• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

banzek za piljenje drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
sutra ču malo poslikati banzek u dijelovima pa da vidite o čemu se radi i što se da poboljšati ili što več
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
89z6.jpg


lhe0.jpg


wywi.jpg




evo malo sam danas slikao a slike nisam postavljo godinu i više pa se nadam da se mogu viditi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo karabaja ispravljene su ti slike samo ona jedna slika točkova ti nešto nije u redu , ponovi je ako može

Nego kakve testere koristite za ovo poprečno rezanje ?
Korak , debljina , oblik zuba i te sitnice me zanimaju
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Poprecno,mislis drva za ogrjev?
Ja dosad koristio 25x0.7,sad mi brusac napravio 30x0.7 ali bas ju ljepo rasiri ide prekrasno. Covjek u okolici samobora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Za ogrev i mislim , pa zar tako minijaturne pile idu , ja sam mislio da idu masivnije

Koji je korak i oblik zuba ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
korak takvih pila je cca 11 mm
Oblik zuba je uvjetovan vrsti drveta tj. grudnim kutom .
Mali grudni kut za trvdo drvo ..isto kao i kod obrade metala
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Za ogrev i mislim , pa zar tako minijaturne pile idu , ja sam mislio da idu masivnije

Koji je korak i oblik zuba ?

Oooo iznenadio bi se ti kad bi vidio koliko one znaju biti izbrusene,,,
neke znaju biti sirine samo 1 cm.

korak zuba kod mađarica obicno bude 8 mm.
osobno nikad nisam koristio one od 10, ako netko je' molim nek opise razliku,,,

inace prema podacima iz kordunove stranice ovo bi trebao biti neki orijentir

i799ur.jpg



Srenganje nebi trebalo prelaziti dvije sirine pile,,,
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Za ogrev i mislim , pa zar tako minijaturne pile idu , ja sam mislio da idu masivnije

Koji je korak i oblik zuba ?

Kod mene ,a valjda neki standard 4zuba na col,oblik je kao neki trokut to brusilica izvede hidraulikom kod bfusenja.,debljina 0.7,moj brusac ju siri na komparator i bez obzira sto je sirine 30mm nestisks ju drvo kod pilenja,sto se hoce dogodit ako je preuska i onda nabija drvo na stol.
Eto ako sam pomogo,ako ne pogledaj video par postova gore imas oblik zuba i sve sto trebas najednostavnije slozeno,sama bravarija i garantiram da imas za ovakav sve dijelove doma.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
jel mi može netko malo objasniti koje su prednosti i mane banzeka. Imam u planu kupiti banzek koji je pogonjen preko kardana traktora. Kakva bi trebala biti pila, promjer kotača? Vidio sam da neki imaju ljevane kotače, neki gume od auta... Što treba gledati kada se kupuje? Bilo kakav savjet prihvacam.

Unaprijed hvala
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Ja sam pobornik banzeka,brat trenutno slaze cirkular.
Aluminijskim kotacima dajem prednost,opet ovisi o lovi koliko imas i koliko si spreman ulozit u nesto. Ja sam sam sebi slagao od kotaca od tomos motora 18"(cca60cm).. Pilio sam i usluzno i sebi,imam ga oko 13god i zadovoljan sam.
Prednost aluminijskih kotaca ;tokareni su mozes balansirat,kod mene je to malo problem, pa u nekoj kriticnoj tocki pocne vibrirat. Pile stavljam 25-30(rjede),neznam gdje si ako si okolica zg ,znam dobrog brusaca.
Evo pogledaj moj,nemam u radu ali sve bitno se vidi,ponavljam ko moze aluminij je zakon.[YT]https://www.youtube.com/watch?v=GJdHsHH5C-E&feature=youtube_gdata_player[/YT]
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Ja sam u okolici Bjelovara.

Koje bi bile osnovne razlike između cirkulara i banzeka osim vrištanja pile? banzek je dosta skuplji u startu i kompliciranije izveden ali mi se čini da je brži u rezanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Može biti sve na strani banzeka, jedino brzina rezanja nije.
Brzina pile na banzeku je 10 do max. 25 m/s, dok je na cirkularu 60...80 m/s (ne računamo one koje korisnici jedva da vrte)...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Postoji li na banseku pila sa vidiom na zubima ili to svakih par metara treba brusit ?:(think):
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Meni izdrzi pila oko 30tak metara,opet ovisi o tome jesu suha,sirova,hrast,bukva,i ostako.@Abarth,brat zavrsava danas cirkular,pa cemo ovih ana vidit cije brze,...salim se.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nema , iza svakog reza malo abžlamaš s turpijom .


Ja bi stvarno volio da netko napiše svoje iskustvo a da je prešao s cilkulara na banzek i da kaže da se prevario i požalio .


vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh