• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
koliko ja znam krone je dobra marka ali sam to ćuo iz tuđih usta,nemam svoje tako ne mogu tvrditi je li dobro ili nije,a najbolje balirke su irski mchale.
 
D

Dalmatinac

Guest
Ljudi imam manju farmu ovaca nemogu vise nosati ove bale odvalise mi ruke i noge a i sunce ubija ocu da se modernizujem i da uzmem rolo balirku polovnu naravno imam traktor case 85 ks sa utovarivacem. Balirao bi djetolinu sjeno cirka 200 bala godisnje.Nemam ovdje blizu gdje ni vidjeti kako to radi kako ta masa unutra izgleda kako se vadi cupa iz tih bala dal je to komplicirano jer bi mi to bio jedini rucni rad da predjem na rolo bale. Po svemu vidjenom najvise bi mi odgovarala neka manja sa mrezom za vezanje i na kaiseve do 120 cm velicina bale do 5000 kupilica:prayer: da valja dugo jer odje dolje nema servisa ni majstora za te stvari. Hvala na savjetima!!!
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Balirka

Pozdrav
Ove godine sam kupio rolo presu Hesston! Imao sam stalno problema sa oni motoricem sto gura špagu! Pa me zanima ako mi može netko uslikati kako to kod vas funcionira!
Hvala unaprijed
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja je imam,:shock:,,i imam jedan šetač za špagu,,,neki imaju dva,,i motor radi isklučivo samo kad balirka okreče,,,inače zapinje u balu od sijena,,ili čega drugega..pa neznam opiši problem,,,ili pitaj ča te zanima..:!:

Dali si dobio elektroniku s njom,,,nači kutiju(mozak)..????

Koji model je tvoja..:scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav
Ove godine sam kupio rolo presu Hesston! Imao sam stalno problema sa oni motoricem sto gura špagu! Pa me zanima ako mi može netko uslikati kako to kod vas funcionira!
Hvala unaprijed

Je ovakva.........:scratch


Uploaded with ImageShack.us
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Moja je 5540 i starija je od ove! nisam dobio! spojeno je tako sto ima motor koji preko jedno dugačkog šarafa gura dvije cijevi kroz koje prolazi špaga! a motor je spojen samo na prekidač, koji kad se okrene na jednu stranu vrti motor u desno, a na drugu vrti u lijepo, i to je to! :** e sad, meni stvara problem, sto je taj motor malo spor, pa mi previse špage troši, a i nekad ne želi vratiti te cijevi nazad!
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
krone comprima 155 brzina pri radu 15km/h pa do 18 ali iskljucivo na terenu radjenom sa rotodrljacom pre setve,bila ispomoc u slami,slike nemam ali evo kako bale izgledaju:


 
Posljednje uređivanje:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Ljudi imam manju farmu ovaca nemogu vise nosati ove bale odvalise mi ruke i noge a i sunce ubija ocu da se modernizujem i da uzmem rolo balirku polovnu naravno imam traktor case 85 ks sa utovarivacem. Balirao bi djetolinu sjeno cirka 200 bala godisnje.Nemam ovdje blizu gdje ni vidjeti kako to radi kako ta masa unutra izgleda kako se vadi cupa iz tih bala dal je to komplicirano jer bi mi to bio jedini rucni rad da predjem na rolo bale. Po svemu vidjenom najvise bi mi odgovarala neka manja sa mrezom za vezanje i na kaiseve do 120 cm velicina bale do 5000 kupilica:prayer: da valja dugo jer odje dolje nema servisa ni majstora za te stvari. Hvala na savjetima!!!

kolega bila je jedna iza benkovca tj. mislim Žažvić prema Bribirkim mostinama neznam odakle si dali si onuda prolazio
 
B

BAGERISTA

Guest
Moja je 5540 i starija je od ove! nisam dobio! spojeno je tako sto ima motor koji preko jedno dugačkog šarafa gura dvije cijevi kroz koje prolazi špaga! a motor je spojen samo na prekidač, koji kad se okrene na jednu stranu vrti motor u desno, a na drugu vrti u lijepo, i to je to! :** e sad, meni stvara problem, sto je taj motor malo spor, pa mi previse špage troši, a i nekad ne želi vratiti te cijevi nazad!

Bez ovog mozga ča ga ja imam,,,nečeš ni ubrzat niusporit motor,,,,jer su na njemu ponteciometri......da biš štelovo gustoči špage,,i ostalo,...


Uploaded with ImageShack.us

Tako nešto bi trebala imat,,,,e sad neznam dali je baš takav,,ili slični,,,a to bi trebalo provijerit.......
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Bez ovog mozga ča ga ja imam,,,nečeš ni ubrzat niusporit motor,,,,jer su na njemu ponteciometri......da biš štelovo gustoči špage,,i ostalo,...


Uploaded with ImageShack.us

Tako nešto bi trebala imat,,,,e sad neznam dali je baš takav,,ili slični,,,a to bi trebalo provijerit.......

a jel se tako sta može naci negdje?
 
D

Dalmatinac

Guest
kolega bila je jedna iza benkovca tj. mislim Žažvić prema Bribirkim mostinama neznam odakle si dali si onuda prolazio

Hvala! Bas se nesto mislim da napravim djir po ovim selima cuo sam da ima par ljudi sto drze koze za muzu pa imaju potrebu za tim jer su one ko krave uvjek u stali ima neki covjek u Rastevicu a to mi je blize al imam puno posla ako ne oko janjaca ono oko djece pa nikad vremena a ovdje na forumu samo vidim gotove bale ljepe i urolane. Mene interesuje kakvo je to sjeno i djetolina unutra dal je usitnjeno ili to mogu samo ove novije balirke sa nozevima? Kako se vadi rasipa uzima to sjeno kad se daje stoci dal je tesko to rascupati jer ne trebam uvjek cjelu balu rasturati ako je usitnjeno ok al ako je samo zamuljano i zamotano a nabijeno to bi bilo ka da iz stoga cupam? ako nije problem neka mi neko objasni i zbilja kako vi gore uglavnom to sve sirovo balirate a meni je to iskljucivo za suvo sjeno i suvu djetolinu dal bi se sve satrunilo dok je presuje ako ima ko da mi snimi kako izblize izgledaju te bale kad se otvore i daju stoci? Hvala unapred svima!!!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
e da
sjetio sam se imaš tu balirku i na vrani tamo sam ja lani kupovao rolo bale
 
B

BAGERISTA

Guest
a jel se tako sta može naci negdje?

Nema pojima,,,vijerovatno da,,,,,,ali bitče muke,,jedino da ima ko ubijenu,,i da mu je ostala ta centrala.....:!::!:

Čudi me da je nisi dobija,,vijerovatno je tome crkla,,ili mu je neko maznuo..
 
D

Dalmatinac

Guest
Pa ti si tu negdje sused? Nisam ni gleda ja mislio ti vidio nedje u prolazu ljetos dok si bio na moru. Pa mos li mi reci za sta si ih kupovao i kako ih koristis kako rukujes sa njima kakva su ti iskustva dal je kvaliteta sjena ili djetoline dobra dal usitni ili otruni list... Pozdrav!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Pa ti si tu negdje sused? Nisam ni gleda ja mislio ti vidio nedje u prolazu ljetos dok si bio na moru. Pa mos li mi reci za sta si ih kupovao i kako ih koristis kako rukujes sa njima kakva su ti iskustva dal je kvaliteta sjena ili djetoline dobra dal usitni ili otruni list... Pozdrav!

da ja sam iz zadra, a ti
kupovao sam za kolegu njemu je nestalo sjena pa sam išao kamionom mu dovesti te bale, to je kupovao za koze, on je zadovoljan bio iako mislim nije baš neka kvaliteta bila ali opet nije ni loše bilo za onu cjenu super cjena je bila 100 kn. rolo bala,nisu je sjekli sa nožima jer je sjeno bilo dosta dugo , ali u biti isto bude kao kod obične bale samo što više stane i po potrebi ako treba sitno može sa nožem isjeći , kad smo ih doveli tad smo ih otkotrljali tako da nam nije bio problem sa njima
 
D

Dalmatinac

Guest
Hvala puno!!! Ma vidim ja da je tu neka fora svi spominju nneke balirke sa 14 nozeva sigurno bas zbog toga sto te isjeckaju sjeno prije baliranja a ove starije samo zamotaju i sabiju neznam kako to izvlaciti iz bale ponekad to moram brzo uraditi kad je kisa ili snjeg nedaj boze al se desi mogu samo da placem kraj nje mislio sam da ono ipak usitni masu prije baliranja i kada se razveze da se lako rastura. Hvala jos jednom!
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Interesuje me jos i kolko krugova mreze stavljate? i koja je cena od 2km.
Kod mene je 110e ali nije neki extra kvalitet kvalitetnije idu i od 180-220e.
 
Posljednje uređivanje:

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
spojnice

samo sam prelistao ovu temu, ali nisam nasao jednu informaciju! Zanima me gdje na područiju slavonije ima najjeftinijih spojnica za remenje! Čuo sam kako ih ima u Đakovu, ali neznam točno gdje! Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh