• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
S Yandexa je jednostavnije, jer ne treba registracija.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Dobro, znači u redu je. Imam i katalog ( priručnik) dijelova, odnosno Parts Manual, pa ako ti treba možeš ga preuzeti takođe preko Yandex-a Ovdje
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Gdje naći remenje za balirku John deere 410? Radi se o remenu dužine 2 m širine 18 cm, bez spojnice tj. beskonačni remen.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Znaci ovako balirka krone 10-16s nece zapocet balu nabije svu masu u sami ulaz
Uopce je nezapočne okretat unutra jel netko.imao takav problem 20200713_184236.jpg
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Jel to slama? Jesi probal balirati ujutro dok ima vlage? Susjed je imal takav problem sa sipma balirkom letva-lanac sistem,jedino dok je bilo rose je išlo.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Slama,
Probo sam i ujutro i navece i po danu isti problem se ponavlja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Jedno glupo pitanje: vrte li se ovi svi valjci dole u "podu", moguće da je negdje pukao štift pa kod opterećenja valjak stane i ne uvlači masu.
Balirke sa letva-lanac sistemom, koliko znam, nemaju problema sa slamom. Mada može se desiti ako je varijabilna komora a slama suviše sitna.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Jedno glupo pitanje: vrte li se ovi svi valjci dole u "podu", moguće da je negdje pukao štift pa kod opterećenja valjak stane i ne uvlači masu.
Balirke sa letva-lanac sistemom, koliko znam, nemaju problema sa slamom. Mada može se desiti ako je varijabilna komora a slama suviše sitna.
Sve se vrti i sve radi al pokrenit balu i dalje nece samo guzva masu unutra jer bala.stoji
I kad ju okrene onda teraj 30 kmh po odkosu guta samo početak je problem
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Valjki su se izlizali. Ja znam za jednu gdje su na valjak navarene rebraste šipke i više nije bilo problema, malo je drugačiji sistem na toj bil. Ak imaš mjesta probaj tak nekaj napravit da vidiš ima li pomaka.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Meni ne izgledaju kao da su izlizani, imaju oni dobar grip. Problem može biti u količini mase koja na početku dolazi u komoru. Treba pokušati sa debelim linijama (zbojevima) tako da na samom početku velika količina slame dospije u komoru i započne rotaciju.
 

Nenad 1991

Novi član
Tu od
28 Srp 2020
Poruka
1
Pozdrav, da li neko ima rolo balirku deutch fahr rb 4.90? Imam problem, izgleda da kompijuter ne radi, ne znam kako resiti?
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Ja sam sa feraboli 123 (na remenje) balirao i otavu i zeleno oko 100 bala godišnje.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
A kakvu otavu dado zelenu il suhu? Zelena je malo problem ako je skroz sitna al suho ide bez problema sa sličnom balirkom 20180730_190232.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh