kod manile sto ukoliko su starije bale manja je verovatnoca da ce se raspast bala,ali je mana opet sto je vole misevi,dok mrezu iako diraju koja rupa jos nista ne znaci.No opet se moze omotat vise krugova mreze iako onda postaje jeftinija manila ali npr jednu kolicinu kotur dva potrosis za bale koje nisi siguran da ces moci potrositi i te zadnje trosis.
 

Najnoviji postovi

Na vrh